Március 25. hétfő: Nagyhétfő

08:00: Szent László Pl. Templom

18:00: +Forrai Jánosért Szent István Templom

Március 27. szerda: Nagyszerda

18:00: Nagyheti hangverseny (belépőjegy: 500 Ft, ami a Református Templomba is érvényes) Szent István Templom

Március 28. csütörtök: Nagycsütörtök

Március 29. péntek: Nagypéntek

08:00: +Pereczár Károlyért Szent László Templom

08:30: Keresztút Szent László Pl. Templom

09:00: Igeliturgia Nagyboldogasszony Kápolna

15:00: Keresztút Szent István Templom

21:30: Éjszakai keresztút a Téglagyári Kereszthez

Március 30. szombat: Nagyszombat

Március 31. vasárnap: Húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása

09:00: +ifj. Köllő Lászlóért Szent István Templom

10:00: Vidra Dániel keresztelője

11:00: Szt. László Pl. Templom

12:00: Nagy-Mészáros Noel keresztelője

18:00: +Mikulásik Lászlóért Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai március hónapra:

Általános szándék: (A természet megbecsülése) Hogy növekedjék a természet iránti megbecsülés, annak tudatában, hogy az egész teremtés Isten műve, melyet ő rábízott az emberi felelősségre.

Missziós szándék: (A papság) Hogy a püspökök, a papok és a diakónusok az evangélium fáradhatatlan hirdetői legyenek a föld végső határáig.

• Hétfőn és kedden az esti szentmisék keretén belül lelkigyakorlatos beszéd lesz.

• Nagyhéten a szentmisék előtt és után gyónási lehetőség lesz.

• A nagyszombati feltámadásikörmenetre kérjük a kedves testvéreket, hogy gyertyát hozzanak magukkal.

• A nagyszombati szertartás után étel megáldás lesz.

• Mátyás Atya és Norbert Atya szerdai napon látogatják meg a betegeket. Kérjük a kedves híveket, ha tudnak az elsőpéntekeseken kívül beteget, jelentkezzenek az irodában.

• A Szent István Kórus hirdetése:

Felhívjuk a Nagypénteki Passió éneklésében résztvevő önkéntesek figyelmét, hogy a Passió utolsó próbája

a Nagypénteki (márc. 29.) szertartás előtt 17:30 órakor lesz a közösségi teremben. Strauszné Könözsi Vera

• Kérjük, hogy a ministránsok nagycsütörtökön és nagypénteken 17 órára, nagyszombaton 16:45-re jöjjenek próbára a Szent István Templomba.

• 2014 májusában az Ercsi Római Katolikus Egyházközségben bérmálkozás lesz. Azok a százhalombattai fiatalok, akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek a Szent István Templom irodájában. Felkészítő hittan órák péntekenként 19 órától lesznek itt, a közösségi teremben.

• Szatmárnémetiben a múlt hét folyamán egy olyan ház nyílt, mely a családon belüli erőszakból emelné ki az édesanyát és gyermekeit. A házban még sok hiányosságot kell pótolni, így akinek vannak olyan használaton kívüli, de még használható bútorai, konyhai eszközei, ágyneműi, takarói, elektronikai cikkei, játékai stb. (minden, ami jól jöhet egy háztartásban) szívesen várjuk a régi plébániára március 26-án, kedden. A gyűjtéssel kapcsolatban Norbert atyánál lehet érdeklődni a 06-70-422-57-26 os telefonszámon, vagy a recsei@yahoo.com e-mail címen.

• Március 1-től az egyházközségi Képviselőtestület döntése értelmében a Nagyboldogasszony kápolna két helységét bérbe adta a Gábriel Könnye temetkezési Kft irodájának. Ez az egyházi szertartást, illetve a kápolna rendeltetését nem zavarja.

• Mindazok, akikre a böjti fegyelem vonatkozik hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt tartanak (a hústilalom mellett ezeken a napokon 3-szori étkezés egyszer jóllakással). A nagyböjt egyéb péntekjein hústilalommal kell megtartaniuk a böjti fegyelmet az Egyház előírása szerint.

• A Barátság Kulturális Központ Nagyheti Hangversenye 2013. március 27-én szerdán 18 órától lesz a Szent István Templomban.

• Ministráns foglalkozás következő időpontja: 2013. április 15, hétfő. 17:30-tól Barta Luca vagy Németh András várja az érdeklődőket.

• A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit.

• Az ercsi Római Katolikus Egyházközség zarándoklatot szervez Medugorje-ba április 26 – 28-ig. Bővebb információ, jelentkezési lap az irodában.

• A Sarutlan Kármelita Nővérek „Kármelhegyi megújulás” 2013 címmel lelkigyakorlatokat szerveznek. Részletek a faliújságon található plakáton, vagy a www.karmelita.hu honlapon olvasható.