Július 20. hétfő: Szent Apollinaris püspök és vértanú emléknap

Július 26. Vasárnap: Évközi 17. vasárnap,

09:00: Noé Bárkája Zenekar

Agócs, Kelemenics, Bendák, Szendrei

és Szemere család élő és +tagjaiért Szent István T.

11:00: +Antal LászlóértSzent László Pl. Templom

Imaapostolság szándékai július hónapra:

Egyetemes: Hogy a politikai felelősséget minden szinten úgy éljék meg, mint a szeretet gyakorlásának kimagasló formáját.

Evangelizációs: Hogy a latin-amerikai keresztények a szociális egyenlőtlenségekkel szemben tanúságot tudjanak tenni a szeretetről a szegények felé, és ezzel hozzájáruljanak egy testvériesebb társadalom kialakulásához.

A nagyböjtben elindított csütörtöki egész napos szentségimádás folytatódik, kérem jelentkezzenek a templom őrzésére.

Augusztusi Adoremus, Élő kenyér és Képmás magazin régebbi számai vásárolható.

A Noé Bárkája Zenekar cd-je 1500 Ft-ért kapható az irodában.

Kérjük a Kedves Híveket, hogy vásárolják a Keresztény Élet és Új Ember újságokat

1. Bérmálkozási felkészítés és a felnőtt hittan szeptemberig szünetel.

2. A Szentlélek imaközösség szeptemberig nyári szünetet tart.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2015. július 21, kedd, 20:30.

4. Plébániánk a Szerződést kötött két évvel ezelőtt a “Gabriell Könnye” Temetkezési Kft-vel. Irodájuk a Vörösmarty úton lévő Nagyboldogasszony kápolnánkban működik. A bérleti díj számunkra komoly bevételi forrás, másrészt, ami nagyon fontos, hogy szakszerű, keresztény és korrekt módon folyik az ügyintézés és a temetés-szertartásának lebonyolítása. A cég 10% kedvezményt ad azoknak a temettetőknek, akik az Egyházközségi hozzájárulásukat tudják igazolni a befizetéskor kapott számla alapján. A velük való további együttműködés reményében kérem, hogy ajánlják a Kedves Testvérek a céget környezetükben.

9. Kérem, hogy akik még nem rendezték idén az Egyházközségi Hozzájárulásukat, azt tegyék meg mielőbb vagy az irodában vagy az azt szedő néniknél illetve kérem, hogy vigyenek sárga csekket a hátul kihelyezett polcról. Szeretnénk a régi plébániánkat és a kápolnánkat felújítani.

10. Jótékonysági adománygyűjtés: A Szent István Kórus és az Ökumenikus Szeretetszolgálat közös szervezésében minden második héten vasárnap 8:30-10:30 órakor a Szent István Templomban.

Kárpátalján a beregszászi járásban élő, rászoruló családok számára

tüzelő-támogatás gyűjtésére, biztosítására.

Az ünnepi koncert és az országos gyűjtés: 2015. szept. 30. 19:00 óra

Százhalombatta, Szent István Templomfővédnök: Kovács „Koko” István

11. Jótékonysági Mini Vásár! A Szent István Kórus a termékekből befolyt összeget a szeptember 30-án rendezett jótékonysági koncert szervezésére fordítja.

A vásárok időpontja: júl. 26., aug. 9. 23., szept. 6. 20.

12. Figyelem! Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy a vásáron a Szent István Templom rajzával díszített pólókat lehet vásárolni.

Pólók ára: különböző színű, méretű gyerek póló: 1000 Ft/db

fehér színű, különböző méretű felnőtt póló: 1500 Ft/db

Kérjük a kedves híveket, hogy a vásárlás alkalmából a póló árán felül csekély pénzadománnyal járuljanak hozzá a kárpátaljai gyűjtéshez!

Köszönjük. Szent István Kórus