November 4. hétfő: Borromeo Szent Károly püspök

18:00: Élő és +családtagokért                         Szent István Templom

November 5. kedd: Szent Imre herceg

08:00:                                                        Szent László Pl. Templom

18:00: Jankó és Tima család +tagjaiért          Szent István Templom

November 6. szerda: Köznap

18:00:                                                              Szent István Templom

November 7. csütörtök: Köznap

18:00:                                                              Szent István Templom

18:30: Szentségimádás

November 8. péntek: Köznap                                      

08:00                                                         Szent László Pl. Templom

09:00                                                    Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: +Édesapáért és +Hozzátartozókért      Szent István Templom

November 9. szombat: A lateráni bazilika felszentelése

08:00:                                                              Szent István Templom

18:00                                                    Nagyboldogasszony Kápolna

November 10. vasárnap: Évközi 32. vasárnap,

09:00: Gitáros mise

+Férjért, Barnabásért és +Szülőkért    Szent István Templom

11:00:                                                        Szent László Pl. Templom

18:00: +Prezenszki Jánosnéért és +lányáért Marikáért

Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai november hónapra:

Általános szándék: (Szenvedő papok) Hogy azok a papok, akik nehézségeket élnek meg, bátorítást nyerjenek szenvedésükben, támaszt kételyeikben és megerősítést hűségükben.

Missziós szándék: (Latin-amerikai egyházak) Hogy Latin-Amerika egyházai, a földrészükön folyó misszió gyümölcseként, küldjenek misszionáriusokat más egyházakba.

Gyóntatás időpontjai: vasárnapi szentmisék előtt 20 perccel, illetve hétköznapi szentmisék előtt 15 perccel. Törekedjünk arra, hogy lehetőleg a hónap első péntekein illetve ahhoz közel eső időpontban végezzük el a havi szentgyónásunkat.

 

Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2013 évi egyházadójukat, keresetük 1 %-át irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után az irodában rendezni szíveskedjenek.

 

Plébániai hittanrend

Lakótelepi Pitypangos óvoda Kedd 15:45-16:15 óvoda

Szivárvány óvoda Szerda 16:00-16:30

Kip-kop Óvoda: Szerda 15:00-15:30-ig

Gyerekfoglalkozás: Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom

2.osztály Hétfő 16:15-17:30 Szent István templom

3.osztály Kedd 16:15-17:30 Szent István templom

4.osztály (I.) Hétfő 16:00-17:30 1-es iskola

4.osztály (II.) Kedd 14:15-15:30 Kőrösi Cs.S.Ált. Isk.

6.osztály Szerda 16:00-17:30 Szent István templom

7.osztály Kedd 16:00-17:30 Szent István templom

8.osztály Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom

Kisifjúsági hittan: Csütörtök 19 – 20:30 Szent István templom

Ifjúsági klub Hétfő, Szerda 20:00- Szent István templom

Felnőtt hittan: Hétfő, 19 – 20 óráig Szent István templom

Hirdetések:

