Április 28. hétfő:

Április 30. szerda:
Szent V. Piusz pápa

19:00:
Liturgia szentségimádással és szentáldozással Szent István T.

Május 1. Elsőcsütörtök:

11:00:
Szent László Pl. Templom

19:00:

Az Imaapostolság szándékai május hónapra:

Általános szándék (Hírközlés)
:
Hogy a hírközlési eszközök az igazság és a béke szolgálatának eszközei legyenek.

Missziós szándék (Mária vezetése):
Hogy Mária, az evangelizálás Csillag vezesse az Egyház küldetését Krisztus minden nemzetnek szóló hirdetésében.

Azok a Szülők, akik szeretnék, hogy gyermekük a 2014/2015-ös tanévben iskolai hitoktatásban részesüljenek, időben jelentkezzenek! Szórólapot az
intézményekben kihelyezzük, illetve kiosztjuk. Köszönjük az Intézményvezetők, és a kedves Szülők együttműködését!

– A májusi Adoremus és Élő Kenyér megérkezett.

– Májusban az esti szentmisék előtt Rózsafűzért és a Lorettói litániát imádkozzuk

– Jövő héten elsőszombaton reggel 8 órakor is lesz szentmise a Szent István Templomban

Képmás családmagazin vásárolható.

Az Elsőáldozási felkészítések a Szent István Templomban péntekenként 5 óra és fél 7 között
: május 9., 16., 23., 30. Május 31. szombat, 9-12-ig.

Június 1-én a diákmisén a Szent István Templomban elsőáldozás.

Vizsgaanyag:
a Hittankönyvben a sárga alapon zölddel bekeretezett: ’Jól jegyezd meg’ részek a leckék végén ÉS ’Isten gyermeke imakönyv’ 64.
oldaltól a 124. oldalig. Kérem a kedves szülőket és keresztszülőket is, hogy együtt készüljenek a gyermekekkel az elsőáldozásra.

JÖVŐ HETI EGYHÁZKÖZSÉGI HIRDETÉSEK:

1. Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk a Szent István Templom hittantermében. Várjuk azokat a felnőtteket is,
akik nincsenek megkeresztelve. Ez egyben szentségfelkészítés is.

2. A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja összejöveteleit.

3. Jegyes oktatás elkezdődtek keddenként: április 29., május 6., 13. Helyszín Szent István Templom
közösségi terem, keddenként 19-20 óra között. Akik idén akarnak házasságot kötni, kérem, hogy feltétlen jelentkezzenek!

4. Imaóra (zenés áhítat) időpontja: Április 29. (kedd) 20:30.

5. Szerdán este fél 8-tól XXIII. János pápa ás II. János Pál pápa szentté avatást felvételről közösen nézzük meg a Hittanteremben.

6. Május 5-én hétfőn fél 5-től Városi Nyugdíjas Klub a Szent István Templomban.

7. Plébániai gyerekfoglalkozás a Szent István Templomban csütörtökönként 16:00-17:30-ig. Bővebb információk a
hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók. A ministráns foglalkozás következő időpontjai: ápr. 28., máj. 12, 26.

8. Ifjúsági hittant – közösségi foglalkozást (játékot, beszélgetést a korosztályt érdeklő témákban) szervezünk a 15 – 18
éves korosztály számára, szombatonként 19 órától a közösségi teremben. A bérmálkozásra való szentségfelkészítés is itt történik.

9. A jövő szombat este 44 gyulafehérvári papnövendéknek elöljáróikkal kis agapét tartunk este fél 9-9 óra körül a Hittanteremben,
lehetőség lesz velük találkozni, biztosítjuk nekik majd a szállást és a reggelit, a vasárnapi 9 30-as szentmisén közülük néhányan itt lesznek majd.

10. Egyházközségi Képviselőtestületi Ülés lesz vasárnap este 8 órakor a Szent István templom Közösségi Termében.

HITOKTATÓK HIRDETÉSEI:

1. Az elkövetkezendő időben több gyermek és családi programot fogunk szervezni, amelyekre szeretettel várjuk a gyermekeket, és szüleiket.
Ezek lebonyolításához segítők jelentkezését is várjuk. Előre is köszönjük: Andrea és Kálmán.

2. Óvodás, játékos hittanra lehet jelentkezni!

Tel.: /+36-70/625-9430; +36-70/949-6364! k.andrea.me@gmail.com

EGYÉB HÍRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Ferenc pápa most vasárnap szentté avatja Boldog II. János Pál pápát és Boldog XXIII. János pápát! Kérjük égi közbenjárásukat!

2. Örömmel közlöm a kedves hívekkel, hogy a Szent László Plébániatemplom toronysisakjának rekonstrukciós munkáit hamarosan megkezdjük!

3. Egyházmegyei Ministráns Találkozó lesz Május 17-én, Székesfehérváron.

4. A Matrica Múzeum és Baráti Köre szervezésében 2014. május 21-én, szerdán 17 órától Dr. Csókay András agysebész professzor Agysebészet rózsafüzérrel címmel előadást tart. Helyszín: Matrica Múzeum, Belépőjegy: 500 Ft.

5. Örömünkre a Halom TV rendszeresen felveszi, és szerkesztett formában közvetíti a Szent István Templomból a vasárnapi
szentmiséket. Ez egy nagyon jó eszköz a város evangelizálásához. A felvett szentmise megtekinthető a Halom Tv-ben www.halomtv.hu oldalon.

6. Ajánljuk a www.magyarkurir.hu katolikus hírportált, ahol a olvashatunk Ferenc pápáról, a világegyház és a magyar egyház híreiről, videó
összeállításokat láthatunk.

7. Domonkos Béla szobrászművészt, aki a Nagyboldogasszony Kápolna bronz domborműveit is készítette,Magyar Örökség Díjjal való kitüntetésre javasolja a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója Dr. Kubassek János. Az elbíráláshoz támogatói aláírásokat gyűjtünk. Az aláírandó íveket a padsor mögötti kis asztalon helyeztük el. Kérem a kedves Híveket, aki támogatja ezt a
kezdeményezést, töltse ki. A szobrászművészről bővebb információt találnak a www.domonkosbela.hu oldalon.

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSEI:

1.

Hálásan köszönöm a Nagyhét zenei szolgálataiban és a Passiókban való részvételt a Szent István Kórus tagjainak és az egyházközség néhány tagjának.
Köszönöm a vetítésben nyújtott segítségét Wéber Tamásnak.

Résztvevők:
Pintér Renáta, Nagy Annamária, Pallagi Virág, Stumpfné Földényi Edit, Matkóné Bonta Ilona, Matkó Rita, Hoppál Marianna, Lengyák Brigitta, Merétei Tamásné,
dr. Fehér Judit, Rónainé Bodnár Judit, Lajos Csilla, Kanicsár Jánosné, Kovács Béla, dr. Tóth Béla, Tóth Márton, Strausz Kálmán, ifj. Strausz Kálmán,
Bukovinszky Miklós, Rónai Attila, Szamosvölgyi Máté, Szépfalvi Attila

Köszönettel: Strauszné Könözsi Vera

2.
A Baja-Kalocsa-Fajsz kirándulásra a létszám betelt. A megbeszélés időpontja: május 7. szerda 19:00 óra. Helyszín: Szent
István Templom, közösségi terem. Kérem, hogy minden jelentkező hozza magával a részvételi díjat! Strauszné Könözsi Vera 70/9412-442