Október 7. hétfő: Rózsafüzér Királynője

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

Október 8. kedd: Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpátronája

08:00: Szent László Pl. Templom

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

Október 9. szerda: Szent Dénes püspök és társai vértanúk. Leonardi Szent János áldozópap

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: +Férjért, +Szülőkért, +Testvérekért Szent István Templom

Október 10. csütörtök: Köznap

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

Október 11. péntek: Boldog XXIII. János pápa

08:00: Szent László Pl. Templom

09:00: Nagyboldogasszony Kápolna

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: +Férjért Szent István Templom

Október 12. szombat: Köznap, Szűz Mária szombatja

08:00: Szent István Templom

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Október 13. vasárnap: Évközi 28. vasárnap

09:00: Orgonás

+Nagy Sándorné Bartus Terézia halálának 3. évfordulójára

Szent István Templom

10:00: Fejes Villő Zsófia keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: +Kajári Péter Pál férjért, édesapáért, nagyapáért

Szent István Templom

 

Az Imaapostolság szándékai október hónapra:

Általános szándék: (Kétségbeesett emberek) Hogy mindazok, akik az élet súlyától összezúzva érzik magukat, olyannyira,hogy a befejezését óhajtják, tudják észrevenni Isten szeretetének közelségét.

Missziós szándék: (Missziós világnap) Hogy a missziós világnap ünneplése valamennyi keresztényt ébressze annak tudatára, hogy ők Isten Szavának nem csupán befogadói, hanem hirdetői is.

Plébániai hittanrend

Csoport: Nap: Időpont: Helyszín:

Lakótelepi Pitypangos óvoda Kedd 15:45-16:15 óvoda

Gyerekfoglalkozás Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom

2.osztály Hétfő 16:15-17:30 Szent István templom

3.osztály Kedd 16:15-17:30 Szent István templom

4.osztály (I.) Hétfő 16:00-17:30 1-es iskola

4.osztály (II.) Kedd 14:15-15:30 Kőrösi Cs.S.Ált. Isk.

6.osztály Szerda 16:00-17:30 Szent István templom

7.osztály Kedd 16:00-17:30 Szent István templom

8.osztály Csütörtök 16:00-17:30 Szent István templom

Ifjúsági klub Hétfő, Szerda 20:00- Szent István templom

Hirdetések:

 • Élő rózsafüzér Zarándoklat Érdért és a környező településekért Érd körül a Hit évében 2013. október 12-én.

 • Október 8-án kedden 18:30-tól testületi ülés lesz a közösségi teremben

 • Hétfőnként 20 órától, felnőtt hittan indult a Szent István Templom hittan termében

 • Szeretettel hívunk és várunk minden fiatalt és gyereket Beszélgetések a hitről című ministráns foglalkozásokra, melyeket kéthetente hétfőn 16:00-17:00-ig tartunk a Szent István templomban. A tervezett időpontok a következők: okt. 07,21, nov. 04, 18, dec. 02,16. Németh András

 • Ovis mise következő időpontja: október 19 (szombat) 9 óra.

 • Gyereknapot tartunk a Szent István templom közösségi termében október 26-án 9:00-15:00-ig. Bővebb információkat hamarosan találhatnak a hirdetőtáblán és a szórólapokon. Az első alkalom témája: Boldog II. János Pál pápa példája

 • Óvodás játékos hittan! Ha Önnek vagy hozzátartozójának gyermeke Százhalombattán óvodába jár és szeretnének óvodai hitoktatásban részesülni, kérjük jelentkezzenek az alábbi telefonszámon: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea

 • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.

 • A Szentlélek Imaközösség keddenként 19:30-kor tartja összejöveteleit. Szeretettel várnak minden régi és új tagot!

 • Imaóra (zenés áhítat) következő időpontja: október 15. (kedd) 20:30.