 • Egyházközségi képviselő testületi gyűlés mivel  a múlt szerdai napon elmaradt, ezért november 5-én 20 órától lesz megtartva.
 • A KÉSZ Helyi Csoportja 2013. november 4-én 19 órakor megemlékezést tart a Szent István téren lévő kopjafánál.  A KÉSZ országos elnöksége felhívását a Székely Autonómiájával kapcsolatban olvashatják honlapunkon. Minél többen csatlakozzunk.
 • Nyugdíjas klubjaink időpontjai: a városi hétfőnként 16:30-18:00, Óvárosban szerdánként 16:00-kor.
 • Szeretnénk filmklubot szervezni mind az óvárosban, mind a Szent István Templomban. Történelmi, illetve szentekről szóló filmeket néznénk meg. A városi tervezett időpontja: szombat, 19:30. A falusi szervezés alatt.
 •  Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittan indult a Szent István Templom hittan termében.
 • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom  hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
 • Begyik Tibor OCDS: A Hajnal Szép Sugara A Szeretetláng Lelkiségének bemutatása című kiadvány elvihető. (Adományokat elfogadunk)
 • Szeretettel hívunk és várunk minden fiatalt és gyereket Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozásokra, melyeket kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők: nov. 04, 18, dec. 02,16. Németh András
 • Ovis mise következő időpontja: november 16 (szombat) 9 óra.
 • Imaóra (zenés áhitat) következő időpontja: nov. 12, kedd 20:30.
 • Óvodás játékos hittan! Ha Önnek vagy hozzátartozójának gyermeke Százhalombattán óvodába jár és szeretnének óvodai hitoktatásban részesülni, kérjük jelentkezzenek az alábbi telefonszámon: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
 • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
 • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja összejöveteleit. Szeretettel várnak minden régi és új tagot!
  • Élő és éltető hittel címen Pál Feri Atya előadása lesz 2013. november 22-én pénteken 18:30-tól a Barátság Kulturális Központban.
 • A KÉSZ Akadémia 2014 februárjában új, négy féléves tanfolyamot indít Budapesten, melyre komolyan gondolkodó, a keresztény-nemzeti értékeket magáénak valló és azokat hitelesen vállaló, egyetemista korú fiatalok jelentkezését várjuk. Bővebb információ és jelentkezés: matyas.kethelyi@keesz.hu-n.
 • ÉrMe Üzleti Hálózat összefogásra kéri az olyan vállalkozókat, üzletembereket, cégvezetőket, akik hiszik, hogy a vállalkozás és a keresztény értékrend nem zárják ki, hanem inkább erősítik egymást. www.ermehalo.hu
 • Családjaink a magyar Szent Család oltalmában címen – az elmúlt év hagyományát folytatva – közös ünnepre hívja a Székesfehérvári Egyházmegye a híveket. Időpont: 2013. november 9.  Program: 10 órakor püspöki szentmise a Székesegyházban, majd előadás, agapé. A rendezvény kb 14 óráig tart. Kéri a Püspök Atya, hogy minden Egyházközség több családot delegáljon ezen ünnepi és nagyon fontos rendezvényre.
  • Egyházközségünk kupakgyűjtésbe fogott, hogy az összegyűjtött kupakokat ezek felajánlásával is segítséget tudjon nyújtani különböző szervezeteknek és személyeknek.
  • November 4-től a Szent István Templom melletti parkoló le lesz zárva az építkezés miatt.

 

Az MTV1 műsorra tűzi:Jelenczki István AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ I-III. című dokumentumfilmjét.

A film részenként kerül sugárzásra az alábbi időpontokban:

 2013.11.12. kedd 23.30. első rész, 2013.11.14. csütörtök 23.30. második rész

2013.11.19. kedd 23.30. harmadik rész.

A film az 1991 őszén Zétényi Zsolt által benyújtott, és az országgyűlés által elfogadott igazságtételi törvény sorsát mutatja be.

Gondolatok Jelenczki István filmjéhez.

„…Meg kell nevezni minden bűnt, és meg kell nevezni minden bűnöst.

A bűnelkövetőknek és utódaiknak is létérdekük minden titok feltárása, számukra is csak ez az egy járható út van. Ez az egyedüli járható út, mert csak ebből születik megbékélés, és ha van, megbocsájtás. De ennek a stációi nem megkerülhetőek! Föl kell állni, és azt kell mondani, én tettem. Megnevezni az áldozatot, megnevezni a bűnt, és elvállalni a felelősséget. Elvállalni a felelősséget, és kérni az ezzel járó büntetést.

Aki nem vállalja föl a felelősséget a múltért, nem vállalja fel a stációk kötelező bejárását, az önmagát fosztja meg a nemzethez tartozás jogától, és önmagát rekeszti ki. De nemcsak önmagát, saját utódait is kirekeszti a nemzet életéből és a nemzet jövőjéből. Örökre. „ (Zseni Annamária pszichiáter)

A filmben közreműködtek: Bagdy Emőke egyetemi tanár, pszichológus, Bencze Izabella jogász, Bogár László, Fekete Pál tanár, Gellért Ádám nemzetközi jogász, Gulyás Gergely parlamenti képviselő, Kahler Frigyes egyetemi docens, Kónya Imre ügyvéd, Tóth Zoltán József jogtörténész, Szakály Sándor történész, Zétényi Zsolt ügyvéd, Zinner Tibor jogtörténész, Zlinszky János egyetemi tanár, Wittner Mária  56-os szabadságharcos, A film készítői: Hangmérnök: Belovári Tibor, Világosító: Heves László, Gyártásvezető: Zseni Annamária, Vágó: Tombor Andrea

Zeneszerző: Hortobágyi László, Fényképezte: Kőrösi András, Rendező, producer: Jelenczki István