December 23. hétfő: Köznap06:00: Szent István Templom15:00: Ádám Gyuláné szül. Csizmarik Erzsébet temetése

18:00:Mécsest gyújtó adakozók szándékára  Szent István Templom

December 24. kedd: Köznap –Szent Este16:00: Betlehemes játék Szent István Templom

22:00: Az Egyházközség élő és elhunyt tagjaiért

Szent Pl. László Templom

24:00:  Magyarország élő és elhunyt tagjaiért és a világbékéért Szent István Templom

December 25. szerda: Urunk születése, Karácsony (Parancsolt Ünnep)09:00: Élő Leventéért és családjáért Szent István Templom

11:00: Szent Pl. László Templom

17 00: Görög katolikusok miséje (Liturgiája)

Sz István Templom

18:00: Szent István Templom

December 26. csütörtök: Szent István első vértanú09:00: A Pataki család élő és +tagjaiértSzent István Templom

11:00: Szent Pl. László Templom

December 27. péntek: Szent János Apostol és Evangelista08:00: Szent László Templom

18:00: +Szülőkért, +Nagyszülőkért és +Keresztszülőkért

December 28. szombat: Aprószentek08:00: Szent István Templom

17:00: Görög katolikusok miséje (Liturgiája)

Sz István Templom

18:00: Szent István Templom

December 29. vasárnap: A Szent Család: Jézus, Mária és József09:00:  Noé Bárkája Zenekar+Édesapákért Enyedi Lajosért és Horváth Ferencért

Sz István T.

10:00: Móritz Bátor Tibor keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

12:00: Balla Bíborka Csenge keresztelője    Sz László Pl. Templom

18:00: Egy család +Istvánjaiért, élő Tamásokért és családjaikért Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai december hónapra:

Általános szándék: Hogy azok a gyermekek, akik áldozatai a cserbenhagyásnak és minden fajta erőszaknak, megtalálhassák azt a szeretetet és védelmet, amelyre szükségük van.

Missziós szándék: Hogy a keresztények, megvilágosítva a megtestesült Ige fényétől, készítsék elő az emberiséget az Üdvözítő érkezésére.

Hétköznaponként 17:25-től Rózsafüzér imádságot tartunk a Szent István Templomban.

Közeledik a Karácsony. Szentgyónását mindenki végezze el, aki volt elsőáldozó.

Kovács István görög katolikus parókus atya minden héten, szombaton este 17:00-17:45-ig görög katolikus liturgiát (szentmisét tart) a szent István Templomban. Ezt kövezően a 18:00 órakor kezdődő szentmisénken gyóntat. Éljünk a lehetőséggel! Előre láthatólag rendszeresen tudja vállalni István atya a szolgálatot.

Sok szabad mise hely van.

Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2013 évi egyházadójukat, keresetük 1 %-át irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után az irodában rendezni szíveskedjenek.

Hirdetések:

• A téli szünet alatt a templomi hitoktatás is szünetel.
  • A 9-es misék utáni kakaózás a Szent István Templomban szünetel.
  • Kedves Gyerekek, tisztelt Szülők!

A pásztorjáték utolsó próbája december 23. 16:00-18:00! Kérünk            mindenkit, hogy jelmezzel együtt jelenjen meg!

• December 24-én 16 órakor a hittanos gyermekek szereplésével betlehemes játék lesz a Szent István Templomban.
  • Közeleg Karácsony ünnepe, akik szeretnék, hogy idős, beteg hozzátartozójukat Mátyás atya meglátogassa, hogy szentgyónásukat és szentáldozásukat elvégezhessék, jelentkezzenek az irodában.
  • December 30-án hétfőn 16 – 18 óráig a ministráns foglalkozásra járó gyermekeknek karácsonyi összejövetelt tartunk.
  • Imaóra (zenás áhitat) következő időpontja: Január 7. (kedd) 20:30.
  • Templomunkban 2014-es kalendáriumok, naptárak, karácsonyi képeslapok vásárolhatóak.
  • Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk a Szent István Templom hittan termében.
  • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom  hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
  • Óvodás, játékos hittanra az alábbi telefonszámon lehet jelentkezni: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
  • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a Szent István templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
  • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja         összejöveteleit.
  • Az Összefogás a Magyar Családokért Egyesület, melyet én vezetek, használtruha gyűjtő konténert helyez ki majd a CBA       Damjanich utcai oldalához. Az oda bedobott ruha feldolgozásából         a partnercég az egyesület céljait támogatja. Várjuk szíves       adományaikat! Bármilyen állapotú ruha, cipő, paplan.

Százhalombattai Szent István Kórus Hirdetése:

Kedves Hívek!

A Szent István Kórus az egyházközség minden tagjának áldott karácsonyi ünnepeket és szeretetben, egészségben bővelkedő új esztendőt kíván! A kórus köszöni a hívek évek óta meglévő jóindulatú segítségét, a koncerteken való részvételét, segítő támogatását.