Author Archives: Magyar Kurír RSS Hírcsatorna - Page 2840
Ferenc pápa Twitter-üzenete november 9-én
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.
Szent Imre hercegre emlékeztek Székesfehérváron
A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda védőszentjének tiszteletére mutatott be ünnepi szentmisét november 8-án Ugrits Tamás általános helynök, az intézmény püspöki biztosa a székesfehérvári Szent Imre-templomban.
A gyulafehérvári szeminárium kápolnájának búcsúját ünnepelték
November 5-én, Szent Imre herceg emléknapján tartották a gyulafehérvári papnevelő intézet kis kápolnájának búcsúünnepét. A szentmisét Lukács Imre Róbert teológiatanár a kis- és nagyszemináriumban szolgálatot teljesítő papokkal együtt mutatta be.…
Diákok színielőadása Szent Márton életéről Szombathelyen
November 9-én délelőtt a szombathelyi szalézi templomban Szent Márton életélről mutatták be előadásukat a Brenner János Általános Iskola diákjai.
Diákok színielőadása Szent Márton életéről Szombathelyen
November 9-én délelőtt a szombathelyi szalézi templomban Szent Márton életélről mutatták be előadásukat a Brenner János Általános Iskola diákjai.
Ljubljanában tanácskoztak az európai katolikus oktatási munkatársak
November 3–4-én Szlovénia fővárosában tartotta 90. közgyűlését a Katolikus Oktatás Európai Bizottsága (CEEC), amely 27 európai állam katolikus iskolaügyének országos szervezetét tömöríti, köztük a Katolikus Pedagógiai Intézetet (KaPI) – tájékoztatott…
Ljubljanában tanácskoztak az európai katolikus oktatási munkatársak
November 3–4-én Szlovénia fővárosában tartotta 90. közgyűlését a Katolikus Oktatás Európai Bizottsága (CEEC), amely 27 európai állam katolikus iskolaügyének országos szervezetét tömöríti, köztük a Katolikus Pedagógiai Intézetet (KaPI) – tájékoztatott…
Húsz éve avatták boldoggá Apor Vilmost – Emlékkiállítás nyílt Győrben
„Mindenkinek ” címmel rendezett emlékkiállítást a Győri Egyházmegye Apor Vilmos boldoggá avatásának huszadik évfordulójára. Veres András megyéspüspök nyitotta meg a tárlatot a győri Szent László Látogatóközpontban november 8-án.
Húsz éve avatták boldoggá Apor Vilmost – Emlékkiállítás nyílt Győrben
„Mindenkinek ” címmel rendezett emlékkiállítást a Győri Egyházmegye Apor Vilmos boldoggá avatásának huszadik évfordulójára. Veres András megyéspüspök nyitotta meg a tárlatot a győri Szent László Látogatóközpontban november 8-án.
Brenner Jánosra emlékeztek a bécsi Pázmáneumban
November 4-én, a nemzeti gyásznap alkalmából Brenner Jánosra, az 1957-ben vértanúságot szenvedett rábakethelyi káplánra emlékeztek a bécsi Collegium Pazmanianum dísztermében.