A Halmok Polgári Értékőrző Egyesület hetedik éve működik Százhalombattán.

Az egyesület azon civilek összefogását szolgálja, amelyek a magyar kultúra megóvását, fejlesztését szolgálják, támogatják a helyi szokások, hagyományok ápolását, közösségi célok megvalósítására törekszenek, fellépnek környezetünk védelme érdekében, a keresztény, keresztyén értékeket képviselik. Ennek szellemében rendszeresen részt veszünk a városi ünnepi rendezvényeken. Saját erőből, illetve a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének helyi szervezetével együtt megemlékezéseket szervezünk nemzeti emléknapokon. Történelmi előadásokat szerveztünk. Rendszeresen részt veszünk a helyi egyházak rendezvényein, támogattuk azokat.

Kiadtuk a Battai Hírlap ingyenes kulturális és közéleti lapot. A lap kiadása jelenleg anyagi erőforrások és közreműködők hiánya miatt szünetel.

Helyreállítottuk az I. világháborús katonai emlékművet.

A cserkészekkel közösen keresztet állítottunk a téglagyár felett.

2010. június 4-én a cserkészekkel együttműködve Wass Albert szobrot avattunk a Szent István templom kertjében.

Megemlékezések, programok:

1. Február 25-én megemlékezést szervezünk a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján.
  2. Augusztus 15-én részt veszünk az Árpád-kori keresztnél a KÉSZ rendezvényén.
  3. Október 6-án az Aradi Vértanúk Napján megemlékezést szervezünk a Szerb Önkormányzat részvételével.
  4. November 4-én a KÉSZ-el közösen a Vértanúk Napján megemlékezést tartunk.
  5. December 21-én a tűzlánc keretében tüzet gyújtunk Magyarországért.