Kedves Szülők!

Az alábbiakban igyekeztünk minden fontos információt összefoglalni az elutazós hittantáborral kapcsolatban. Amennyiben bármilyen kérdés felmerül, amire nem adtunk választ, az alábbi elérhetőségek valamelyikén keressenek minket:

batta.hittan@gmail.com

Strausz Kálmán: 06-70/949-6364

Úti célunk: Kemence

Tábor díja: 14500 Ft/fő

A tábori díjat: legkésőbb június 5-ig be kell fizetni.

• A pénzbefizetéseket Strausz Kálmánnál, vagy az irodában lehet megtenni (irodaidőben, vagy a szentmisék után, névvel ellátott, lezárt borítékban)

Tábori öltözet, kellékek, egyéb tudnivalók:

• Kényelmes ruházat kiránduláshoz, játékhoz, kulacs (minimum 1 literes), sapka, tisztálkodási szerek, papucs, állandó gyógyszerek, kullancs és szúnyogriasztó, napolaj, esőkabát, túracipő, hátizsák (30-45l-es), hálózsák (igény szerint kispárna), evőeszköz, pohár

• A tábor célja, hogy a gyerekek megismerjék egymást és közösséggé kovácsolódjanak, ezért külön zenelejátszót, szórakoztató eszközöket (mp3/mp4, tablet, stb.) kérjük ne hozzanak magukkal.

• A tábor első napján már főtt ebédet kapnak a gyerekek, a csomagolásnál vegyék ezt figyelembe. Felajánlást szívesen fogadunk. /rágcsálnivaló, gyümölcs, innivaló… stb./

• Telefonokat hozhatnak a gyermekek, de az előző évekhez hasonlóan össze fogjuk szedni, és a megadott időpontokban osztjuk majd ki nekik, amikor tudnak Önökkel beszélni. Amelyik gyermeknek nincs telefonja, vagy nem szeretné elhozni, rajtunk keresztül elérhető lesz. A telefonidő minden este 19:00-19:30-ig tart.

• Minden nap kapnak főtt ételt a gyermekek. Napi ötszöri étkezésben lesz részük.

• A tábor ideje alatt kilenc kísérő lesz a gyermekekkel.

Szálláshelyünk Kemencén a Szalamandra Üdülőház lesz (2638 Kemence, Fő út 139.), ahol maximum 6 személyes fa házakban lesznek elszállásolva a gyerekek. Hálózsákot mindenkinek hoznia kell magával.

• Ahogy miden évben, idén is folyamatosan készítünk fényképeket a programokról, melyeket minél hamarabb igyekszünk megosztani Önökkel, a plébánia honlapján. battaplebania.hu

Téma: A tábor ideje alatt igyekszünk napról napra megismerkedni Szent László életútjával, legendáival játékos formában, valamint az ő életét átszövő sarkalatos erényekkel is.

Programok /nagy vonalakban/:

• közösségépítő játékok

• tábortánc

• számháború

• vetélkedők

• bátorságpróba

• tábortűz

• próbatételek

• túrázás

• kézműveskedés

Gyülekező: reggel 9 órakor a Szent István templom közösségi termében

Indulás: június 23-án, reggel 10 órakor a Szekeres József Konferencia központ parkolójából.

Érkezés: június 26-án, 14:00 órakor a Szekeres József Konferencia központ parkolójába.