Január 23. hétfő: Köznap

09:00: Orgonás

+Lenkei Ernőért Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Plébániatemplom

Az Imaapostolság szándéka január hónapra:

Evangelizációs: Minden keresztényért, hogy az Úr tanításához hűségesen az imádság és a testvéri szeretet által előmozdítsák az Egyház teljes közösségének helyreállítását, hozzájárulva így az emberiség mai kihívásainak megválaszolásához.

Kedves Testvérek!

· Akik házukat szeretnék megszenteltetni kérem jelentkezzenek az irodában.

· Ahol idős, beteg testvérünk van, és nem tud eljönni szentmisére, szívesen elmegyek, hogy Jézus Krisztussal együtt viselje testvérünk és a családjuk az Úr keresztkét!

· Karitász csoportunkba várunk új, fiatal, felnőtt és idősebb tagokat!

1. Hétfőnként 19-20 között felnőtt bibliaóra.

2. Pénteken 19-21 óra felnőtt ifjúsági hittan, bibliaóra, filmvetítés, beszélgetés.

3. Akik kereszteltetni szeretnék gyermeküket várjuk egy előre egyeztetett időpontban a plébánossal történő megbeszélésre. Várjuk a kedves szülőket, ha tudnak a gyermek keresztszüleivel együtt.

4. Akik idén szeretnének házasságot kötni, kérem, hogy január végéig!!! jelentkezzenek, hogy számukra 8 alkalmas felkészítőt meg tudjuk kezdeni és szükséges adminisztrációs ügyeket el tudjuk intézni.

5. Szeretettel hív minden kedves érdeklődő hívőt, a Keresztelő Szent János Római Katolikus Közösség, a havi egyszeri közösségi alkalmára 14:30-ra a hittan terembe. 2017 évi időpontok: január 22., február 19., március 19., április 23., május 28.

6. Baba-mama klub: minden kedden 9:30 – 11 órái a közösségi teremben.

7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: január 31. kedd, 20:30.

9. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek vásárlásával a Plébániát támogatja. Az érdeklődők edényt hozzanak magukkal az elszállításhoz.

SZENT ISTVÁN TEMPLOM FELÚJÍTÁSA:

A Magyar Kormány megszavazta, hogy a 2017-18-as évben rendelkezésre bocsátja a felújításra építkezésre az előirányzott 450 millió Ft-ot.

Kérem a Százhalombattán élő, vagy ide kötődő családokat támogassák a beruházást. Átutalás esetén a számla száma: 10700574-69118533-51100005. Tulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia.

A Százhalombattai Karitász gyűjtést szervez a romániai (partium-i) Máramarosszigeten működő, a Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános,

Bővebb információ, időpont egyeztetés: Kuti Zsolt karitász vezető 70/933-8198