Aug. 27. hétfő: Szent Mónika

19:00:  Beteg gyógyulásáért                                Szent István Templom

Augusztus 28. kedd: Szent Ágoston püspök és egyháztanító

08:00:                                                            Szent László Pl. Templom

19:00: Várhelyi és Vizer család élő tagjaiért      Szent István Templom

Augusztus 29. szerda: Keresztelő Szent János vértanúsága

19:00:                                                                  Szent István Templom

Augusztus 30. csütörtök: Köznap

19:00:                                                                   Szent István Templom

Augusztus 31. péntek: Köznap

08:00:                                                            Szent László Pl. Templom

09:00: Igeliturgia                                      Nagyboldogasszony Kápolna

12:00: Kerekes Sándorné szül: Bencsik Gizella temetése  Érdi Temető

19:00: +Szülőkért és lányukért Rozáliáért és élő és + családtagokért                 .                                                                            Szent István Templom

 

Szeptember 1. szombat:  Szűz Mária szombatja

08:00:                                                                  Szent István Templom

17:30: Tóth Győző és Pató Bernadett esküvője

19:00:                                                        Nagyboldogasszony Kápolna

Szeptember 2. vasárnap: Évközi 22. vasárnap Veni Sancte Mise

09:00:  Ifj. Tóth Ferencért                                   Szent István Templom

10:00: Mónus László és Mészáros Adrienn Anna keresztelője

11:00:                                                            Szent László Pl. Templom

12:00: Nagy Hajnalka keresztelője

19:00: +Kerekes Sándorné Szül: Bencsik Gizelláért      Szent István T.

     

 Százhalombattai Római Katolikus Egyházközség 

Értesítője

  2012. augusztus 26. 

Évközi 21. vasárnap

 

Elérhetőségek:

  A plébános hivatali mobil telefonszáma:

        06-30-991-9-991

   Iroda tel.: 06-23-359-900

   Plébánia: 06-23-696-019

Honlap:  www.battaplebania.hu

E-mail:   illessy.matyas.atya@gmail.com 

 

Szent István Templom Irodájának hivatalos órái:

hétfő, szerda, péntek 17–19 óráig illetve szentmisék előtt, után.

 

 

Az Imaapostolság szándékai augusztus hónapra:

Általános szándék: (A politikusok) Hogy a politikusok mindig tisztességgel, csorbítatlan becsületességgel és az igazság iránti szeretettel tevékenykedjenek.

Missziós szándék: (A legszegényebb egyházak megsegítése) Hogy a keresztény közösségekben növekedjék az arra való készség, hogy misszionáriusokat, papokat és világiakat, valamint konkrét pénzforrásokat adjanak a legszegényebb egyházaknak.

 

 

 

Hirdetések:

  • Ma, az esti szentmise után kis gospel koncert lesz a Szent István templomban, amire szeretettel hívjuk a kedves Testvéreket, akik szeretik a gospel zenét, az egyházi „könnyű” zenét a tegnapi solymári Gospel Zenei Fesztivál programajánlójából: Sztárfellépő Itáliából érkezett, ő Tyna Maria egy remek olasz gospel énekesnő, vele és triójával is találkozhattak az idei gospel fesztiválra ellátogatók. Tyna Maria 6 évesen kezdte zenei tanulmányait, de hamar kitűnt egyedi hangjával, mely alapján a fehér bőrű, fekete hölgynek nevezték el rajondói. Színpadi megjelenése, és karizmája több fontos verseny díjazottjává avatta, de rangos nemzetközi szemináriumok hallgatója és előadója is ő. 1993-ban megalapította a Black on White kórusát, mellyel II. János Pál pápa tiszteletére is énekelhettek Rómában és olyan művészekkel léptek színpadra, mint Rev K Davis, Shawnn Monteiro, Cheryl Porter és mások. Azóta már iskolát is alapított, sőt Európában, de talán a világon is egyedüliként használja terápiás célra a gospel zenét.
  • Hitoktatásra hétfőtől interneten is lehet jelentkezni – lásd honlapunkat.
  • Augusztus hónaptól minden hónap első péntekén 9 órakor szentmise lesz a Nagyboldogasszony Kápolnában, a többi pénteki napokon pedig Igeliturgiát tartunk.
  • NYÁRON AZ ESTI SZENTMISÉK 19 ÓRAKOR KEZDŐDNEK.
  • Virrasztás Magyarországért minden csütörtök este 8 órától Budapesten a Szent István Bazilika Szent Jobb Kápolnájában. Ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe a Noé Bárkája zenekar honlapját: www.noezenekar.hu. A június 9-i zenés dicsőítés teljes hang és képanyaga megtalálható a honlapon.
  • Jubileumi gyalogos Mindszenty zarándoklat lesz, ugyanis 65 évvel ezelőtt 1947 Nagyboldogasszony ünnepétől hirdette meg Mindszenty a Boldogasszony Évet, mely a XX. Század egyik legkiemelkedőbb magyar lelkiségi eseménye volt. 65 évvel ezelőtt 100.000 férfi zarándokolt el ezen az útvonalon a Városmajorból Máriaremetére. Az 1947-es jelmondat ma is aktuális: „Munkára és imádságra!” Most ez 2012. szeptember 15-én, szombaton lesz. Gyülekező 7-8 óra között a Városmajorban. Szentmisét 12 órakor dr. Erdő Péter bíboros úr mutatja be Máriaremetén
  • A Szent István Kórus első kóruspróbája szept. 5-én szerdán 18:00-20:00 órakor lesz. Helyszín: közösségi terem

Szeretettel várjuk az énekelni szerető új tagokat is!

Információ: Strauszné Könözsi Vera karnagy, tel: 70/9412-442