Az Imaapostolság szándékai október hónapra:
Általános szándék: (Kétségbeesett emberek) Hogy mindazok, akik az élet súlyától összezúzva érzik magukat, olyannyira,hogy a befejezését óhajtják, tudják észrevenni Isten szeretetének közelségét.
Missziós szándék: (Missziós világnap) Hogy a missziós világnap ünneplése valamennyi keresztényt ébressze annak tudatára, hogy ők Isten Szavának nem csupán befogadói, hanem hirdetői is.
Plébániai hittanrend
Csoport: Nap: Időpont: Helyszín:
Lakótelepi Pitypangos óvoda Kedd 15:45-16:15 óvoda
Gyerekfoglalkozás Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom
2.osztály Hétfő 16:15-17:30 Szent István templom
3.osztály Kedd 16:15-17:30 Szent István templom
4.osztály (I.) Hétfő 16:00-17:30 1-es iskola
4.osztály (II.) Kedd 14:15-15:30 Kőrösi Cs.S.Ált. Isk.
6.osztály Szerda 16:00-17:30 Szent István templom
7.osztály Kedd 16:00-17:30 Szent István templom
8.osztály Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom
Ifjúsági klub Hétfő, Szerda 20:00- Szent István templom
Hirdetések:
Tegnap, október 12-én a Szent István Kórus Giuseppe Verdi olasz zeneszerző születésének 200. évfordulója alkalmából Viva l’Italia! Viva Verdi! címmel színvonalas koncertet adott a Szent István Templomban.  Ez úton is köszönöm a kórusvezetőnek  szervezőknek, fellépőknek áldozatos munkájukat.                                                 Mátyás Atya
Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittan indult a Szent István Templom hittan termében.
Október 14-én hétfőn 16:30-tól tartjuk a városi nyugdíjas klub első találkozását.
Október 16-án szerdán 16 órától tartja a falusi nyugdíjas klub első összejövetelét.
Szeretettel hívunk és várunk minden fiatalt és gyereket Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozásokra, melyeket kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők: okt. 21, nov. 04, 18, dec. 02,16. Németh András
Ovis mise következő időpontja: október 19 (szombat) 9 óra.
Gyereknapot tartunk a Szent István templom közösségi termében október 26-án 9:00-15:00-ig. Bővebb információkat hamarosan találhatnak a hirdetőtáblán és a szórólapokon. Az első alkalom témája: Boldog II. János Pál pápa példája
Óvodás játékos hittan! Ha Önnek vagy hozzátartozójának gyermeke Százhalombattán óvodába jár és szeretnének óvodai hitoktatásban részesülni, kérjük jelentkezzenek az alábbi telefonszámon: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
Plébániai gyerekfoglalkozás indul a templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja összejöveteleit. Szeretettel várnak minden régi és új tagot!
Imaóra következő időpontja: október 15. (kedd) 20:30.
2013. október 19-én szombaton a budapesti Szent István-bazilika előtti téren sor kerül Sándor István vértanú, szalézi testvér boldoggá avatására. 9:30-tól Sándor István életének ismertetése, 10:30-kor ünnepi szentmise, melyet Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, Esztergom-Budapesti érsek vezet.
Élő és éltető hittel címen Pál Feri Atya előadása lesz 2013. november 22-én pénteken 18:30-tól a Barátság Kulturális Központban.
2013. október 17. (csütörtök) 18:00 Bibliai ihletek a huszadik századi irodalomban címen Jelenits István piarista szerzetes, író tart előadást a Hamvas Béla városi könyvtárban.
A KÉSZ Akadémia 2014 februárjában új, négy féléves tanfolyamot indít Budapesten, melyre komolyan gondolkodó, a keresztény-nemzeti értékeket magáénak valló és azokat hitelesen vállaló, egyetemista korú fiatalok jelentkezését várjuk. Nagyon örülnénk, ha minél több jó képességű,
elkötelezett ember venne részt e képzésen. Bővebb információ és jelentkezés:  HYPERLINK “mailto:matyas.kethelyi@keesz.hu-n” matyas.kethelyi@keesz.hu-n.
ÉrMe Üzleti Hálózat összefogásra kéri az olyan vállalkozókat, üzletembereket, cégvezetőket, akik hiszik, hogy a vállalkozás és a keresztény értékrend nem zárják ki, hanem inkább erősítik egymást. Bővebb információ:  HYPERLINK “https://www.ermehalo.hu” www.ermehalo.hu
Családjaink a magyar Szent Család oltalmában címen – az elmúlt év hagyományát folytatva – közös ünnepre hívja a Székesfehérvári Egyházmegye a híveket. Időpont: 2013. november 9.  Program: 10 órakor szentmise, majd ünnepség, előadás, agapé.