November 13. hétfő: Magyar szentek és boldogok

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

November 14. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Szent István Templom

November 15. szerda: Nagy Szent Albert püspök és egyháztanító

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:00: Szent István Templom

November 16. csütörtök: Skóciai Szent Margit

18:00: Szent István Templom

November 17. péntek: Nagy Szent Gertrúd szűz

08:00: Szent László Plébániatemplom

13:00: Tóth György temetése

14:00: gyászmise Szent István Templom

18:00: Hopp, Lengyák és Papp család élő és +Tagjaiért Szt. István T.

November 18. szombat: A Szent Péter- és Szent Pál- bazilikák felszentelése, Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: Főpásztor szándékára Nagyboldogasszony Kápolna

November 19. vasárnap: Évközi 33. vasárnap, Karitász gyűjtés

09:00: Noé Bárkája Zenekar

Balogh Bogikáért Szent István Templom

11:00: Édesanyáért Szent László Templom

18:00: +Szülőkért és a Tasi család +Tagjaiért Szent István Templom

Az Imaapostolság szándéka november hónapra:

Evangelizációs: Az ázsiai keresztényekért, hogy az evangéliumról szavaikkal és cselekedeteikkel tett tanúságtételük elősegítse a párbeszédet, a békét és a kölcsönös megértést, főleg a más vallásokhoz tartózókkal.

 

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Ökumenikus Családi Nap lesz 2017. november 18-án 9-14 óráig a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában. Részletes program a szórólapon található.

2. November 25-én szombaton 17-18 óra között a Kápolnában egyórás szentségimádás lesz Krisztus Király főünnepének előestéjén a 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve.

3. November 26-án vasárnap, a 9 órai szentmisén a Spirit Zenekar látja el a zenei szolgálatot. Mise után rövid koncertet tartanak.

4. Győri Balázs István kispapunk akolitus avatása 2017. november 26-án vasárnap 17 órakor lesz az Budapesten az Egyetemi Templomban.

5. Újra indult a baba-mama klub foglalkozás keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

6.Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: november 21. kedd, 20:30.

8. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

9. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

10. Szeptember 30-án megjelent a Budapesti Nyolc Boldogság Közösség új CD -je, “Kereslek szüntelen” címmel, válogatás a közösség klasszikus énekeiből (Örökimádás – templom Üllői úton található a közösség) . A CD -t megvásárolhatják a Szent István templomban, a 9órai misék előtt és után.

Ajánlom a Kedves Hívek figyelmébe Stoffán György könyvét (kapható az irodában): Szakácskönyv, Erdélyi ferences receptórium 1698-tól napjainkig.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kérjük a Kedves Híveket, hogy aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be adományát.

HITTANOS HIRDETÉS:

Kedves Gyerekek!

Hamarosan ismét itt lesz Karácsony ünnepe, amit mindannyian nagyon várunk, de addig még sok-sok dolgunk van. Ahhoz, hogy még szebbé, meghittebbé varázsoljuk, a tavalyi évhez hasonlóan, hívunk és várunk benneteket szereplőnek a pásztorjátékban!

Jelentkezni lehet 2017. november 19-ig a hitoktatóknál, valamint a batta.hittan@gmail.com e-mail címen.

HIRDETÉS:

Görögkatolikus Szentföldi Zarándoklatot szervez a Via Sacra Zarándok utazási Iroda 2018. október 8-14 között. Lelekivezető: Deák Csaba parókus. Bővebb információt a www.viasacra.hu oldalon, vagy az irodánkban kérhetnek.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében 2017. december 2-án 10 órakor nyílik meg a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartása: szombat, vasárnap 10-19 óráig, december 18-22 között 13-19 óra között várják az érdeklődőket.

IMA A NEMZERKÖZI EUCHARISZTIKUS KONGRESSZUSÉRT:

Mennyei Atyánk,

minden élet forrása!

Küldd el Szentlelkedet,

hogy az önmagát értünk feláldozó

és az Oltáriszentségben

velünk lévő Krisztust felismerjük

és egyre jobban szeressük!

Ő Urunk és Mesterünk,

barátunk és táplálékunk,

orvosunk és békességünk.

Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét

elvigyük minden emberhez!

Add, hogy a készület ideje és

az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése

egész hívő közösségünk,

fővárosunk, népünk, Európa és a világ

lelki megújulására szolgáljon!

Ámen