Augusztus 17. hétfő: Köznap

19:00: +Tóth Andor plébános lelki üdvéért Szent István Templom

Augusztus 18. kedd: Eudes Szent János áldozópap

08:00: Szent László Plébánia Templom

19:00: +Ilona ÉdesanyákértSzent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Augusztus 19. szerda: Szent Bernát apát és egyháztanító

19:00: Szent István Templom

Augusztus 20. csütörtök: Szent István Király, Magyarország Fővédőszentje

09:00: Szent István Templom

11:00: Szent László Plébánia Templom

Augusztus 21. péntek: Szent X. Piusz pápa

08:00: Szent László Plébánia Templom

19:00: Szent István Templom

Augusztus 22. szombat: Boldogságos Szűz Mária királynő

08:00: Szent István Templom

16:00: Wagner Gergő – Pajkos Edit esküvője Szent István Templom

17:30: Görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

Augusztus 23. Vasárnap: Évközi 21. vasárnap

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Tímár Mihályért és +Tímár Mihálynéért Szent István Templom

10:00: Pálur Lívia keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

12:00: Bednarek Panna keresztelője Szent László Pl. Templom

14:00: Tunkel Bence Dániel Szent László Pl. Templom

19:00: Szent István Templom

 

Imaapostolság szándékai augusztus hónapra:

Egyetemes: Hogy mindazok, akik önkéntesként dolgoznak, nagylelkűen szolgálják a szükséget szenvedőket.

Evangelizációs: Hogy önmagunkból kilépve képesek legyünk odaállni mindazok mellé, akik az emberi és társadalmi kapcsolatok perifériáján élnek.

Augusztusi Adoremus, Élő kenyér vásárolhatók.

A Noé Bárkája Zenekar cd-je 1500 Ft-ért kapható az irodában.

A Summerfest programjaihoz kapcsolódóan augusztus 18 kedd – 20 csütörtök között szeretnénk templomunkat nyitva tartani. Kérem a Kedves Híveket, jelentkezzenek a templom őrzésére.

Augusztus 20-án, csütörtökön a szentségimádás elmarad.

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Augusztus 18-án 17:30-tól Dr. Molnár Imre történésze A Magyar Nemzet küldetése Szent Istvántól napjainkig címmel tart előadást a Szent István Templomban.

2. Bérmálkozási felkészítés és a felnőtt hittan szeptemberig szünetel.

3. A Szentlélek imaközösség szeptemberig nyári szünetet tart.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: augusztus 18. kedd, 20:30.

5. Plébániánk a Szerződést kötött két évvel ezelőtt a “Gabriell Könnye” Temetkezési Kft-vel. Irodájuk a Vörösmarty úton lévő Nagyboldogasszony kápolnánkban működik. A bérleti díj számunkra komoly bevételi forrás, másrészt, ami nagyon fontos, hogy szakszerű, keresztény és korrekt módon folyik az ügyintézés és a temetés-szertartásának lebonyolítása. A cég 10% kedvezményt ad azoknak a temettetőknek, akik az Egyházközségi hozzájárulásukat tudják igazolni a befizetéskor kapott számla alapján. A velük való további együttműködés reményében kérem, hogy ajánlják a Kedves Testvérek a céget környezetükben.

9. Kérem, hogy akik még nem rendezték idén az Egyházközségi Hozzájárulásukat, azok azt irodában vagy az azt szedő néniknél vagy sárga csekken tudják befizetni. Szeretnénk a régi plébániánkat és a kápolnánkat felújítani.

10. Jótékonysági adománygyűjtés: A Szent István Kórus és az Ökumenikus Szeretetszolgálat közös szervezésében minden második héten vasárnap 8:30-10:30 órakor a Szent István Templomban. Kárpátalján a beregszászi járásban élő, rászoruló családok számára tüzelő-támogatás gyűjtésére, biztosítására.

mosoly22

Az ünnepi koncert és az országos gyűjtés: 2015. szept. 30. 19:00 óra

Százhalombatta, Szent István Templomfővédnök: Kovács „Koko” István

11. Jótékonysági Mini Vásár! A Szent István Kórus a termékekből befolyt összeget a szeptember 30-án rendezett jótékonysági koncert szervezésére fordítja.

A vásárok időpontja: aug. 23., szept. 6. és 20.

12.Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy a vásáron a Szent István Templom rajzával díszített pólókat lehet vásárolni.

Pólók ára: különböző színű, méretű gyerek: 1000 Ft/db, felnőtt: 1500 Ft/db

Kérjük a kedves híveket, hogy a vásárlás alkalmából a póló árán felül csekély pénzadománnyal járuljanak hozzá a kárpátaljai gyűjtéshez! Szent István Kórus

EGYÉB HIRDETÉSEK:

· Hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy az alábbi programok lesznek templomunkban a Summerfest ideje alatt:

Augusztus 18. kedd, 10:30: Ökumenikus imádság a Szent István templomban, amelyen a résztvevők népviseletben vesznek részt, és minden zenekar rövid koncertet ad a béke, a barátság és a szeretet jegyében vallástól, felekezettől, világnézettől függetlenül. Közreműködik: Kaszai Lili

jegyeket az alábbi telefonszámokon rendelhet:

+36 (23) 355-488 (Barátság Kulturális Központ, jegypénztár)

+36 (23) 358-973 (Summerfest Iroda)

· Örömmel értesítjük a kedves testvéreket, hogy a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom, a Szent László plébániatemplom valamint az Úrnapi sátordíszítés bekerültek a százhalombattai Értéktárba. A város önkormányzata és a százhalombattai Értéktár Bizottság egy oklevél átnyújtásával szeretné tiszteletét kifejezni. Az oklevél átadására 2015. augusztus 20-án, a 18 órakor kezdődő városi ünnepség díjátadó ceremóniája keretében kerül sor, a Szent István téren.

· Az 1Úton nevet viselő zarándoklatot ebben az évben augusztus 22-én tartják. Ez az egynapos program az Mária-út egészén egyidejűleg zajlik Mariazelltől Csíksomlyóig közel 1400 kilométeren. Idén a Mária-út most formálódó észak-déli iránya is kapcsolódik az egynapos programhoz, melynek helyszíne Kisapostag-Dunaföldvár, valamint Madocsa-Dunaföldvár. Bővebb információ:

https://duol.hu/dunafoldvar/nemzetkozi-zarandoklat-1717819