Augusztus 14. hétfő: Szent Maximilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú

Aug. 15. kedd: Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony)

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00: Bóna család élő és +Tagjaiért Nagyboldogasszony Kápolna

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Augusztus 16. szerda: Szent Ponciánusz pápa és Szent Hippolitusz áldozópap és vértanúk

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

Augusztus 17. csütörtök: Köznap

10:30: Ökumenikus imádság Szent István Templom

19:00: Andor atyáért (halálának 14. évf. ) Szent István Templom

Augusztus 18. péntek: Eudes Szent János áldozópap

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00: +Édesanyákért Szent István Templom

Augusztus 19. szombat: Szent Bernát apát és egyháztanító

Elmarad a Görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Augusztus 20. vasárnap: Szent István Király, Magyarország Fővédőszentje

A Szent István Templom búcsúi szentmiséje.

09:00: +Édesapáért, Édesanyáért, a Würt és Bacsa család élő és +Tagjaiért Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Templom

Elmarad az esti szentmise a Szent István Templomban.

KARITÁSZ HIRDETÉS:A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

Az Imaapostolság szándéka augusztus hónapra:

Egyetemes: Korunk művészeiért, hogy tehetségük művein keresztül segítsenek mindenkinek felfedezni a teremtett világ szépségét.

1. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: augusztus 15. kedd, 20:30.

2. Augusztus 15-én 17 órától Dunafüreden a középkori templom helyén álló keresztnél megemlékezést tart a KÉSZ százhalombattai szervezete.

3. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

4. Egy kétgyermekes édesanya albérletet keres Százhalombattán. Kérem, aki tud segíteni jelentkezzen az irodában.

A Szeretetláng Mozgalom augusztus 26-án 4. alkalommal szervezi meg a Szeretetláng Fesztivált Budapesten, a Máriaremetei Kegytemplom parkjában. Idei fő meghívott vendégük Dr. Gloria Polo asszony lesz Kolumbiából. Őt sokan ismerhetik már az „Akit villámcsapás ért” című nagysikerű könyvéből. Felállítják a „Szent sátrat”, ahol az Oltáriszentség jelenlétében a testi-lelki gyógyulásra vágyó testvérek kérhetnek közbenjáró imát.