Szeptember 17. hétfő: Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító

18:00:                                                                   Szent István Templom

Szeptember 18. kedd: Köznap

08:00:                                                                  Szent László Templom

Szeptember 19. szerda: Szent Januáriusz püspök és vértanú

18:00:                                                                  Szent István Templom

Szeptember 20. csütörtök: Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik, koreai vértanúk.

Szeptember 21. péntek: Szent Máté Apostol és Evangelista

08:00:                                                            Szent László Pl. Templom

09:00: (igeliturgia)                                    Nagyboldogasszony Kápolna

Szeptember 22. szombat:  Szűz Mária Szombatja

08:00:                                                                  Szent István Templom

18:00:                                                        Nagyboldogasszony Kápolna

Szeptember 23. vasárnap: Évközi 25. vasárnap

09:00:  +Harmati Józsefért                                 Szent István Templom

10:00: Siragakisz Blanka Anna, Szabó Marcell Tibor keresztelője

11:00:                                                            Szent László Pl. Templom

Szent István Templom Irodájának hivatalos órái:

hétfő, szerda, péntek 17–19 óráig illetve szentmisék előtt, után.

Az Imaapostolság szándékai szeptember hónapra:

Általános szándék: (A politikusok) Hogy a politikusok mindig tisztességgel, csorbítatlan becsületességgel és az igazság iránti szeretettel tevékenykedjenek.

Missziós szándék: (A legszegényebb egyházak megsegítése) Hogy a keresztény közösségekben növekedjék az arra való készség, hogy misszionáriusokat, papokat és világiakat, valamint konkrét pénzforrásokat adjanak a legszegényebb egyházaknak.

Hirdetések:

Hétfőtől az esti szentmisék 18 órakor kezdődnek.

Minden hónap első péntekén 9 órakor szentmisét, a többi pénteki napokon pedig Igeliturgiát tartunk Nagyboldogasszony Kápolnában.

Mátyás atya és Norbi atya a Szent István Templom lakrészébe költözése megkezdődött. Így többet tudnak majd találkozni a kedves hívekkel, és az őszi-téli időszakban az Óvárosi plébánia rezsi költségét lehet megspórolni. Kifüggesztettünk egy heti terembeosztást, a múltbéli időpontok  alapján, kérjük, hogy akinek bármilyen más eltérő javaslata van, személyesen keresse Mátyás atyát!

HITOKTATÁS:

Hitoktatásra hétfőtől interneten is lehet jelentkezni – lásd honlapunkat.

Az első és második osztályosoknak a jövő héttől, 17-e hetétől indul a hitoktatás. Időpontok: I. osztály: kedd, 16 – 16:45-ig, II. osztály: hétfő, 16 – 16:45-ig. Szeptember 24-én 16:45-től a másodikos, szeptember 25-én 16:45-től az elsős szülőknek 10 perces szülői értekezletet szeretne tartani Némethné Annus Krisztina hitoktató.

A többi évfolyamra nagyon kevés a jelentkező, ezért ezek időpontja még szervezés alatt áll.

Szept. 21-én, péntek esti mise után várja Mátyás atya a megbérmáltakat az ifjúsági hittanra.

A nagy ifjúsági programok hétfőn és szerda este 8 órától elkezdődtek  Strausz Kálmán vezetésével.

KÖZÖSSÉG:

A Szent István Kórus szeretettel várja az énekelni szerető új tagokat! Bővebb információ: Strauszné Könözsi Vera karnagy, tel: 70/9412-442

A Szentlélek imaközösség keddenként 19 órától tartja  összejövetelét a hittanteremben.

Az Óvárosi Nyugdíjas klub összejöveteleit kéthetente szerdánként 16 – 18 óráig tartja. Időpontok: szept. 26, okt. 10, 24, nov. 7, 21, dec. 5. 19.  16-tól 18 óráig.

Ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe a Noé Bárkája zenekar honlapját:  HYPERLINK “https://www.noezenekar.hu” www.noezenekar.hu

PROGRAMOK:

Eucharist című élő koncert: 2012. szept. 28-án pénteken 19 órától  Budapesten  a Pecsa Music Hall-ban. Vendég:  Sillye Jenő.

A Pálos Rend „Válaszd ki az utad” címen hat különböző hosszúságú és nehézségű zarándokutat szervez 2012. október 5-7 között. Részletes tudnivalók:  HYPERLINK “https://www.palosrend.hu/palos70” www.palosrend.hu/palos70 Érdeklődni:  HYPERLINK “mailto:paloshetven@gmail.com” paloshetven@gmail.com

A teremtés hete: 2012. szept. 30 – okt. 7-ig. Ökumenikus nyitóistentisztelet: szeptember 30-án vasárnap 16 órától lesz Budapesten a Lágymányosi Ökumenikus Központban.

Egyházmegyei Programok (bővebben: www.szfvar.katolikus.hu):

– 2012. szeptember 22-én, szombaton,  lesz a Szakrális Művészetek Hete megnyitója Székesfehérváron a Szent István Művelődési Házban.

– 2012. szept. 28-29-én, péntek-szombat, kerül megrendezésre Egyházmegyénk hagyományos bodajki ifjúsági zarándoklata.

– 2012. szept. 30: makkosmáriai zarándoklat és búcsú.

– Az Új Evangelizáció Éve egyházmegyei programja: 2012. október 1-én 17 órától a Székesegyházban közös rózsafüzér imádság, 18 órától szentmise, melyben kérjük Szűz Mária közbenjárását és segítségét katolikus hitünk megőrzéséért és a hitből fakadó tanúságtételért.