December 22. hétfő: Köznap

06:00: +Szülőkért és Nagyszülőkért és élő Családtagokért Sz. I. T.

18:00: Lelkigyakorlatos szentmise Szent István Templom

December 23. kedd: Köznap

06:00: Sidó Jánosért és feleségéért haláluk évfordulójára

Szent István Templom

07:00: Szent László Pl. Templom

11:00: Sztremi Tamás temetése

12:00: gyászmise Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

December 24. szerda: Köznap

16:00: Betlehemes játék Szent István Templom

17:30: Görögkatolikus mise (liturgia) Szent István Templom

22:00: Szent László Pl. Templom

24:00: Szent István Templom

December 25. csütörtök: Urunk születése (Karácsony)

09:00: Orgonás

Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

18:00: Szent István Templom

December 26. péntek: Szent István első vértanú

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Gulyás Erzsébetért és +Gulyás Juliannáért Sz. István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

December 27. szombat: Szent János Apostol és Evangélista

16:30: Görögkatolikus mise (liturgia)Szent István Templom

18:00:+Szülőkért,Nagyszülőkért +Keresztszülőkért és +Testvérekért

Szent István Templom

december 28. Vasárnap: A Szent Család: Jézus, Mária és József

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Szülőkért és Nagyszülőkért Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

18:00: +Tóth János halálának évfordulójára Sz. István Templom

 

Imaapostolság szándékai:

Általános: Hogy az Egyház, az erőszak és a halál kultúrájának egyre növekvő terjeszkedésével szemben, minden apostoli és missziós tevékenységével bátran mozdítsa elő az élet kultúráját.

Missziós: Hogy a keresztények, főleg a missziós országokban, a testvériség konkrét gesztusai által mutassák meg, hogy a betlehemi barlangban született Kisded a világ fénylő reménysége.

Karácsonyi idő:

A húsvéti misztérium évi megünneplése után az Egyház legfontosabbnak tartja, hogy megemlékezzék Urunk születéséről és első megnyilatkozásairól. Ez történik a karácsonyi időszakban. A karácsonyi idő Karácsony I. Ed-ével kezdődik és a Vízkereszt utáni vasárnapig bezárólag tart.

Képmás magazin: Egyet fizet kettőt kap. Novemberi és a decemberi szám együtt 550 Ft.

Januári adoremus megérkezett.

December 22-én hétfőn és 23-án kedden lelkigyakorlatos, elmélkedéses szentmise lesz 18 órától a Szent István Templomban. Előtte és utána gyónási lehetőség.

Ma, (december 21-én) az esti szentmisén Földesi Gergely és Pallagi Teréz fiatal énekművészeket Sára Norbert orgonaművész kíséretével hallhatják. A szentmise után rövid jótékonysági koncertet tartanak a zenészek, ahol reneszánsz, barokk, romantikus és XX. századi karácsonyi szólóénekeket és orgonadarabokat adnak elő. A koncert bevételét szintén a kárpátaljai Nevetlenfalu Művészeti Iskolájának ajánlották fel. A befolyt összeg függvényében vagy egy 350-400 ezer forintos hangszert vagy kottacsomagot juttatnak ki az iskolának.

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit, melyre minden testvérünket szeretettel várják.

2. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: december 23, kedd, 20:30.

3. Az egész éves ministráns-verseny eredményhirdetése 2015. január 04-én lesz a 9 órai szentmiséhez kapcsolódóan.

HITOKTATÓK HIRDETÉSEI:

· A rorate misén való részvétel plusz 1 pontot jelent a hittanversenyben!

· Ezentúl, ha bármilyen kérdésük, kérésük van a hitoktatással, programokkal kapcsolatban, az alábbi új e-mail címen érhetnek el bennünket: batta.hittan@gmail.com

· Kupakgyűjtés a hittanosok javára! Két gyűjtőt is kihelyeztünk, a Szent István templomban. Az egyik a főbejáratnál található, a másik az udvaron. A kupakokat beváltjuk, és a befolyó összegből finanszírozzuk az elkövetkezendő gyereknapok költségeit! Köszönjük a támogatást!

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉSEK:

  • A Püspöki Palota kertjében november 29-én 10 órakor nyílt a hagyományos „Adventi udvar”.

EGYÉB HIRDETÉSEK:

1. A Szeretetláng egy világszerte elterjedt lelkiség, mely Kindelmann Károlyné Erzsébet hatgyermekes magyar édesanya 1961 és 1983 között az Úr Jézustól és Szűz Máriától kapott magánkinyilatkoztatásai és az ezeket magában foglaló Szeretetláng Lelki Napló nyomán jött létre. A Szeretetláng Mozgalom elérhetőségei: 1029 Budapest, Álmos vezér utca 22., honlap: www.szeretetlang.hu, e-mail: kindelgyozo@gmail.com.

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSEI:

· Kedves Hívek! A tíz éves fennállását ünneplő Szent István Kórus hívja a tagjai közé az énekelni szerető családokat, fiatalokat! Egyéb információ a kihelyezett szórólapokon Karnagy: Strauszné Könözsi Vera, tel.: 70/9412-442, e-mail: veronika.konozsi@gmail.com, internet: www.szentistvankorus.hu

A vegyes kar a próbanapokon egész évben várja a jelentkezőket!

· Bio termékek karácsonyra Szép és hasznos karácsonyi ajándék lehet szeretteinek a Bio-Drog-Berta Kft. sokféle bio terméke: fűszerek, csokoládék, italok, sűrítmények. Tekintse meg az egyházközség honlapjára feltett árlistát és a rendelés részletes leírását, vagy olvassa el a Szent István Templomba kihelyezett információkat és töltse kis a termékmegrendelőt!

Információ: Strauszné Könözsi Vera + 36 70/9412-442