Október 29. hétfő: Köznap
17:30: Októberi rózsafüzér imádság
18:00: +Bálint                                                     Szent István Templom

Október 30. kedd: Köznap
08:00:                                                                  Szent László Templom
17:30: Októberi rózsafüzér imádság
18:00:                                                                   Szent István Templom

Október 31. szerda: Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú
17:30: Októberi rózsafüzér imádság
18:00: +Édesanyáért, Nagymamáért, Dédmamáért        Szent István T.

November 1. csütörtök: Mindenszentek, Elsőcsütörtök
09:00:                                                                   Szent István Templom
10:00: Ima halottainkért, szeretteinkért, új sírok megáldása       Temető
11:00:                                                            Szent László Pl. Templom
18:00:                                                                   Szent István Templom

November 2. péntek: Halottak napja, Elsőpéntek
08:00:                                                      Szent László Pl. Templom
09:00:                                                        Nagyboldogasszony Kápolna
18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +tagjaiért     Szent István Templom

November 3. szombat: Porres Szent Márton szerzetes, Szűz Mária szombatja
08:00: Lengyák és Papp család élő és +tagjaiért Szent István Templom
10:00: Ovis mise                                                 Szent István Templom
18:00:                                                        Nagyboldogasszony Kápolna

November 4. vasárnap: Évközi 31. vasárnap
09:00:  Édesapáért                                               Szent István Templom
11:00:  +Imréért és +Szülőkért                     Szent László Pl. Templom
18:00:  Főpásztor szándékára                              Szent István Templom

Általános szándék: (Új evangelizálás) Az új evangelizálás kibontakozásáért és előrehaladásáért a régi időktől fogva keresztény országokban.
Missziós szándék: (A missziós világnap) Hogy a missziós világnap megünneplése alkalmául szolgáljon az evangelizálásban való megújult elköteleződéshez.

XVI. Benedek pápa a II. Vatikáni Zsinat megnyitásának 50. évfordulója alkalmából a 2012. október 11. és 2013. november 24., Krisztus király ünnepe közötti időszakra meghirdette a HIT ÉVÉT
FOLYAMATOS INFORMÁCIÓK:https://www.hiteve.katolikus.hu/

November 1-én, csütörtökön Mindenszentek ünnepe. Ezen a napon ünnepi miserendet tartunk.
10 órától új sírok megáldása, ima halottainkért, szeretteinkért a Temetőben.

Elhunyt Linde László szigetszentmiklósi plébános 47 éveses váratlanul elhunyt. Temetése október 30-án (kedden) 14 órakor lesz Szigetszentmiklóson a plébániatemplomban. Az új plébános beiktatásig Récsei Norbert atya látja el a lelkipásztori szolgálatot.
Szigethalmi plébános Pollák Imre, szintén esperes kerületünk papja pénteken hunyt el, temetésének időpontja még nem ismert.
• A 2013/14-es tanévtől az általános iskolák első és ötödik osztályában kötelezően bevezetik a hittan vagy etika oktatást. Kérem azoknak az elkötelezett és hitüket gyakorló pedagógusoknak a jelentkezését, akik a megfelelő képzés elvégzése után a hittan vagy etika oktatásban részt tudnának vállalni.
Kérjük a Kedves Híveket, hogy rendezzék az egyházadó befizetésüket: irodai időben, vagy misék előtt és után az irodában. Gitáros misék előtt és után Németh Andrásnál a templom belső bejáratánál. Amennyiben az újságos polcra kitett postai csekken fizetik be számlánkra, kérjük a közlemény rovatban feltétlenül jegyezzék meg: egyházadó! Egyházadó összege a kereset 1%-a.
Péntekenként az esti mise után várja Mátyás atya a megbérmáltakat az ifjúsági hittanra.
A nagy ifjúsági programok hétfőn és szerda este 8 órától elkezdődtek Strausz Kálmán vezetésével.
Felnőtt hittan indult október 1-én hétfőn 19 órától.
Ministráns foglalkozásra hétfőnként 17:30-tól Barta Luca vagy Németh András várja az érdeklődőket.Következő időpont: nov. 5
A Szent István Kórus szeretettel várja az énekelni szerető új tagokat! Bővebb információ: Strauszné Könözsi Vera karnagy, tel: 70/9412-442
• Ebben az évben dec. 14-16. között újra megrendezzük az Adventi találkozások kulturális rendezvényt és benne a gyerekeknek szóló programokat. Hagyományainkhoz híven most is szeretnénk felállítani a Boldog emberek karácsonyfáját, amire most is várjuk a gyerekek karácsonyfadíszeit. 
Kérjük a kedves híveket, hogy ha tudomásuk van nov. vége és dec. eleje között kivágásra ítélt fenyőfáról, kérjük jelezzék, hogy felállíthassuk a Szent István Templomban a gyermekek örömére!
Kérjük hívják Strauszné Könözsi Verát a 70/9412-442 mobilszámon! Köszönjük. 
• Az Adventi találkozás alkalmából egyházközségünk és a Szent István Kórus szeretné vendégül látni Kárpátaljáról a magyarok lakta Nevetlenfalu település Művészeti Iskolájából érkező tanárokat és diákokat. A vendéglátás ideje: 2012. december 13-16. A vendéglátás a korábbi hagyományainknak megfelelően a szállás és az étkezés biztosítását jelenti, a programokat a Szent István Kórus szervezi és irányítja.Kérjük a kedves híveket, hogy aki szeretne és tudna határon túli magyar vendéget/vendégeket fogadni, jelentkezzen Nagy Annamáriánál!  A jelentkezéseket követően megbeszélést tartunk, ahol a részletekről tájékoztatjuk a vendéglátókat.
Nagy Annamária: mobil: 20/571-9219
e-mail: nagyanami@msn.com
A Szentlélek imaközösség keddenként tartja összejövetelét a hittanteremben. 2012. november 6-án kedden fél héttől Tegzes Katalin s.a. nővér a Segítő Nővérek Kongregációjának szerzetese a Szentlélek imaközösség összejövetelén elmélkedést tart az imáról és bemutatja közösségüket. Szeretettel várunk mindentestvérünket. Ez egyben a városi nyugdíjas klub kéthetenkénti összejövetelének következő az alkalma is. Várjuk szeretettel idősebb testvéreinket is!
Az Óvárosi Nyugdíjas klub összejöveteleit kéthetente szerdánként 16 – 18 óráig tartja. Időpontok: nov. 7, 21, dec. 5. 19. 16-tól 18 óráig. Mindenkit szeretettel várunk!
• Ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe a Noé Bárkája zenekar honlapját: www.noezenekar.hu.
Megjelent a KÉSZ helyi szervezetének 10 évét bemutató könyve. Ára 2500 Ft. Vásárolni az irodában lehet.
• A Prohászka imaszövetségbe várják az új tagok jelentkezését, akik a papi és szerzetesi hivatásokért elkötelezetten imádkoznak. Részleteket olvashatnak a Székesfehérvári Egyházmegye honlapján: www.szfvar.katolikus.hu ahol megtalálhatják az aktuális hírleveleket is.
Ajánlott honlapok: www.katolikus.hu, www.magyarkurir.hu, www.katradio.hu,www.mariaradio.hu, www.virtualisplebania.hu
• A hit évében a Székesfehérvári Egyházmegye szervezésében „Prohászka Akadémia” néven keresztény felnőttképzés indul. A képzés keretében biblikus, teológiai és egyháztörténeti előadásokat hallgathatnak az érdeklődők 2012 októberétől 2013 júniusáig. Részletes program a plakáton, vagy a polcra kitett szórólapon olvasható.