Szeptember 19. hétfő: Köznap

19:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Szeptember 20. kedd: Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik, koreai vértanúk

08:00: Szent László Plébániatemplom

11:00: +Édesanyáért, IlonáértSzent László Plébániatemplom

12:00: Májer Mira keresztelője

19:00: Papp Sándorért és neje Hideg Piroska szülőkért

Az Imaapostolság szándékai szeptember hónapra:

Egyetemes: Hogy mindenki hozzájáruljon a közjóhoz és egy olyan társadalom építéséhez, amelynek középpontjában az emberi személy áll.

Evangelizációs: Hogy a keresztények a szentségek vétele és a Szentírásról való elmélkedés által egyre inkább tudatában legyenek evangelizációs küldetésüknek.

1. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: szeptember 27. kedd, 20:30.

2. A következő Noé Bárkája gitáros szentmise időpontja: 2016. október 2.

3. Szeretettel hív minden kedves érdeklődő hívőt, a Keresztelő Szent János Római Katolikus Közösség, a havi egyszeri közösségi alkalmára szeptember 25.- én vasárnap délután 3 órakor a hittan terembe. (Olasz alapítású nemzetközi közösség 40 éve működik a világ sok országában)

Szokásos program: Gitáros dicsőítés, ima. Tanítás a Szentírás alapján (Valérió a közösség egyik vezetője tartja) .Közbenjáró ima. Beszélgetés. Részvétel az esti Szentmisén (igény szerint).

Az alkalom helyi felelőse: Szépfalvi Attila

4. SZENT ISTVÁN TEMPLOM FELÚJÍTÁSA:

A Szent István Templomot fel fogja újítani és Makovecz Imre 2004-es vázlatainak részben történő megépítését fogja elvégezni a magyar kormány, a 2015. dec. 28-i kormányrendelet értelmében. A beruházás során a közösségi élettér bővül, kegytárgybolt, gyerekek, fiatalok számára kulturális, szabadidő lehetőséget biztosító hely, és két kis 30 m/2-es lakrész épül. Ez a beruházás a Miniszterelnök szándéka szerint 2018 tavaszára készül el.

A tervezésre nekünk kell biztosítani pénzt. Eddig a MOL 2 millió Ft-tal támogatott, az Önkormányzat kilátásba helyezett a 2016. évi költségvetésébe 5-10 milliós támogatást. Nekünk még minimum 15 millió Ft-ot kell összegyűjtenünk. Kérem a Százhalombattán élő, vagy ide kötődő családokat támogassák a beruházást. A kormányzati támogatásból 400 millió forintot pályáztunk meg. Várjunk a magánszemélyek, családok, cégek felajánlásait. Az építés, a felújítás lebonyolítására külön bankszámlát nyitottunk. A személyesen az irodában befizetett összeget is ide helyezzük el, és a kifizetés is ezen keresztül történik.

Aki átutalással szeretné a támogatást fizetni a következő CIB Banknál vezetett számlaszámra teheti meg:

Számlatulajdonos neve: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Számlaszám: 10700574-69118533-51100005

Bővebb információval kapcsolatosan személyesen keressenek.

5. Sürgős segítség kérés!

Plébániánk egyik idős tagja 1 szobás albérletet keres Százhalombattán. Kérjük a Kedves Testvéreket, aki tud valamilyen lehetőséget, megoldást, jelentkezzen a Plébános atyánál vagy az irodában.

Kedves Hívek! Nagyon szépen köszönjük az adományokat. Az első rakomány elszállítására hétfőn (2016. szeptember 19-én) kerül sor. Továbbra is várjuk szíves felajánlásaikat.

A Százhalombattai Karitász és az Összefogás a Magyar Családokért Országos Egyesület gyűjtést szervez a Romániai Máramarosszigeten működő magyar szervezet, a Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Az Egyesületet Récsei Norbert atya alapította Máramarosszigeten 2010-ben.

Romániában Máramarosszigeten, valamint Kárpátalján a magyarság szórványban él, ezért az egyesület különös figyelmet fordít a bajbajutott édesanyák, a családon belüli erőszak áldozatainak megsegítésére.

Szeretettel várunk minden olyan tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat, bármit, amelyeket már otthonukban nem használnak, és szeretnék, hogy jó helyre kerüljenek és a magyarság érdekeit szolgálják.

A nagyobb bútorok szállítására is van lehetőség (egyeztetés alapján), valamint a kisebb holmikat szeretettel várjuk a plébánián hivatali időben.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök és Kuti Zsolt karitász vezető 70/933-8198

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS

· Egyházmegyénk hagyományos bodajki ifjúsági zarándoklata szeptember 23-24-én kerül megrendezésre.

KÉSZ SZÁZHALOMBATTAI CSOPORTJÁNAK HIRDETÉSE:

A KÉSZ Százhalombattai Csoport helytörténeti túrát szervez szeptember 24-én.

Indulás 11.00 órakor a Százhalombatta – Régészeti Parktól.

Útvonal:

Régészeti Park – Halmok – Érd, Százhalombatta határ kereszt – Magyar szabadságért kereszt – Földvár – Hamuhegyi kereszt – Szapáry pince – Szent Mihály templom.

A túra befejeztével az Érd – Ófalusi Pincesoron egy borospincében vacsorával, kötetlen beszélgetéssel zárjuk a napot.

Szeretettel várunk mindenkit!

Kérjük, részvételi szándékát jelezze Tóth Ernőnél a 20 9291 694 telefonszámon, vagy az ernotott@gmail.com email címen!