Május 2. hétfő: Szent Atanáz püspök és egyháztanító

+Tímár Mihályért és +Tímár Mihálynéért Szent István Templom

11:00: Szent László Plébániatemplom

18:30: Litánia

Az Imaapostolság szándékai május hónapra:

Egyetemes: Hogy a világ összes országában a nőket tiszteljék és becsüljék, és hogy kellően értékeljék szociális tevékenységüket.

Evangelizációs: Hogy a családok, közösségek és csoportok között terjedjen a békéért és az evangelizációért imádkozott rózsafüzér gyakorlata.

1. Májusban a Szűzanya tiszteletére minden szentmise előtt Litániát imádkozunk.

2. Az elsőáldozásra idén május 8-án, vasárnap a reggel 9 órai szentmise keretében kerül sor. Kérjük a kedves hívek imádságait gyermekeinkért.

3. A jegyesoktatás hamarosan elkezdődik. Kérjük, akik idén szeretnének házasságot kötni, jelentkezzenek az irodában.

4. Felnőtt hittant hétfőnként este 19:30 órától tartunk a közösségi teremben.

5. Baba mama klub indult a Szent István templom hittantermében kedd délelőttönként 9:30 – 11 óráig. Vezeti: Brücknerné Retz Katalin, Inf.: 06 20 823 1592, reckati@hotmail.com

6. A Szentlélek imaközösség keddenként 18:30-tól tartja összejöveteleit.

7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: május 10. kedd, 20:30

8. Képmás családmagazin és a 120 éve született szentéletű Márton Áron-ról készült kiadványok megvásárlásával a szegények támogatását segítik.

9. Az Összefogás a Magyar Családokért Egyesület (közhasznú) megváltozott munkaképességű és sért emberek bevonásával készült egyedi, kézműves termékek (márkanév: Medalion), amelyeket a százhalombattai műhelyünkben állítunk elő Egyesületünk céljait támogatják! Keressék, vegyék, terjesszék! www.csaladokert.hu. www.medalionshop.hu!

Köszönöm! Illéssy Mátyás az Egyesület elnöke

· Az Egyetemi lelkészség 2016. augusztus 9-13 között keresztény gólyatábort szervez.

· A Nagymarosi Ifjúsági Találkozó idén május 21-én lesz. Bővebb információ: https://nagymaros.katolikus.hu/

· Az Esztergom-Budapest Főegyházmegye ifjúsági és családi napja, a Karizmák Ünnepe 2016. május 16-án lesz a máriaremetei kegytemplom parkjában.

EGYHÁZMEGYEI HÍRDETÉS

· Május 5-én (Áldozócsütörtökön) 17-19 óra között közösen imádkozzunk egyházmegyénkért; különösen papi, szerzetesi hivatásokért és keresztény családjainkért.

· 2016. május 16-án Pünkösdhétfőn 10-16 óráig új helyszínen, Székesfehérváron a Bregyó Közi Szabadidő Központban rendezik az Egyházmegyei napot.

· Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulója alkalmából és boldoggá avatásáért emlékmisét mutat be Spányi Antal megyéspüspök úr 2016. május 14-én szombaton 17 órakor Érd-Óváros Plébániatemplomban.

SZENT ISTVÁN KÓRUS HÍRDETÉSE:

1. Kedves Hivek! A május 6-án az első pénteki szentmise kezdési időpontja kivételesen 18:00 óra.

A változtatásra a Szent István templom 20 éves jubileuma kapcsán rendezett Ünnepi megnyitó miatt kerül sor. Köszönjük a megértésüket.

2. 20 éves a Szent István templom – Ünnepi megnyitó

A Szent István Kórus és a Musica Divina Egyesület tisztelettel meghívja Önöket a Szent István templom felszentelésének 20. évfordulója alkalmából rendezett Ünnep zenében és képben című

nyitóprogramjára. Az időpont: május 6. péntek 19:00 óra

Az ünnepi műsor bevezetésében Szekeres Erzsébet Árpád-házi szentek és boldogok című textilkiállítását tekinthetik meg. A kiállítást megnyitja: Kovács Gergelyné kultúrtörténész.

Ezután Színes muzsika címmel a Szent István Kórus régi és jelenlegi tagjai énekelnek, majd a Noé Bárkája Zenekar játszik.

Vásár: A helyszínen Szekeres Erzsébet textilművész és Bércesi Ilona keramikusművész ajándéktárgyai vásárolhatók meg.

A koncertet Szeretetvendégség követi, ahova minden érdeklődőt szeretettel várunk.

A helyszínen Nyitott kapu programfüzet (egyben támogatói adományjegy) kapható 300 Ft értékben. Adományával a programfüzetben olvasható négy esemény technikai megvalósítását támogatja.

A hang- és a TV felvétel miatt kérjük időben foglalja el a helyét!

A szervezők köszönetet mondanak az egyházközség, a hívek, valamint a civil segítők anyagi támogatásáért és a szervezésben nyújtott önzetlen segítségéért.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! Szent István Kórus, Musica Divina Egyesület

3. Kedves Hívek!

Május 6-án pénteken 19:00 órakor kerül sor a Szent István templom 20. éves jubileumának nyitóprogramjára. Ebből az alkalomból Szeretetvendégséget rendezünk. Kérjük azokat a segítőinket, akik

ilyen alkalommal süteményeket szoktak sütni, hogy most is segítsenek nekünk!

Kérjük, hogy a süteményeket május 6-án 16:00 órától hozzák be a közösségi terembe. Aki szívesen sütne süteményt, de nem tudja behozni, attól mi elhozzuk.

Ha kérik a szállítást, kérjük jelezzék Pintér Piroskánál mobil: 30/512-9093

Felajánlásukat, segítségüket hálásan köszönjük. Szent István Kórus, Musica Divina Egyesület