Augusztus 21. hétfő: Szent X. Piusz pápa

11:00: Béda Mihályné temetése

Augusztus 26. szombat: Szent Mária szombati emléknapja

15:00: Viski Máté és Mórucz Nikoletta esküvője Sz László Templom

16:00: Máté Zoltán és Sztavropulosz Athina esküvője Sz László T.

17:00: Dubecz Gergely és Oláh Alexandra esküvője Sz László T.

17:30: Görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Augusztus 27. vasárnap: Évközi 21. vasárnap

09:00: +Imre Dénesért Szent István Templom

10:00: Dósa Barbara, Dósa Levente, Chirodea Krisztofer és Steiner Ádám keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Plébániatemplom

12:00: Grúber Gréta keresztelője Szent László Plébániatemplom

19:00: Főpásztor szándékára Szent István Templom

Az Imaapostolság szándéka augusztus hónapra:

Egyetemes: Korunk művészeiért, hogy tehetségük művein keresztül segítsenek mindenkinek felfedezni a teremtett világ szépségét.

1. A Summerfest záró rendezvénye miatt 2017. augusztus 21-én hétfőn reggel 8 órakor lesz szentmise a Szent István Templomban.

2. Plébániánk fiataljait hívjuk beszélgetésre a hivatásról Kalányos Ottóval Augusztus 24-én szerdán 20 órától.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: augusztus 29. kedd, 20:30.

4. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

5. Egy kétgyermekes édesanya albérletet keres Százhalombattán. Kérem, aki tud segíteni jelentkezzen az irodában.

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kérjük a Kedves Híveket, hogy aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be adományát.

A Szeretetláng Mozgalom augusztus 26-án 4. alkalommal szervezi meg a Szeretetláng Fesztivált Budapesten, a Máriaremetei Kegytemplom parkjában. Idei fő meghívott vendégük Dr. Gloria Polo asszony lesz Kolumbiából. Őt sokan ismerhetik már az „Akit villámcsapás ért” című nagysikerű könyvéből. Felállítják a „Szent sátrat”, ahol az Oltáriszentség jelenlétében a testi-lelki gyógyulásra vágyó testvérek kérhetnek közbenjáró imát.