Augusztus 24. hétfő: Szent Bertalan apostol

+Tóth Ferencért Szent István Templom

11:00: Szent László Pl. Templom

19:00: +Szűcs IstvánértSzent István Templom

Imaapostolság szándékai augusztus hónapra:

Egyetemes: Hogy mindazok, akik önkéntesként dolgoznak, nagylelkűen szolgálják a szükséget szenvedőket.

Evangelizációs: Hogy önmagunkból kilépve képesek legyünk odaállni mindazok mellé, akik az emberi és társadalmi kapcsolatok perifériáján élnek.

Augusztusi Élő kenyér vásárolhatók.

A Noé Bárkája Zenekar cd-je 1500 Ft-ért kapható az irodában.

A csütörtöki szentségimádás szeptemberig szünetel.

1. Augusztus 24-én 20 órakor ismertetőt tartanak a Mária Légió tagjai a Szent István Templomban.

2. Bérmálkozási felkészítés és a felnőtt hittan szeptemberig szünetel.

3. A Szentlélek imaközösség szeptemberig nyári szünetet tart.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: szeptember 1. kedd, 20:30.

5. Plébániánk a Szerződést kötött két évvel ezelőtt a “Gabriell Könnye” Temetkezési Kft-vel. Irodájuk a Vörösmarty úton lévő Nagyboldogasszony kápolnánkban működik. A bérleti díj számunkra komoly bevételi forrás, másrészt, ami nagyon fontos, hogy szakszerű, keresztény és korrekt módon folyik az ügyintézés és a temetés-szertartásának lebonyolítása. A cég 10% kedvezményt ad azoknak a temettetőknek, akik az Egyházközségi hozzájárulásukat tudják igazolni a befizetéskor kapott számla alapján. A velük való további együttműködés reményében kérem, hogy ajánlják a Kedves Testvérek a céget környezetükben.

9. Kérem, hogy akik még nem rendezték idén az Egyházközségi Hozzájárulásukat, azok azt irodában vagy az azt szedő néniknél vagy sárga csekken tudják befizetni. Szeretnénk a régi plébániánkat és a kápolnánkat felújítani.

10. Jótékonysági adománygyűjtés: A Szent István Kórus és az Ökumenikus Szeretetszolgálat közös szervezésében minden második héten vasárnap 8:30-10:30 órakor a Szent István Templomban. Kárpátalján a beregszászi járásban élő, rászoruló családok számára tüzelő-támogatás gyűjtésére, biztosítására.

Az ünnepi koncert és az országos gyűjtés: 2015. szept. 30. 19:00 óra

Százhalombatta, Szent István Templomfővédnök: Kovács „Koko” István

11. Jótékonysági Mini Vásár! A Szent István Kórus a termékekből befolyt összeget a szeptember 30-án rendezett jótékonysági koncert szervezésére fordítja.

A vásárok időpontja: szept. 6. és 20.

A szept. 6-án sütemény vásár is lesz.

12.Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy a vásáron a Szent István Templom rajzával díszített pólókat lehet vásárolni.

Pólók ára: különböző színű, méretű gyerek: 1000 Ft/db, felnőtt: 1500 Ft/db

Kérjük a kedves híveket, hogy a vásárlás alkalmából a póló árán felül csekély pénzadománnyal járuljanak hozzá a kárpátaljai gyűjtéshez! Szent István Kórus

Karitász:

A Katolikus Karitász megalapítása óta a társadalom peremén élők számára igyekszik segítséget nyújtani, legfőbb feladata éppen ezért a személyre, illetve családra szabott általános krízisgondozás.

Amennyiben egyetért a Karitász missziójával, és szeretne csatlakozni a Százhalombattai Karitász munkájához, kérem jelezze szándékát a plébánia irodájában Eperjesiné Mónikánál, vagy e-mailben: battaplebania@freemail.hu címen.

Minden régi és új tagot szeretettel várunk. Az alakuló ülést 2015. szeptember 4-én (első péntek) 17.00 órakor tartjuk, helyszín: Szent István templom, közösségi terem.

Kuti Zsolt karitász vezető

Illéssy Mátyás plébános

Hittanos hirdetések

Kedves Gyerekek!

Idén a tanévnyitó szentmise szeptember 6-án lesz reggel 9 órakor a Szent István templomban. Gyertek el, s hívjátok magatokkal barátaitokat is, hiszen a mise alkalmával közösen arra kérjük Istent, hogy segítségünkre legyen a tanév során.

Mátyás atya ezen az alkalmon fogja megáldani az iskolaszereket, szóval ha nem akarsz róla lemaradni, hozd el a táskád, vonalzód, tolltartód, füzeteidet, vagy bármit, amit az iskolai év során használni fogsz és a mise előtt tedd az oltár elé!

Találkozunk a templomban Kálmán bácsi, Andi néni