Szeptember 26. hétfő: Szent Kozma és Damján vértanúk

Szeptember 27. kedd: Páli Szent Vince áldozópap

08:00: Szent László Plébániatemplom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Szeptember 28. szerda: Szent Vencel vértanú, Ruiz Szent Lőrinc és társai vértanúk

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

19:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Szeptember 29. csütörtök: Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael főangyalok

19:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Szeptember 30. péntek: Szent Jeromos áldozópap és egyháztanító

08:00: Szent László Plébániatemplom

Október 1. szombat: A Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szent Teréz szűz és egyháztanító, Elsőszombat

17:30: Görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Október 2. vasárnap: Évközi 27. vasárnap

09:00:+Szülőkért, Gyermekükért és Unokáikért Sz István Templom

11:00: Az Egyházközség élő és +TagjaiértSzent László Templom

18:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

19:00: +Jeneiné Máté Zsuzsannáért Szent István Templom

Az Imaapostolság szándékai október hónapra:

Egyetemes: Hogy az újságírókat munkájuk végzése során az igazság iránti tisztelet és erős etikai érzék vezesse.

Evangelizációs: Hogy a Missziók Világnapja megerősítse minden keresztény közösségben az Evangélium hirdetésének örömét és felelősségét.

1. Az októberi Adoremus és Élő Kenyér megérkezett.

2. Baba-mama klub szeptember 27-től minden kedden 9:30 – 11 órái lesz a közösségi teremben.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: szeptember 27. kedd, 20:30.

4. A következő Noé Bárkája gitáros szentmise időpontja: 2016. október 2.

5. Szeretettel hív minden kedves érdeklődő hívőt, a Keresztelő Szent János Római Katolikus Közösség, a havi egyszeri közösségi alkalmára szeptember 25.- én vasárnap délután 3 órakor a hittan terembe. (Olasz alapítású nemzetközi közösség 40 éve működik a világ sok országában)

Szokásos program: Gitáros dicsőítés, ima. Tanítás a Szentírás alapján (Valérió a közösség egyik vezetője tartja). Közbenjáró ima. Beszélgetés. Részvétel az esti Szentmisén (igény szerint).

Az alkalom helyi felelőse: Szépfalvi Attila

6. SZENT ISTVÁN TEMPLOM FELÚJÍTÁSA:

A Szent István Templomot fel fogja újítani és Makovecz Imre 2004-es vázlatainak részben történő megépítését fogja elvégezni a magyar kormány, a 2015. dec. 28-i kormányrendelet értelmében. A beruházás során a közösségi élettér bővül, kegytárgybolt, gyerekek, fiatalok számára kulturális, szabadidő lehetőséget biztosító hely, és két kis 30 m/2-es lakrész épül. Ez a beruházás a Miniszterelnök szándéka szerint 2018 tavaszára készül el.

A tervezésre nekünk kell biztosítani pénzt. Eddig a MOL 2 millió Ft-tal támogatott, az Önkormányzat kilátásba helyezett a 2016. évi költségvetésébe 5-10 milliós támogatást. Nekünk még minimum 15 millió Ft-ot kell összegyűjtenünk. Kérem a Százhalombattán élő, vagy ide kötődő családokat támogassák a beruházást. A kormányzati támogatásból 400 millió forintot pályáztunk meg. Várjunk a magánszemélyek, családok, cégek felajánlásait. Az építés, a felújítás lebonyolítására külön bankszámlát nyitottunk. A személyesen az irodában befizetett összeget is ide helyezzük el, és a kifizetés is ezen keresztül történik.

Aki átutalással szeretné a támogatást fizetni a következő CIB Banknál vezetett számlaszámra teheti meg:

Számlatulajdonos neve: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Számlaszám: 10700574-69118533-51100005

Bővebb információval kapcsolatosan személyesen keressenek.

7. Sürgős segítség kérés!

Plébániánk egyik idős tagja 1 szobás albérletet keres Százhalombattán. Kérjük a Kedves Testvéreket, aki tud valamilyen lehetőséget, megoldást, jelentkezzen a Plébános atyánál vagy az irodában.

Kedves Hívek! Nagyon szépen köszönjük az adományokat. Az első rakomány elszállítására hétfőn (2016. szeptember 19-én) kerül sor. Továbbra is várjuk szíves felajánlásaikat.

A Százhalombattai Karitász és az Összefogás a Magyar Családokért Országos Egyesület gyűjtést szervez a Romániai Máramarosszigeten működő magyar szervezet, a Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Az Egyesületet Récsei Norbert atya alapította Máramarosszigeten 2010-ben.

Romániában Máramarosszigeten, valamint Kárpátalján a magyarság szórványban él, ezért az egyesület különös figyelmet fordít a bajbajutott édesanyák, a családon belüli erőszak áldozatainak megsegítésére.

Szeretettel várunk minden olyan tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat, bármit, amelyeket már otthonukban nem használnak, és szeretnék, hogy jó helyre kerüljenek és a magyarság érdekeit szolgálják.

A nagyobb bútorok szállítására is van lehetőség (egyeztetés alapján), valamint a kisebb holmikat szeretettel várjuk a plébánián hivatali időben.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök és Kuti Zsolt karitász vezető 70/933-8198