 • A KÉSZ Akadémia 2014 februárjában új, négy féléves tanfolyamot indít Budapesten, melyre komolyan gondolkodó, a keresztény-nemzeti értékeket magáénak valló és azokat hitelesen vállaló, egyetemista korú fiatalok jelentkezését várjuk. Nagyon örülnénk, ha minél több jó képességű,
  elkötelezett ember venne részt e képzésen. Bővebb információ és jelentkezés:
  matyas.kethelyi@keesz.hu-n.

 • Alsószentivánon, a fatimai Szűz első hazai kegyhelyén Idősek Zarándoklata lesz 2013. október 13-án. 9 órakor Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét és szentségimádást.

 • ÉrMe Üzleti Hálózat összefogásra kéri az olyan vállalkozókat, üzletembereket, cégvezetőket, akik hiszik, hogy a vállalkozás és a keresztény értékrend nem zárják ki, hanem inkább erősítik egymást. Bővebb információ: www.ermehalo.hu

 • A Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház, a Magyarországi Evangélikus Egyház 72 óra kompromisszum nélkül programot szervez 2013. október 10 – 13 között. Jelentkezni Horváth Tamás Székesfehérvári Egyházmegyei koordinátornál lehet az ifjiroda@gmail.com e-mail címen, vagy a +36-20-346-3762-es telefonszámon.

 • Október 10-én (csütörtökön) – Prohászka Ottokár püspök születésének évfordulóján – délután 4 órai kezdettel Egyházmegyénk a székesfehérvári Prohászka emléktemplomban ünnepi szimpoziont tart. Délután 5 órától ünnepi szentmisét tartanak, mely egyben a Prohászka Imaszövetség tagjainak hatodik találkozója lesz.

 • Ferences Szentföldi Zarándoklat lesz október 20 – 27 között, melyre van még néhány szabad hely. Részletes program: szentfold.com honlapon. Részvételi díj 1000 eruo. Jelentkezéssel kapcsolatos bővebb információ az irodában.

 • Viva l’Italia! Viva Verdi!

2013. okt. 12. Százhalombatta, Szent István Templom

Október 12-én, szombaton a Szent István Kórus Giuseppe Verdi olasz zeneszerző születésének 200. évfordulója alkalmából Viva l’Italia! Viva Verdi! címmel koncertet ad a Szent István Templomban.
Az eseményhez ugyanezen a napon 10:00-12:00 óra között GYERMEKPROGRAM is kapcsolódik.

A gyerekeknek szánt programok is az olasz kultúrával, az őszi időszakkal kapcsolatosak. Többek között olasz gyermekdalok és játékok tanulása mellett két ismeretterjesztő előadásra is sor kerül a természetvédelemről, madárvédelemről kis kitekintéssel Olaszországra. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület és a Hortobágyi Madárkórház Alapítvány egy-egy neves szakembere tart kifejezetten gyerekek számára előadást, melyre ezúton szeretettel meghívjuk az óvodásokat és a hittanosokat.

Ünnepi hangverseny 19:00 óra

Olasz ételek asztala 20:30 óra

Táncest 21:00 óra

A programokra a belépés ingyenes. Adományokat hálásan fogadunk.

Támogatók, civil segítők: Összefogás A Magyar Családokért Országos Egyesület, Százhalombatta Város Önkormányzata,

Bécsiné Csehek Gyöngyi, dr. Csehák Izolda, dr. Déri János, dr. Fehér Judit, Mario Furina, Giricz Károlyné, Giricz László, Illéssy Mátyás, Kovács Béla, Kócsi Boglárka, Köllő Lászlóné, Köllő László, Könözsi László, Mogyorósi Károly, Németh András, Nyers Éva, Szabó Éva, Szamosvölgyi Máté, Papp Ferenc, Pintér Piroska, Regős Ágnes, Rédai Erzsébet, Wéber Tamás

Információ: Strauszné Könözsi Vera  mobil: 70/9412-442