Január 12. hétfő: Köznap

Január 18. Vasárnap: Évközi 2. vasárnap

09:00: +Grétáért Szent István Templom

10:00: Börcsök Adrienn keresztelője

11:00: +Németh Ferencné Niederkirchner Annáért Sz László T.

Imaapostolság szándékai január hónapra:

Általános: Hogy a különböző vallási hagyományokhoz tartozók és minden jóakaratú ember együttműködjön a béke előmozdításában.

Evangelizációs: Hogy ebben az esztendőben, melyet a megszentelt életnek szentelünk, a szerzetesek és a szerzetesnők újra felfedezzék a Krisztus-követés örömét és buzgón vegyenek részt a szegények szolgálatában.

Ökumenikus imahét alkalmai és igehirdetői

2015. január 19-24:

Hétfő Református. templom Kovács István (gkat)

Kedd Római katolikus. templom Sárosi Mária (ref)

Szerda Református. templom Illéssy Mátyás (rk)

Csütörtök Római katolikus. templom Sárosi Gábor (ref)

Péntek Református templom Illéssy Mátyás (rk)

Szombat Római katolikus templom Labossa Péter (ev)

Az este 7 órakor kezdődő alkalmakra mindenkit szeretettel várunk.

1. Ministráns foglalkozást tartunk 2015. január 12-én hétfőn 16:00-17:30-ig.

2. Városi nyugdíjas klub következő összejövetelét 2015. január 13-án kedden 16:45-től tartja a Szent István Templom közösségi termében.

3. A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit, melyre minden testvérünket szeretettel várják.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2015. január 20., kedd, 20:30.

HITOKTATÓK HIRDETÉSEI:

· Kupakgyűjtés a hittanosok javára! Két gyűjtőt is kihelyeztünk, a Szent István templomban. Az egyik a főbejáratnál található, a másik az udvaron. A kupakokat beváltjuk, és a befolyó összegből finanszírozzuk az elkövetkezendő gyereknapok költségeit! Köszönjük a támogatást!

· Hitoktatással, programokkal kapcsolatos kérdéseikkel, az alábbi e-mail címen érhetik el a hitoktatókat: batta.hittan@gmail.com

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSEI:

1. A kórus első kóruspróbája 2015. jan. 28. szerda 18:00-20:00 óra. Helyszín: közösségi terem. Szeretettel várjuk a kórustagokat és az érdeklődőket.

2. Rendelje meg a Bio-Drog-Berta Kft. (www.bioberta.hu) termékeit! Megrendelés és a termékek átvétele Százhalombattán történik. A termékek minőségét, szállítását a Bio-Drog-Berta Kft. garantálja. A bővebb információk tartalmazzák, a megrendelés, a szállítása, a csomagátvétel feltételeit, a termékkatalógust, az esetleges reklamáció és a fizetés részleteit. A megrendelőlap letölthető a honlapról, de megtalálható a Szent István Templomba is. Bővebb információ: www.battaplebania.hu, Strauszné Könözsi Vera: +36 70/9412-442.

3. Hittanosok figyelem! Szólalj meg zsoltár!

2015-ben is folytatódik a hittanosok zsoltáréneklési versenye a Szent István Templomban. Az első időpont: jan. 18. vasárnap 9:00 órai szentmise. Próba 8:30 órakor lesz a templomban.

A következő időpontok: febr. 15., márc. 15., ápr. 19. máj. 24.

Szeretettel várjuk a hittanosokat.