November 18. hétfő: Szt Péter- és Szt Pál bazilikák felszentelése18:00: Szent István Templom
November 19. kedd: Árpád-házi Szent Erzsébet08:00: Szent László Pl. Templom18:00: Vendég: Lendvai Zoltán Atya Rédics (gördeszkás)plébánosa

Minden Magyarért, a Magyarok egységéért   Szent István Templom

November 20. szerda: Köznap18:00: +Édesanyáért halálának 4.évfordulójára  Sz István Templom
November 21. csütörtök: A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban18:00: Szent István Templom
November 22. péntek: Szent Cecília szűz és vértanú                                     08:00: Szent László Pl. Templom09:00: Igeliturgia                              Nagyboldogasszony Kápolna

13:00:  Sági Jánosné szül. Kővári Anna temetése

14:00: gyászmise Szent László Pl. Templom

18:00:  +Balázs Gyuláné halálának 1.évford.    Szt István Templom

November 23. szombat: Szent I. Kelemen pápa és vértanú, Szent Kolumbán apát, Szűz Mária szombatja08:00: Szent István Templom18:00: Nagyboldogasszony Kápolna
November 24. vasárnap: Évközi . 34 vasárnap, Krisztus a Mindenség királya       Karitász gyűjtés09:00:   Orgonás
Néderman István halálának évfordulójára és a Néderman és Mészáros család élő és +tagjaiért
Szent István Templom11:00: Szent László Pl. Templom

18:00: Prezenszki József halálának 10. évfordulójára    Szt István T.

Az Imaapostolság szándékai november hónapra:

Általános szándék: (Szenvedő papok) Hogy azok a papok, akik nehézségeket élnek meg, bátorítást nyerjenek szenvedésükben, támaszt kételyeikben és megerősítést hűségükben.

Missziós szándék: (Latin-amerikai egyházak) Hogy Latin-Amerika egyházai, a földrészükön folyó misszió gyümölcseként, küldjenek misszionáriusokat más egyházakba.

Hétköznaponként 17:25-től Rózsafűzér imádságot tartunk a Szent István Templomban.

Gyóntatás időpontjai: vasárnapi szentmisék előtt 20 perccel, illetve hétköznapi szentmisék előtt 15 perccel. Törekedjünk arra, hogy lehetőleg a hónap első péntekjein illetve ahhoz közel eső időpontban végezzük el a havi szentgyónásunkat.

Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2013 évi egyházadójukat, keresetük 1 %-át irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után az irodában rendezni szíveskedjenek.

A Szent István Templom részére egyházközségünk egyik tagja 70 db Hozsanna imakönyvet adományozott, így a hívők jobban bele tudnak kapcsolódni a közös éneklésen keresztül szentmisék énekeibe, imádságaiba. Ez úton is szeretnénk köszönetet mondani ezért a nemes ajándékért. Kérem a híveket, hogy a misék végén szíveskedjenek a  padokba visszatenni az imakönyveket.

„Élő Kenyér” című gyermek misekalauz decemberi száma megérkezett, ami megvásárolható az újságos polcon.

A Szent István Templom melletti parkoló lezárásra került az építkezés miatt, így templom főbejáratát használhatjuk ezen időszak alatt.

Hirdetések:

• 2013. november 23-án 19 órától a százhalombattai Liszt Ferenc Vegyeskar 40 éves jubileumi koncertje lesz a Szent István Templomban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
  • Templomunkban 2014-es kalendáriumok, naptárak, karácsonyi képeslapok vásárolhatóak.
  • November 18-án, hétfőn 18 órakor a Magyar Földrajzi Múzeumban Érden
    Raffay Ernő Magyarországi szabadkőművesség Trianon előtt című
    előadására kerül sor a KÉSZ Érdi Csoportjának szervezésében.
  • A hagyományoknak megfelelően ez évben is lesz pásztorjáték, melyhez gyermek szereplőket keresünk. A próbákat minden héten csütörtökön tartjuk 16 – 17:30-ig. Jelentkezési határidő: nov. 17. Próbák ideje: nov. 21, 28, dec. 5, 12, 19. Főpróba: dec 23. Jelentkezés: 06-70-6259430 vagy 06-70-9496364-es telefonon és a k.andrea.me@gmail.com vagy taoce.me@gmail.com e-mail címen.
  • Nyugdíjas klubjaink időpontjai: 2013. november 25-én 16:30-18:00, Óvárosban 27-én 16:00-kor..
  •  Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittan a Sz István Templom hittan termében.
  • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom  hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
  • Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozás: kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők: nov.  18, dec. 02,16. Németh András
  • Ovis mise következő időpontja: november 30 (szombat) 10 óra.
  • Imaóra (zenés áhítat) következő időpontja: nov. 26, kedd 20:30.
  • Óvodás, játékos hittanra az alábbi telefonszámon lehet jelentkezni: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
  • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
  • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja összejöveteleit.
    • Élő és éltető hittel címen Pál Feri Atya előadása lesz 2013. november 22-én pénteken 18:30-tól a Barátság Kulturális Központban.
    • Egyházközségünk kupakgyűjtésbe fogott, hogy az összegyűjtött kupakok felajánlásával segítséget tudjon nyújtani különböző szervezeteknek és személyeknek.
    • Ó JÖJJ, ÜDVÖZíTŐ! Adventi program a Szent István Templomban 2013. december 6.

17:00 óra hittanterem Kézműves foglalkozás gyerekeknek.     Vezetik: Strauszné Kollár Andrea és ifj. Strausz Kálmán      hitoktatók. A gyerekek hozzanak magukkal ollót!

18:00 óra Szent István Templom Adventi zenés-verses áhítat. Az        este folyamán várjuk az Adventi angyalokat és a Mikulást.

20:00 óra Szeretetvendégség. A várható létszám 120 fő. Kérjük a            kedves híveket, ha módjukban áll hozzanak süteményt a             Szeretetvendégségre! A süteményeket dec. 6-án 17:00 órától lehet   leadni a közösségi terembe. Köszönjük a segítséget!

Adventi mézeskalács vásár lesz.

December 1. (Vasárnap) 8:30 órától,

December 6. (Péntek)      17:00 órától

November 30-án szombaton készítjük az eladásra szánt           mézeskalácsokat. Várjuk az önkéntes segítőket!

A belépés ingyenes. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!