Február 2. hétfő: Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

18:00: Élő Róbertért és Blankáért Szent István Templom

Február 3. kedd: Szent Balázs püspök és vértanú, Szent Anszgár (Oszkár) püspök

08:00: Szent László Pl. Templom

18:00: Balázskáért, Testvérekért és Nagymamáért Sz István T.

Február 4. szerda: Köznap

Február 5. csütörtök: Szent Ágota szűz és vértanú, Elsőcsütörtök

Február 6. péntek: Miki Szent Pál és társai vértanúk, Elsőpéntek

08:00: Szent László Pl. Templom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +tagjaiértSz István Templom

Február 7. szombat: Szűz Mária szombatja, Elsőszombat

16:30: Görögkatolikus mise (liturgia)Szent István Templom

Február 8. Vasárnap: Évközi 5. vasárnap

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Hegyi Tímeáért Szent István Templom

11:00: ifj Tolnai János és id Tolnai János haláluknak évfordulójára

Szent László Templom

Imaapostolság szándékai február hónapra:

Egyetemes: Hogy a börtönök lakóinak, különösen is a fiataloknak, legyen lehetőségük az emberhez méltó élet újraépítésére.

Evangelizációs: Hogy az elváltak befogadásra és támogatásra találjanak a keresztény közösségben.

Kedves Hívek!

Ez év őszére tervezzük Egyházközségünkben a bérmálást. Az érdeklődők kérem jelentkezzenek az irodában a felkészítő foglalkozásra.

Bérmálás szentségéhez a 13. életévüket betöltöttek járulhatnak és január 31-ig jelentkeznek az irodában.

Azok a jegyespárok, akik ebben az évben szeretnének házasságot kötni, kérem jelentkezzenek az irodában.

A jövő héten Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe lesz. A gyertyákat a szentmise keretén belül áldjuk meg.

1. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2015. február 3, kedd, 20:30.

2. A városi nyugdíjas klub következő összejövetelét 2015. február 4-én, szerdán 16:30-tól tartja a közösségi teremben.

3. Az Ercsi Római Katolikus Egyházközség sok szeretettel hívja a kedves Híveket 2015. február 7-án 20 órakor kezdődő hagyományos farsangi keresztény „batyus” báljára. További információ: 06-303473167-os telefonszámon.

4. Ministráns foglalkozást tartunk 2015. február 9-én hétfőn 16:30-17:30-ig.

5. A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit, melyre minden testvérünket szeretettel várják.

6. Februártól szombatonként 8 órakor is lesz szentmise a Szent István Templomban.

HITOKTATÓK HIRDETÉSEI:

· Kupakgyűjtés a hittanosok javára! Két gyűjtőt is kihelyeztünk, a Szent István templomban. Az egyik a főbejáratnál található, a másik az udvaron. A kupakokat beváltjuk, és a befolyó összegből finanszírozzuk az elkövetkezendő gyereknapok költségeit! Köszönjük a támogatást!

· Hitoktatással, programokkal kapcsolatos kérdéseikkel, az alábbi e-mail címen érhetik el a hitoktatókat: batta.hittan@gmail.com

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSEI:

1. A Szent István Kórus szerdánként 18:00-20:00 óra között szeretettel várja a kórustagokat és az érdeklődőket. Helyszín: közösségi terem.

2. Rendelje meg a Bio-Drog-Berta Kft. (www.bioberta.hu) termékeit! Megrendelés és a termékek átvétele Százhalombattán történik. A termékek minőségét, szállítását a Bio-Drog-Berta Kft. garantálja. A bővebb információk tartalmazzák, a megrendelés, a szállítása, a csomagátvétel feltételeit, a termékkatalógust, az esetleges reklamáció és a fizetés részleteit. A megrendelőlap letölthető a honlapról, de megtalálható a Szent István Templomba is. Bővebb információ: www.battaplebania.hu, Strauszné Könözsi Vera: +36 70/9412-442.

3. Hittanosok figyelem! Szólalj meg zsoltár!

2015-ben is folytatódik a hittanosok zsoltáréneklési versenye a Szent István Templomban. A következő időpontok: febr. 15., márc. 15., ápr. 19. máj. 24.

Szeretettel várjuk a hittanosokat.