Január 13. hétfő: Szent Hiláriusz (Vidor) püspök és egyháztanító

18:00: Szent István Templom

Január 14. kedd: Köznap

08:00: Mécsest gyújtó adakozók szándékára     Sz László Templom

18:00: Szent István Templom

Január 15. szerda: Remete Szent Pál

18:00:  Igeliturgia Szent István Templom

Január 16. csütörtök: Köznap

18:00: +Tóth Andor lelki üdvéért Szent István Templom

Január 17. péntek: Szent Antal apát

08:00: Szent László Templom

18:00: Péterért, fiáért Petikéért és Keresztfiúért születésnapjuk alkalmából Szent István Templom

Január 18. szombat: Árpád-házi szent Margit Szűz ünnep

08:00:  +Szülőkért és +Gyermekükért Szent István Templom

17:00: Görög katolikusok miséje (Liturgiája) Sz István Templom

18:00: Szent István Templom

Január 19. vasárnap: Évközi 2. vasárnap

09:00:  Orgonás Szent István Templom

10:00: Szegi Bence keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

18:00: +Keresztmamáért, Németh Máriáért   Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai január hónapra:

Általános szándék: (Gazdasági fejlődés) Hogy előmozdítsunk egy olyan hiteles gazdasági fejlődést, amely tiszteletben tartja valamennyi ember és valamennyi nép méltóságát.

Missziós szándék: (Keresztény egység) Hogy a különböző hitvallások keresztényei a Krisztustól akart egység felé haladjanak.

Imádkozzunk az 1943 január 12-én, a doni-csatában elhunyt több mint 100 ezer magyar hősért.

Hirdetések:

 • Kérjük a kedves híveket, aki szeretne rendszeresen Adoremus-t vásárolni, iratkozzon fel az irodában.
 • A ministráns foglalkozások időpontjai az elkövetkező hónapokban a következők: január 13, 27, február 10, 24, március 10, 24.
 • Kisgyermekek és családtagjaik számára szentmise 2014. január 25-én, szombaton 10 órakor lesz, mely egyben találkozási lehetőség a szülők számára is.
 • A 2013. évi ministrálási verseny végeredménye a következő: 1. Mogyorósi Kornélia (55), 2. Papp Mirella Veronika (42), 3. Sefcsik Gergely (41), 4. Kedves Patrik (37), 5. Mikulásik Máté (21), 6. Urbán István (20+), 6. Leveles Péter (20), 7. Mikulásik Levente (16), 8. Enyedi Kitti (14), 9. Enyedi Robin (12), 10. Sipos Csongor (11), 11. Szalai Dániel (10), 12. Leveles Márton (2). A helyezésért járó ajándék átvehető a sekrestyében vagy Németh Andrástól. A verseny januártól újraindul, már most lehet feliratkozni. Köszönjük a gyerekek szolgálatát!
 • 2014-ben Ercsiben lesz bérmálás. Akik szeretnének bérmálkozni, kérjük, jelentkezzenek január 10-ig az irodában, vagy az illessy.matyas.atya@gmail.com e-mail címen. Azok bérmálkozhatnak, akik első szentgyónásukat és szentáldozásukat elvégezték, hitüket gyakorolják és 12 évesek elmúltak. Külön felhívom azon testvérek figyelmét, akiknek 7 vagy 8. osztályos gyermeke van, és azokét is, akik felnőtt korukban keresztelkedtek, de a bérmálás szentségében nem részesültek. Felkészítő foglalkozást péntekenként 19 órától tartunk a Szent István templom hittan termében. A felnőttek részére hétfőnként, az esti Szentmise után, a felnőtt hittan keretében történik a felkészítés. Akik nem Százhalombattai lakosok, a lakhelyük szerint illetékes plébánián is részt vehetnek felkészítő oktatáson. Egyházközségünkben bérmálást 2015-re tervezünk.
 • Vasárnap, a reggeli 9-es mise után kakaózásra várjuk a gyerekeket.
 • Imaóra (zenés áhítat) következő időpontja: Január 21. (kedd) 20:30.
 • Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk a Szent István Templom hittan termében.
 • Élő Rózsafüzér láncot szeretnénk indítani. Bővebb információ a Szent István templom hirdetőtábláján, vagy a honlapunkon.
 • Óvodás, játékos hittanra az alábbi telefonszámon lehet jelentkezni: 0670/625-94-30. A csoportokat vezeti: Strauszné Kollár Andrea
 • Plébániai gyerekfoglalkozás indul a Szent István templomban. Minden csütörtökön 16:00-17:30-ig várjuk a gyermekeket. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
 • A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja         összejöveteleit.
 • Az Összefogás a Magyar Családokért Egyesület, melyet én vezetek, használtruha gyűjtő konténert helyezett ki a CBA        Damjanich és Erkel F utcai sarkához. Az oda bedobott ruha        feldolgozásából a partnercég az egyesület céljait támogatja.       Várjuk szíves         adományaikat! Bármilyen állapotú ruha, cipő, paplan. 
 • Képmás családmagazin október és novemberi száma együtt 300 Ft-    ért, december és januári száma 400 Ft-ért megvásárolható.
 • A KÉSZ Helyi Csoportja szervezésében a Magyar Kultúra Napja        alkalmából Politika a kultúra porcelánboltjában címmel    Dörömbözi János filozófus előadást tart január 21-én 18 órakor a      Hamvas Béla Városi Könyvtárban.
 • Január 20-án az Elvándorlók és Menekültek világnapja lesz.       Emlékezzünk meg róluk.