December 16. hétfő: Köznap06:00: Szent István Templom

18:00: Igeliturgia Szent István Templom

December 19. csütörtök: Köznap06:00: Szent István Templom

18:00: Igeliturgia Szent István Templom

December 20. péntek: Köznap06:00: Udvardi Márta halálának 4. évfordulójára           Sz István T.

08:00: Szent László Templom

December 21. szombat: Köznap06:00: Szent István Templom

17:00: Görög katolikusok miséje (Liturgiája)Sz István Templom

December 22. vasárnap: Advent 4. vasárnapja 09:00:  Noé Bárkája Zenekar

+Édesanyáért és +Hozzátartozókért    Szent István Templom

11:00: +Gulyás Mihályért és +családtagjaiért    Sz László Templom

18:00: Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai december hónapra:

Általános szándék: Hogy azok a gyermekek, akik áldozatai a cserbenhagyásnak és minden fajta erőszaknak, megtalálhassák azt a szeretetet és védelmet, amelyre szükségük van.

Missziós szándék: Hogy a keresztények, megvilágosítva a megtestesült Ige fényétől, készítsék elő az emberiséget az Üdvözítő érkezésére.

MA, VASÁRNAP REGGEL 8-15 ÓRÁIG ÓRIÁSI KARÁCSONY KEGYTÁRGY, KÖNYV, CD,   VÁSÁR A SZENT ISTVÁN TEMPLOM ELÖTTI TERÜLETENN! TÖBB SZÁZ KIADVÁNYBÓL VÁLOGATHATNAK A KEDVES TESTVÉREK

Adventben hétköznaponként a Roráte (Jézust váró) szentmisék reggel 6 órakor kezdődnek.

Hétköznaponként 17:25-től Rózsafüzér imádságot tartunk a Szent István Templomban.

Közeledik a Karácsony. Szentgyónását mindenki végezze el, aki volt elsőáldozó.

Kovács István görög katolikus parókus atya minden héten, szombaton este 17:00-17:45-ig görög katolikus liturgiát (szentmisét tart) a szent István Templomban. Ezt kövezően a 18:00 órakor kezdődő szentmisénken gyóntat. Éljünk a lehetőséggel! Előre láthatólag rendszeresen tudja vállalni István atya a szolgálatot.

Sok szabad mise hely van.

Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2013 évi egyházadójukat, keresetük 1 %-át irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után az irodában rendezni szíveskedjenek.

Hirdetések:

• A téli szünet alatt a templomi hitoktatás is szünetel.
  • December 24-én 16 órakor a hittanos gyermekek szereplésével betlehemes játék lesz a Szent István Templomban.
  • A hittanos hirdetőtáblánál található adventi gyereknaptár, amely segít előkészíteni a szívünket Krisztus fogadására. Vigyenek bátran gyermekeiknek.
  • Közeleg Karácsony ünnepe, akik szeretnék, hogy idős, beteg hozzátartozójukat Mátyás atya meglátogassa, hogy szentgyónásukat és szentáldozásukat elvégezhessék, jelentkezzenek az irodában.
  • Templomunkban 2014-es kalendáriumok, naptárak, karácsonyi képeslapok vásárolhatóak.
  • Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk a Szent István Templom hittan termében.
  • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom  hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
  • Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozás: kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők:  dec. 16. Németh András
  • Óvodás, játékos hittanra az alábbi telefonszámon lehet jelentkezni: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
  • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a Szent István templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
  • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja         összejöveteleit.

BATTAI  CSERKÉSZEK

HÁZALÓS  BETLEEMEZÉSÉNEK  MENETRENDJE:

16-án hétfőn és 17-én kedden Dunafüreden,

18-án szerdán Újtelepen

19-én csütörtökön Urbáriumban

20-án pénteken és 21-én szombaton az Óvárosban lesznek.

A fenti napokon 16:30  – 19:30 óra között hirdetjük a kis Jézus születésének örömhírét!

Bejelentkezés a 06-20-9374-258-as telefonszámon

Százhalombattai Szent István Kórus Hirdetése:

Kedves Hívek!

2013-ban a Szent István Kórus rendezésében Ó jöjj, Üdvözítő címmel nyolcadik alkalommal került sor az Adventi találkozások egyházi programra. Ebben az évben a szervezők a rendezvény költségeit teljes egészében a kórus és a civilek adományaiból fedezték: a segítők által készített mézeskalácsok, kézműves tárgyak eladásából, az adománygyűjtésből.

Az így befolyt összeg 33.000 Ft volt. Emellett a rendezvény kisebb szeretetcsomagokkal támogatta a város Öregek Napközi Otthonát.

A kórus hálásan köszöni Mátyás atya és az egyházközség támogatását, a civil segítők munkáját, a hívek pénz-és süteményadományait, a hittanosok, a hitoktatók, a szülők aktív részvételét, az egyházközség civil csoportjainak közreműködését a koncerten.

Kézműves foglalkozás vezetői: Strauszné Kollár Andrea, ifj. Strausz Kálmán

Adventi angyalok program: szülők: Némethné Szőke Zsófia, Bukovinszki Szilvia, Kedvesné Kürti Virág, Hoppál Marianna, gyerekek: Bukovinszki Petra, Bukovinszki Réka, Czeilinger Izabella, Hoppál Zita, Kedves Zsófia, Lajos Attila, Lajos Zsuzsa

Mézeskalács készítés: dr. Pereczár Klára, Pintér Piroska, Köllő Lászlóné, Giricz Károlyné, Lengyák Brigitta, Giricz Renáta, Pallagi Barnabás, Szamosvölgyi Máté, Nyers Éva, Kovács Béla,

Strauszné Könözsi Vera

A Szeretetvendégség előkészítése, rendezés: Bauer Istvánné, Gergely Lajosné, Giricz Károlyné, Herhoff Józsefné, Herhoff József, Héthelyi Ildikó, Kovács Béla, Köllő Lászlóné, Köllő László, Nagy Annamária, Nyers Éva, Lengyák Brigitta, Pintér Piroska

Hangosítás: Németh András, Mogyorósi Károly, Wéber Tamás

Fotók: Váci János

Vetített képek: Giricz László

Adventi vásár: Nyers Éva, Lengyák Brigitta

Zenei közreműködők: Rónainé Bodnár Judit, Rónai Attila, Szamosvölgyi Máté, Hoppál Zita, Papp Mirella Veronika, Noé Bárkája Zenekar, Satu Alternatur Zenekar, Szent István Kórus.

Ezúton kívánunk minden támogatónknak, segítőnknek, az egyházközség minden tagjának áldott karácsonyi ünnepeket és szeretetben gazdag új esztendőt! Szent István Kórus, Strauszné Könözsi Vera karnagy