December 2. hétfő: Köznap06:00: Szent István Templom

December 3. kedd: Xavéri Szent Ferenc áldozópap06:00: Szent István Templom

08:00:  Mécsest gyújtó adakozók szándékára  Szt László  Templom

18:00: Szent István Templom

December 4. szerda: Damaszkuszi Szent János áldozópap és egyháztanító06:00: Szent István Templom

18:00: Igeliturgia Szent István Templom

December 5. csütörtök: Köznap, Elsőcsütörtök06:00: Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

December 6. péntek: Szent Miklós Püspök, Elsőpéntek06:00: A Rózsafűzértársulat élő és +tagjaiért Szent István Templom

08:00:  Szentmise Szent László Pl. Templom

09:00:  Szentmise                                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Ó jöjj, Üdvözítő (Adventi program)    Szt István Templom

December 7. szombat: Szent Ambrus püspök és egyháztanító Szűz Mária szombatja

06:00: Szent István Templom

18:00: Nagyboldogasszony Kápolna

December 8. vasárnap: Advent 2. vasárnapja09:00:   Orgonás   Mikulás érkezése

+Szülőkért és +Testvérért Szent István Templom

11:00: Bosnyák János 19. évfordulójára  Szent László Pl. Templom

18:00: +Palotár Józsefért és +Palotár Józsefnéért

Az Imaapostolság szándékai december hónapra:

Általános szándék: Hogy azok a gyermekek, akik áldozatai a cserbenhagyásnak és minden fajta erőszaknak, megtalálhassák azt a szeretetet és védelmet, amelyre szükségük van.

Missziós szándék: Hogy a keresztények, megvilágosítva a megtestesült Ige fényétől, készítsék elő az emberiséget az Üdvözítő érkezésére.

Adventben hétköznaponként a roráte szentmisék reggel 6 órakor kezdődnek.

Hétköznaponként 17:25-től Rózsafűzér imádságot tartunk a Szent István Templomban.

Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2013 évi egyházadójukat, keresetük 1 %-át irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után az irodában rendezni szíveskedjenek.

A Szent István Templom részére egyházközségünk egyik tagja 70 db Hozsanna imakönyvet adományozott, így a hívők jobban bele tudnak kapcsolódni a közös éneklésen keresztül szentmisék énekeibe, imádságaiba. Ez úton is szeretnénk köszönetet mondani ezért a nemes ajándékért. Kérem a híveket, hogy a misék végén szíveskedjenek a  padokba visszatenni az imakönyveket.

„Élő Kenyér” című gyermek misekalauz decemberi száma megérkezett, ami megvásárolható az újságos polcon.

A héten elsőpéntek. Mátyás Atya szokás szerint látogatja a betegeket.

A Szent István Templomban a hétfő 18 órai, a Szent László Templomban a kedd 8 órai szentmisét ajánljuk föl a mécsest gyújtó adakozók szándékára.

Hirdetések:

• Kedves hívek!
    A hittanos hirdetőtáblánál található adventi gyereknaptár, amely segít előkészíteni a szívünket Krisztus fogadására. Vigyenek bátran gyermekeiknek.
  • Közeleg  Karácsony, akik szeretnék, hogy idős, beteg hozzátartozójukat Mátyás Atya meglátogassa, hogy szentgyónásukat elvégezhessék, jelentkezzenek az irodában.
  • Templomunkban 2014-es kalendáriumok, naptárak, karácsonyi képeslapok vásárolhatóak.
  • A Városi Nyugdíjas Klub 2013. december 9-én 16:30-18:00, az Óvárosi december  11-én 16:00-kor tartja összejövetelét.
  •  Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk  a Szent István Templom hittan termében.
  • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom  hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
  • Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozás: kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők:  dec. 02,16. Németh András
  • Ovis mise következő időpontja: december 14 (szombat) 10 óra.
  • Imaóra (zenés áhítat) következő időpontja: dec. 10, kedd 20:30.
  • Óvodás, játékos hittanra az alábbi telefonszámon lehet jelentkezni: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
  • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
  • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja         összejöveteleit.
    • Egyházközségünk kupakgyűjtésbe fogott, hogy az összegyűjtött kupakok felajánlásával segítséget tudjon nyújtani különböző szervezeteknek és személyeknek.
    • Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében november 30-án de. 10 órakor nyílik a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartás: szombat, vasárnap: 10-19 óráig, utolsó héten (dec. 16 – 22) hétköznapokon is 12 – 18 óra között várják az érdeklődőket.
    • Megjelent Lehoczki Zsuzsanna: A százhalombattai római katolikus egyház és plébánia története című könyv.

Könyvbemutató időpontja: 2013. december 12. csütörtök 14 óra,       helyszín: Matrica Múzeum. Kérem a kedves híveket, hogy minél nagyobb számban jelenjünk meg az egyházközségünk történetét feldolgozó könyv bemutatójára.

Ó jöjj, Üdvözítő! Adventi program a Szent István Templomban dec. 6-án 17:00-22:00 óra között.

“Csillag fénye légy vezérünk,

A kisdedre, hogy ráleljünk!

Világosítsd szívünk, lelkünk,

Erősítsd meg igaz hitünk! ”

A gyerek- és felnőtt programokra a belépés ingyenes. Köszönjük, ha sütemény és ital adományával támogatja a Szeretetvendégséget.

A program nem jöhetett volna létre azok nélkül a segítők nélkül, akik szabadidejük jelentős részét szánták az előkészületekre, a lebonyolításra.

Segítők: Giricz Károlyné, Giricz Renáta, Pintér Piroska, Köllő Lászlóné, Köllő László, Herhoff Józsefné, Bauer Margit, Herhoff József, Nyers Éva,

Mészöly Jánosné, Kovács Béla, Németh András, Strauszné Kollár Andrea, ifj. Strausz Kálmán, Wéber Tamás, Mogyorósi Károly, Váci János, Regős Ágnes

Áldozatos munkájukat hálásan köszönöm! Strauszné Könözsi Vera