Október 13. hétfő: Köznap

Október 14. kedd: Szent I. Kallixtusz pápa és vértanú

08:00: Szent László Pl. Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Október 15. szerda: A Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz szűz és egyháztanító

18:15: Októberi rózsafüzér imádságSzent István Templom

19:00: Liturgia szentségimádással és szentáldozással Sz István T.

Október 16. csütörtök: Szent Hedvig szerzetesnő, Alacoque szent Margit Mária szűz

Október 17. péntek: Antiochiai Szent Ignác püspök és vértanú

07:30: Szent László Pl. Templom

Október 18. szombat: Szent Lukács Evangélista

17:00: Görögkatolikus mise (liturgia) Szent István Templom

Október 19. Vasárnap: Évközi 29. vasárnap, Missziós gyűjtés

09:00: Noé Bárkája Zenekar

Balázs és Parádi család élő és +tagjaiért Szent István Templom

10:00: Brückner Fülöp Alfonz keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

12:00: Kaizinger Szonja keresztelője Szent László Pl. Templom

19:00: Németh Lőrinc és neje Törő Kláráért Szent István Templom

Az imaapostolság szándékai október hónapra:

Általános: (Béke) Hogy az Úr adjon békét a világ azon vidékeinek, amelyeket leginkább gyötör a háború és az erőszak.

Missziós: (Missziós világnap) Hogy a missziós világnap minden hívőben felébressze a szenvedélyt és a buzgóságot arra, hogy az egész világnak megvigye az evangéliumot.

Miserend változás!

A Szent László Templomban a pénteki szentmisék reggel 7:30 órakor kezdődnek.

1. A városi nyugdíjasklub 2014. október 13-án 17 órától tartja összejövetelét a Szent István Templom közösségi termében.

2. A Szentlélek imaközösség keddenként 19:30-tól tartja összejöveteleit, melyre minden testvérünket szeretettel várják.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: október 14. kedd, 20:30.

4. Beszélgetés a hitről címmel ministráns foglalkozás indul 2014. október 20-án 16 – 17 óra között a hittan teremben.

5. A Szent László Templom és a szomszéd ház, Patóék volt háza közötti kerítést vagy újjáépíteni, vagy felújítani szeretné még idén az Egyházközségünk. Ehhez várjuk a hívek adományát, amit az irodai időben tehetnek meg.

6. Kérjük azon egyházközségi tagjainkat, akik még nem rendezték 2014 évi egyházadójukat, irodaidőben, vagy szentmisék előtt vagy után rendezni szíveskedjenek. Azokon a szentmiséken, amin a Noé Bárkája Zenekar teljesít zenei szolgálatot, Németh Andrásnál is rendezhetik egyházadójukat.

7. Sok szeretettel hívjuk a kedves híveket a Szent István Templom hittantermében tartandó perui vetítéses utibeszámolóra 2014. október 18-án 17 órára.

HITOKTATÓK HIRDETÉSEI:

Hittanos verseny:

• A verseny célja, hogy a gyerekek minél jobban becsatlakozzanak az Egyházközség életébe. Az év során a gyerekek pontokat gyűjthetnek, ezeket a hitoktatók jegyzik.
  • Év végén a három legtöbb pontot elért hittanos, ingyenesen vehet részt, a nyári hittantáborban.
  • A pontszámban utánuk következő öt gyermek pedig ajándékcsomagot kap. A verseny végeredményét a tanévzáró szentmisén hirdetjük ki. A pontgyűjtésről bővebben a hitoktatóknál, hirdetőtáblán és a honlapon érdeklődhetnek.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉSEK:

• Nagyszülők zarándoklatára lesz október 13-án 9 órától Alsószentivánon.
  • Egyházmegyénk az 1956-os forradalom 58. évfordulója alkalmából október 22-én 9 órakor ünnepséget tart. A kedves híveket is szeretettel várják.
  • Családjaink a magyar Szent Család oltalmában ünnepség november 8-án 10 órakor kezdődik szentmisével a székesfehérvári Székesegyházban.

EGYÉB HIRDETÉSEK:

1. Egyedülálló szülők számára három hétvégéből álló lelkigyakorlat sorozatot szervez a katolikus Emmánuel Közösség. Bővebb információ: www.avelap.hu

2. Előadás és beszélgetéssorozat indul keresztény házasságra készülő fiatalok számára Október 1-én, szerdán 19 órától kezdődően kéthetente. Helyszín: Sapientia Hittudományi Főiskola (Bp., V. ker. Piarista köz)

3. A kedves testvérek figyelmébe ajánljuk a Faludi Ferenc Akadémia dukufilmklubját az Uránia Nemzeti Filmszínházban (Bp. Rákóczi út 21.) A programról bővebb felvilágosítás: www.faludiakademia.hu

4. Pár- és családterápia pszichológiai és életvezetési tanácsadás: Bogdán Bence, tel: 06-30-6535405, e-mail: bobek303@gmail.com

5. A Szeretetláng egy világszerte elterjedt lelkiség, mely Kindelmann Károlyné Erzsébet hatgyermekes magyar édesanya 1961 és 1983 között az Úr Jézustól és Szűz Máriától kapott magánkinyilatkoztatásai és az ezeket magában foglaló Szeretetláng Lelki Napló nyomán jött létre. A Szeretetláng Mozgalom elérhetőségei: 1029 Budapest, Álmos vezér utca 22., honlap: www.szeretetlang.hu, e-mail: kindelgyozo@gmail.com.

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSEI:

Kedves Hívek! A tíz éves fennállását ünneplő Szent István Kórus hívja a tagjai közé az énekelni szerető családokat, fiatalokat! Egyéb információ a kihelyezett szórólapokon.

Próba: minden héten szerdán 18:00-20:00 órahelyszín: Szent István Templom közösségi terem.

A kórus egyesülete: Musica Divina Egyesület

Karnagy: Strauszné Könözsi Vera, telefon: 70/9412-442

e-mail: veronika.konozsi@gmail.com, internet: www.szentistvankorus.hu

A vegyes kar a próbanapokon egész évben várja a jelentkezőket!

Hittanosok figyelem! A Szent István Kórus ebben az évben ünnepli fennállásának 10. évfordulóját. A kórus ebből az alkalommal koncertet rendez Házimuzsika Adventkor címmel dec. 5-én 19:00 órakor a Szent István Templomban. A koncert alkalmából a hittanosok és a vendéggyerekek részvételével alkalmi gyermekkórust szervezünk. Szeretettel várjuk a hittanos lányokat és fiúkat!

Jelentkezzetek a hitoktatóknál, vagy Strauszné Könözsi Veránál a + 36 70/9412-442 mobilon, ill. személyesen.

Hittanosok figyelem! A hittanverseny keretén belül zsoltáréneklési versenyt hirdetünk a számotokra Szólalj meg zsoltár! címmel. Érdeklődjetek és jelentkezzetek a hitoktatóitoknál és nyerjetek karácsonyi ajándékcsomagot, valamint ingyenes részvételt a nyári hittantáborba!