Augusztus 4. hétfő: Vianney Szent János Mária áldozópap

08:00: Szent László Pltemplom

19:00: Tüskéné Kanyicska Orsolya Szent István Templom

lelki üdvéért halálának évfordulójára

Augusztus 9. szombat: A Keresztről nevezett Szent Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje

16:15: Rózsafüzér Szent István Templom

19:00: Az Egyházközség élő és +tagjaiért Szent István T.

Augusztus 10. Vasárnap: Évközi 19. vasárnap

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Édesanyáért és édesapáért Szent István Templom

10:00: Paulusz Zsófia, Angyal Kristóf, Szent István Templom

Süller Zente, Süller Zénó keresztelője

11:00: András és Dubecz család +tagjaiért Szt. László Plt.

19:00: +Bálint Ildikóért Szent István Templom

Az imaapostolság szándékai augusztus hónapra:

Általános: (Menekültek) Hogy a menekültek, akik arra kényszerültek, hogy erőszak miatt elhagyják otthonaikat, nagylelkű befogadásra találjanak, és jogaikat biztosítva lássák

Missziós: (Óceánia). Hogy a keresztények Óceániában örömmel hirdessék a hitet a földrész valamennyi népének.

Képmás családmagazin, Adoremus és Élő Kenyér vásárolható.

1. A Szentatya kérése, hogy minden Szentmisén, és lehetőleg a Rózsafüzér-ájtatosságban, egyéni imádságban, fohászkodjunk a világbékéért, különösen a Közel-keleti, Ukrajnai helyzetért.

2. A Plébánia hivatali telefonszáma megváltozott. Az új telefonszám: 06-23-788-170

3. Oravecki Attila diakónus megkapta a Püspök Atyától augusztus 1-től az első dispozícióját, szolgálati helyre való helyezését, Budakeszire. Imádkozzunk Attiláért, és hivatása kiteljesedéséért!

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: augusztus 5.

5. Az Óvárosi híveknek a jövőben szeretnénk félfogadási időt tartani a Szent László Plébánián. Az időpontot később határozzuk meg.

6. A nándorfehérvári emlék-tábla, ami a Szent István Téren volt a Templom mellett, a Szent László Templom melletti egyházközségi területen kerül majd a közeljövőben elhelyezésre.

7. A Szent László Templom toronysisak festése nyárra elkészült. A most következő munka a torony és frontrész rekonstrukciós munkái, vakolat javítása, festés lesznek, amelyet az Önkormányzat teljes egészében anyagilag támogat. A hívektől kérünk és várunk adományokat arra, hogy a Szent László Templom és a szomszéd ház, Patóék volt háza, közötti kerítést vagy újjáépíteni, vagy teljesen felújítani tudja még idén az Egyházközség. Ehhez várjuk a hívek adományát, amit az irodai időben tehetnek meg.

8. 20. Gyalogos Zarándoklat 2014. augusztus 14 – 20-ig. Bővebb információ: www.ferencesek.hu/zarandoklat