November 20. hétfő: Köznap

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Nov. 21. kedd: A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: +Édesanyáért (halálának 8. évf.) Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

November 22. szerda: Szent Cecília száz és vértanú

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:00: Szent István Templom

Nov. 23. csüt.: Szent I. Kelemen pápa és vértanú, Szent Kolumbán apát

18:00: Szent István Templom

Nov. 24. péntek: Dung-Lac Szent András áldozópap és társai vértanúk

08:00: Szent László Plébániatemplom

13:00: Urbán Józsefné szül.: Bálint Mária temetése

18:00: Hopp, Lengyák és Papp család élő és +Tagjaiért Szt. István T.

November 25. szombat: Alexandriai Szent Katalin szűz és vértanú,

Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: Főpásztor szándékára Nagyboldogasszony Kápolna

November 26. vasárnap: Krisztus a Mindenség Királya

09:00: Orgonás

+Urbán Józsefné Bálint Máriáért Szent István Templom

11:00: +Tamás Imréért és a Lehoczki család +Tagjaiért Szt. László T.

18:00: +Prezenszki Józsefért, +Testvéréért és +Édesanyjáért

Szent István Templom

Az Imaapostolság szándéka november hónapra:

Evangelizációs: Az ázsiai keresztényekért, hogy az evangéliumról szavaikkal és cselekedeteikkel tett tanúságtételük elősegítse a párbeszédet, a békét és a kölcsönös megértést, főleg a más vallásokhoz tartózókkal.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be azt.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. November 25-én szombaton 17-18 óra között a Kápolnában egyórás szentségimádás lesz Krisztus Király főünnepének előestéjén a 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve.

2. November 26-án vasárnap, a 9 órai szentmisén a Spirit Zenekar látja el a zenei szolgálatot. Mise után rövid koncertet tartanak.

3. Győri Balázs István kispapunk akolitus avatása 2017. november 26-án vasárnap 17 órakor lesz az Budapesten az Egyetemi Templomban.

4. Újra indult a baba-mama klub foglalkozás keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

5.Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

6. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: november 21. kedd, 20:30.

7. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

8. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

9. Szeptember 30-án megjelent a Budapesti Nyolc Boldogság Közösség új CD -je, “Kereslek szüntelen” címmel, válogatás a közösség klasszikus énekeiből (Örökimádás – templom Üllői úton található a közösség) . A CD -t megvásárolhatják a Szent István templomban, a 9órai misék előtt és után.

10. Ajánlom a Kedves Hívek figyelmébe Stoffán György könyvét (kapható az irodában): Szakácskönyv, Erdélyi ferences receptórium 1698-tól napjainkig.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében 2017. december 2-án 10 órakor nyílik meg a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartása: szombat, vasárnap 10-19 óráig, december 18-22 között 13-19 óra között várják az érdeklődőket.