Július 3. hétfő: Szent Tamás apostol

19:00: Szent István Templom

Július 4. kedd: Portugáliai Szent Erzsébet

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00: +Vári Lászlóért Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Július 5. szerda: Zaccaria Szent Antal Mária áldozópap

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

19:00: Szent István Templom

Július 6. csütörtök: Goretti Szent Mária szűz és vértanú

15:00: Szabó Mihályné temetése

16:00: gyászmise Szent László Plébániatemplom

19:00: Szent István Templom

Július 7. péntek: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

17:00: gyászmise +Katona Rudolfné Erzsébetért

Szent István Templom

19:00: A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért Szent István Templom

Július 8. szombat: Szűz Mária szombati emléknapja

15:30: Krácsony Bence és Steiner Kinga esküvője Szt István T.

17:00: Gyöngy Zoltán és Molnár Judit esküvője Szt István T.

17:30: Görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Július 9. vasárnap: Évközi 14. vasárnap

09:00: Magyar Televízió élő adásban közvetíti a szentmisét

Élő Kláráért és Viktorért születésnapjukra megtérésükért Sz István T.

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Plébániatemplom

19:00: Balog és Kácser család +Tagjaiért Szent István Templom

A július 9-i 9 órai szentmisét a Magyar Televízió élő adásban közvetíti. Kérünk mindenkit, hogy időben érkezzen.

Az Imaapostolság szándéka július hónapra:

Evangelizációs: Azokért a testvéreinkért, akik eltávolodtak a hittől, hogy a mi imádságunk és evangéliumi tanúságtételünk által is felfedezhessék az irgalmas Úr közelségét, és a keresztény élet szépségét.

 

Kedves Testvérek! Hálásan köszönöm a szervezők és közreműködők áldozatos munkáját, akik a Szent László év tiszteletére templomunk búcsújának hetén programokat szerveztek Szent Királyunk emlékének méltó megünneplésére.

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. A VIII. Muzsika Hídja Kórusfesztivál ez évben Százhalombattán kerül megrendezésre 2017. július 21-én pénteken 14-17 óra között a Szent István Templomban. A fesztivál célja a zene és a kóruséneklés segítségével hidat képezni az ázsiai és európai kultúra között. Szeretettel várják az érdeklődőket.

2. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: július 4. kedd, 20:30.

3. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük edényt hozzanak magukkal.

KARITÁSZ HIRDETÉS:A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök,Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

Musica Divina Egyesület jún. 27-én megtartotta első programját a SzentLászló-év tiszteletére. A nagyszámú hallgatóság előtt Harangozó Imre néprajzkutató, hitoktató a népi hagyományban fellelhető történeteken keresztül mutatta be Szent Lászlót.

Az egyesület hálásan köszöni a Szent László templom híveinek süteményadományait, Lantos Gyuláné és Kanicsár Jánosné segítségét.

Hálásan köszönjük az egyesület tagjainak az önzetlen segítséget a program előkészítésében, lebonyolításában: Dr. Fehér Judit elnök, Strauszné Könözsi Vera, Herhoff Józsefné, Giricz Károlyné, Nyers Éva, Bencsik Ildikó, Lengyák Brigitta, Dr. Pintér Renáta, Bércesi Ilona, Kiss Magdolna, Atillásné Kun Zsuzsa, Wéber Tamás, Herhoff József, Kovács Béla, Giricz László, Németh András, ifj. Strausz Kálmán

Az egyesület következő programja: júl. 21. péntek 18:00 óra Szent László templom

Program: Szent László ábrázolások a Kárpát-medencében, arcrekonstrukció

Előadó: Prof. Dr. Prokopp Mária egyetemi tanár, A belépés díjtalan.

Strauszné Könözsi Veronika, karnagy