Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, kedden Szűz Mária halálára és mennybevételére emlékezik, vagyis Nagyboldogasszony napját ünnepli.
Százhalombattai Római Katolikus Egyházközség honlapja
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, kedden Szűz Mária halálára és mennybevételére emlékezik, vagyis Nagyboldogasszony napját ünnepli.