Március 17. hétfő: Köznap
12:00: Hamvak megáldása: Almási Lászlóné szül. Szitnyai Klára Szent László Pl. Templom
18:00: Jekő Istvánért Szent István Templom
Március 18. kedd: Köznap
08:00: Mécsest gyújtó adakozók szándékára    Sz. László Templom
18:00: +Becsvádi Sándorért és +Katalin testvérért haláluk évfordulójára Szent István Templom
20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom
Március 19. szerda: Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese
18:00: Szent István Templom
Március 20. csütörtök: Köznap
13:00: Mészáros József temetése
18:00: +Édesapáért, élő gyermekeiért és a családért  Szent István T.
Március 21. péntek: Köznap
07:30: Szent László Templom
08:00: Keresztút Szent László Templom
17:30: Keresztút Szent István Templom
18:00: +Szülőkért és +Gyermekeikért Szent István Templom
Március 22. szombat: Köznap
17:00:  Görög katolikusok miséje (Liturgiája)           Szent István T.
18:00: Szent István Templom
Március 23. vasárnap: Nagyböjt 3. vasárnapja
09:00: Noé Bárkája Zenekar Szent István Templom
10:00: Duma Csaba keresztelője Szent István Templom
11:00: Szent László Pl. Templom
18:00:  A Török és Kiss család +tagjaiér Szent István Templom

Az elkövetkező időben csak elsőszombaton lesz reggel 8 órakor szentmise a Szent István Templomban

Március 5-én, hamvazószerdával kezdődött a húsvéti ünnepkör, ezen belül is a nagyböjt. A nagyböjt kezdőnapja először vasárnap volt. Az őskeresztények vasárnap nem böjtöltek, ezért a VII. századtól a római liturgiában néhány nappal korábban, szerdán kezdték a nagyböjti időt. A „hamvazó” melléknevet azért kapta ez a nap, mert a vezeklőruhák megáldásakor a bűnbánók hamuval hintették meg magukat. Ez a gyakorlat – a hamvazás – mindmáig megmaradt bűnbánatunk külső jeleként.

Az Imaapostolság szándékai február hónapra:

Általános szándék: (Tisztelet a nők iránt) Hogy valamennyi kultúrában tartsák tiszteletben a nők jogait és méltóságát.

Missziós szándék: (Hivatások) Hogy számos fiatal fogadja el az Úr arra szóló hívását, hogy életüket az evangélium hirdetésének szenteljék.

Hirdetések:

1. Imaóra (zenés áhítat) időpontja: Március 18. (kedd) 20:30.
  1. Székesfehérváron a Szemináriumi templomban márc. 19-én (szerda) a 10 órakor kezdődő szentmise keretén belül kerül sor az édesapák megáldására.
  2. A Mátraverebély-szentkút Nemzeti Kegyhely kegyszobrát 2014. márc. 22-én (szombaton) Székesfehérváron fogadják. Program: A kegyszobor 9 órakor érkezik a Püspöki Palotába, ahonnan 9:30-kor kísérik a Székesegyházba. 10 órakor közös imádság. 11 órakor ünnepi szentmise, majd imaóra. 17 órakor záró szentmise. Kérdjük az érdeklődőket, hogy jelentkezzenek az irodában, hogy az utazást meg tudjuk szervezni.
  3. Kaszap István boldoggá avatásáért szentmisét mutatnak be márc. 25-én (kedd)17 órától, a székesfehérvári Prohászka templomban.
  4. Ünnepség Prohászka Ottokár emlékére április 2-án 16:30-tól Budapesten a Központi Papnevelő Intézetben.
  1. Szeretettel hívjuk és várjuk híveinket a családos keresztútra a Szent István templomba, melynek időpontja: március 21. (péntek)  17.30.
  1. A ministráns foglalkozás következő időpontja: március 24.
  1. III. Zarándoklat a városért, Százhalombattáért időpontja: 2014. április 5. szombat. A nagyböjti időszakban kiváló alkalom a zarándoklat az engesztelésre, alkalom a hálánk és kéréseink közvetítésére, lehetőség közösségünk építésére.
  2. Szentmise kicsiknek következő időpontja: 2014. április 12.

1. Képmás családmagazin vásárolható.
  2. Vasárnap, a reggeli 9-es mise után kakaózásra várjuk a gyerekeket szeretteikkel, hozzátartozóikkal együtt.
  3. Hétfőnként 19 órától, felnőtt hittant tartunk a Szent István Templom hittantermében. Várjuk azokat a felnőtteket is, akik nincsenek megkeresztelve.
  4. A Szentlélek Imaközösség keddenként 18:30-kor tartja összejöveteleit.
  5. Plébániai gyerekfoglalkozás a Szent István templomban csütörtökönként 16:00-17:30-ig. Bővebb információk a hirdetőtáblán kihelyezett plakátokon és a szórólapokon találhatók.
  6. Ifjúsági hittant – közösségi foglalkozást (játékot, beszélgetést a korosztályt érdeklő témákban) szervezünk a 15 – 18 éves korosztály számára, szombatonként 19 órától a közösségi teremben. A bérmálkozásra való felkészítés is itt történik.
  7. Akik ebben az évben szeretnének házasságot kötni, kérjük jelentkezzenek az irodában.
  8. A Szent László Templom részére miseruhákat szeretnénk vásárolni. Kérjük a kedves híveket, aki ezt adományával szeretné támogatni, a Szent László Templomba kihelyezett perselybe, vagy a Szent István Templom irodájában adhatja le adományát.
  9. Szeretnénk egyházközségünkben ifjúsági és felnőtt focicsapatot szervezni. Jelentkezni e-mailban vagy személyesen az irodában lehet.
  10. Szeretettel hívunk és várunk minden hívet a családos keresztútra a Szent István templomba, melynek időpontja: március 21. péntek, délután 17.30.
  11. Hitoktatók hirdetései:

Az elkövetkezendő időben több gyermek és családi programot fogunk szervezni, amelyekre szeretettel várjuk a gyermekeket, és szüleiket. Ezek lebonyolításához segítők jelentkezését. Előre is köszönjük: Andrea és Kálmán

Óvodás, játékos hittanra lehet jelentkezni.

2014. május 17-én rendezésre kerül egy egyházközségi-jótékonysági bál, melynek bevételét a gyermekek táboroztatására fogjuk fordítani. A megvalósításhoz segítők jelentkezését várjuk!

Jelentkezni lehet: Strauszné Kollár Andreánál és Strausz Kálmánnál
Tel.: /+36-70/625-9430;+36-70/949-6364!”