Szeptember 9. hétfő: Claver Szent Péter áldozópap

19:00: Szent István Templom

 

Szeptember 10. kedd: Köznap

08:00: Szent László Pl. Templom

19:00: Szent István Templom

 

Szeptember 11. szerda: Köznap19:00: Szent István Templom

 

Szeptember 12. csütörtök: Szűz Mária szent neve

19:00: Szent István Templom

Szeptember 13. péntek: Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító

08:00: Szent László Pl. Templom

09:00: Nagyboldogasszony Kápolna

17:00: Kalácska Dávid és Fórián Anita esküvője Szent István T.

19:00: Szent István Templom

 

Szeptember 14. szombat: Szent Kereszt felmagasztalása áldozópapok, Kassai vértanúk08:00: Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

20:00: Zenés Dicsőítés (Noé Bárkája) Szent István Templom

 

Szeptember 15. vasárnap: Évközi 24. vasárnap,

09:00: Daloló vasárnap

Szent István Templom

10:00: Sentényi Márta, Samu Benett keresztelője Sz István T.

11:00: Szent László Pl. Templom

12:00: Jankovics Alexandra és Nóra Zoé keresztelője Sz László T

19:00: Szent István Templom

 

 

Szent István Templom Irodájának hivatalos órái:

hétfő, szerda,péntek 17–19 óráig illetve szentmisék előtt, után.

 • Boross Zoltán, Érd-Tusculanum-i plébános atyát, aki Érd-Ófalut is ellátja, betegsége miatt hétvégente segítjük munkájában. Szombaton este 6-kor, illetve vasárnap reggel 8 órakor tartunk ott szentmisét.

Az Imaapostolság szándékai szeptember hónapra:

Általános szándék: (A csend értéke) Hogy korunk emberei, akiket gyakran eláraszt a zaj, fedezzék fel újra a csend értékét, és tudjanak hallgatni Isten és a testvérek szavára.

Missziós szándék: (Üldözött keresztények) Hogy azok a keresztények, akik a világ számos vidékén üldözést szenvednek, tanúságtételükkel lehessenek Krisztus szeretetének prófétái.

Hirdetések:

 • A templomok éjszakája rendezvénysorozat keretében a Noé Bárkája Zenekar szeretettel meghívja az érdeklődőket 2013. szeptember14-én szombaton Zenés dicsőítésére. A „gitáros” szentmise után kezdődő dicsőítésen a válogatott dalok között elmélkedések, imák hangzanak el. Ezután kis agapéra, majd záró imádságra várunk szeretettel mindenkit! További információ: www.noezenekar.hu

 • Kedves Hívek! Szept. 15-én 9:00 órakor lesz a következő DALOLÓ VASÁRNAP szentmise a Szent István Templomban. Várjuk az önkéntes segítőket! Szent István Kórus

 • A Szentlélek Imaközösség nyári szünet utáni első összejövetelét szept. 10-én kedden 19:30-kor tartja a hittan teremben. Szeretettel várnak minden régi és új tagot!

 • A KÉSZ Érd és Százhalombatta Helyi Csoport közös helytörténeti HALOMJÁRÁS túrát szervez szept. 14-én. Minden érdeklődőt szeretettel várnak. Indulás 10 órakor a Százhalombatta-óvárosi Szent László templomtól.

Útvonal: Szent László templom – Istenanyja születése Szerb Ortodox templom – Régészeti Park – Halmok – Érd – Százhalombatta határ kereszt – Magyar szabadságért kereszt – Földvár – Hamuhegyi kereszt – Szapáry pince – Szent Mihály templom.

A túra befejeztével részt veszünk a Szüreti mulatságon az Érd – Ófalusi Pincesoron, majd egy borospincében vacsorával, kötetlen beszélgetéssel zárjuk a napot. Kérjük, részvételi szándékát jelezze Tóth Ernőnél tel: 06-20-9291694, e-mail: ernotott@gmail.com

 • Szep. 14 – 15: Bodajki zarándoklat és búcsú. Program: 14-én 17 órától keresztút, szentmise, körmenet, szentségimádás, virrasztás, 15-én 10:30: ünnepi szentmise, 15 órakor keresztút, 17 órakor záró szentmise.

 • Imaóra (zenés áhítat) következő időpontja: szept. 17 (kedd) 20:30.

 • Tanévnyitó szentmise (Veni Sancte) szeptember 22-én a 9 órai szentmise keretében lesz.

 • Szept. 27 – 28-án bodajki ifjúsági zarándoklat, részletek az egyházmegyei honlapon.

 • Szept. 29-én Makkosmáriai zarándoklat, ünnepi szentmise fél 12-kor kezdődik.

 • CSATAK – Családi Találkozó a Csepel-Jézus Szíve plébánián 2013. szept. 22-én. A program 11 órakor szentmisével kezdődik, majd ebéd, kézműves foglalkozás, vetélkedő.

 • A KÉSZ Akadémia 2014 februárjában új, négy féléves tanfolyamot indít Budapesten, melyre komolyan gondolkodó, a keresztény-nemzeti értékeket magáénak valló és azokat hitelesen vállaló, egyetemista korú fiatalok jelentkezését várjuk. Nagyon örülnénk, ha minél több jó képességű,
  elkötelezett ember venne részt e képzésen. Bővebb információ és jelentkezés: matyas.kethelyi@keesz.hu-n.