Április 11. hétfő: Szent Szaniszló püspök és vértanú

08:00: Szent László Plébániatemplom

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

19:00: +Dr Mérő Tiborért és feleségéért Magdiért Sz István T.

Április 14. csütörtök: Köznap

19:00: A Tisztítótűzben szenvedő lelkekért Szent István Templom

Április 15. péntek: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

Április 16. szombat: Soubirous Szent Mária Bernadett szűz

17:30: Görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Április 17. vasárnap: Húsvét 4. vasárnapja

09:00: Noé Bárkája Zenekar

+Szülőkért, +Nagyszülőkért és +Keresztszülőkért Sz. István T.

10:00: Zalavári Ákos, Menyhárt Máté Benett keresztelője

11:00: Szent László Plébániatemplom

12:00: Oraveczki István és Oraveczki Liliána Mária keresztelője

19:00: +Lelkes Imrénéért Szent István Templom

A Katolikus Egyházban a húsvétot követő negyedik vasárnapot Jó Pásztor vasárnapjának nevezik, mely egyben a papi hivatások világnapja is. E nap idén április 17-ére esik. Ekkor a szentmiséken világszerte papjaikért és új papi hivatásokért imádkoznak a hívek.

Az Imaapostolság szándékai április hónapra:

Egyetemes: Hogy a kisebb birtokon gazdálkodók értékes munkájukért igazságos jövedelemhez jussanak.

Evangelizációs: Hogy Afrika keresztényei politikai és vallási feszültségek között élve tanúságot tegyenek Jézus Krisztusban való hitükről és szeretetükről.

1. A jegyesoktatás hamarosan elkezdődik. Kérjük, akik idén szeretnének házasságot kötni, jelentkezzenek az irodában.

2. Felnőtt hittant hétfőnként este 20 órától tartunk a közösségi teremben.

3. Baba mama klub indult a Szent István templom hittantermében kedd délelőttönként 9:30 – 11 óráig. Vezeti: Brücknerné Retz Katalin, Inf.: 06 20 823 1592, reckati@hotmail.com

4. A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit.

5. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: április 12. kedd, 20:30

6. A Szent István Templom felszentelésével kapcsolatos dokumentumokat, fotókat szeretnénk összegyűjteni, scenelni, másolatot készíteni. Kérjük akinek van ilyen anyaga jelentkezzen az irodában.

7. A KÉSZérdi csoportja szerevezésében 2016. április 13-án Lányi Béla Verbita (SVD) misszionárius testvér előadást tart „Kelet és Nyugat” vagy „Migráció” címen Érden a Magyar Földrajzi Múzeumban.

8. 2016. április 13-án 18 órától Kemecsi Ferenc Lélektől Lélekig címmel előadást tart a Barátság Kulturális Központ Kamaratermében.

EGYHÁZMEGYEI HÍRDETÉS

· „Szentatyánk, Ferenc pápa április 24-én gyűjtést hirdetett meg az egész Egyházban az Ukrajnában élő emberek megsegítésére. Egyházmegyénk hagyományos gyűjtését (Húsvét 4. vasárnapján) a fentiek miatt az idén nem tartjuk meg.”

· 2016. május 16-án Pünkösdhétfőn 10-16 óráig új helyszínen, Székesfehérváron a Bregyó Közi Szabadidő Központban rendezik az Egyházmegyei napot.

· Egyházmegyénk 2016. április 30-án Katolikus Karizmatikus találkozót tart. Helyszín: Alcsútdoboz, Sportcsarnok József A. u. 1.

· Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulója alkalmából és boldoggá avatásáért emlékmisét mutat be Spányi Antal megyéspüspök úr 2016. május 14-én szombaton 17 órakor Érd-Óváros Plébániatemplomban.

SZENT ISTVÁN KÓRUS HIRDETÉSE

Kedves Hívek! Köszönjük mindazoknak a segítségét, akik részt vettek a Virágvárnapi Passió előadásában, a Nagyhét és a Húsvét zenei szolgálataiban. Sinkáné Illés Lívia, Rucska Tímea, Mikulásik Judit, Lengyák Brigitta, dr. Szűcs Mária, Matuska Zoltánné, Matkóné Bonta Ilona, Bernhart Tiborné, Tasnádi Mária, Kovács Béla, dr. Tóth Béla, Mikulásik Gábor, Koller István, Bukovinszky Miklós, Strausz Kálmán,

ifj. Strausz Kálmán, Szamosvölgyi Máté, Szépfalvi Attila, Strauszné Könözsi Vera. Köszönettel: Szent István Kórus