November 27. hétfő: Köznap

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

November 28. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Élő Istvánért születésnapjára megtéréséért és élő Maricáért

Szent István Templom

November 29. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:00: +Palotár Józsefért és Palotár Józsefnéért Szent István Templom

November 30. csüt.: Szent András apostol

18:00: +Andor atya lelki üdvéért Szent István Templom

December 1. péntek: Köznap, Elsőpéntek

08:00: Szent László Plébániatemplom

15:00: Dobák Józsefné szül: Babarczy Edit, a százhalombattai Népdalkör vezetőjének temetése

16:00: gyászmise Szent István Templom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért Szent István Templom

Dec. 2. sz.: Köznap,Szűz Mária szombati emléknapja, Elsőszombat

08:00: Szent István Templom

16:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: +Férjért, +Gyermekért és a Család élő és +Tagjaiért Kápolna

December 3. vasárnap: Advent I. vasárnapja

09:00: Noé Bárkája Zenekar

Hálából 70. születésnapját ünneplő édesapáért és Családjáért

Szent István Templom

11:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Főpásztor szándékára Szent István Templom

Az Imaapostolság szándéka december hónapra:

Egyetemes: Az idősekért, hogy családjuk és a keresztény közösségek által támogatva bölcsességükkel és tapasztalataikkal együttműködjenek a hit továbbadásában, és az új generációk nevelésében.

Adventi idő:

Az adventi időnek kettős jellege van. A karácsonyi ünnepekre való előkészület ideje ez, amikor Isten Fiának az emberekhez való első eljövetelére emlékezünk. Egyúttal azonban olyan időszak is, amelyikben ez a visszaemlékezés ráirányíthatja figyelmünket Krisztus történelemvégi, második eljövetelének várására. E két ok miatt az adventi idő a bensőséges és örvendező várakozás ideje.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Győri Balázs István kispapunk akolitus avatása 2017. november 26-án vasárnap 17 órakor lesz az Budapesten az Egyetemi Templomban.

2. Újra indult a baba-mama klub foglalkozás keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

3.Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: december 5. kedd, 20:30.

5. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

7. Szeptember 30-án megjelent a Budapesti Nyolc Boldogság Közösség új CD -je, “Kereslek szüntelen” címmel, válogatás a közösség klasszikus énekeiből (Örökimádás – templom Üllői úton található a közösség) . A CD -t megvásárolhatják a Szent István templomban, a 9órai misék előtt és után.

8. Szeretettel ajánlom a Kedves Hívek figyelmébe Stoffán György két könyvét (október 9-e hétfőtől vásárolható meg az irodában):

Zadravecz-passió: Az 1884-ben született ferences szerzetes a XX. század emblematikus személyisége, akit X. Piusz pápa szentelt pappá. Idézet a könyvből: „A kutató elfogultság nélkül adja az olvasó kezébe mindazt, amit a múlt dokumentumaiból megtudott, s hálát ad Istennek, mert módjában állt Zadravecz István által is erősödni hitében, magyarságában s ez irányú elkötelezettségében.”

Szakácskönyv, Erdélyi ferences receptórium 1698-tól napjainkig.

HITTANOS HIRDETÉS:

Szeretettel hívjuk és várjuk a gyerekeket, adventi kézműves- lelki napunkra december 2-án reggel 9 órától, délután 16 óráig a Szent István templomban. Idén a hagyományos adventi koszorú, ajtódísz, mellett üvegfestést és madárkalácsot készítünk. A program belépődíja 1500Ft/fő, mely magába foglalja az elkészített alkotásokat és az ebédet is.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében 2017. december 2-án 10 órakor nyílik meg a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartása: szombat, vasárnap 10-19 óráig, december 18-22 között 13-19 óra között várják az érdeklődőket.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be azt.

Musica Divina Egyesület hirdetése:

1. A Musica Divina Egyesület 2018. év őszén egy dokumentum film vetítésével egybekötött összművészeti programot tervez a Szent István templomban A magyar lélek hangja címmel. Az összművészeti program kapcsán Strauszné Könözsi Vera karnagy újra megszervezte a Szent István Kórus női karát. A női kar alakuló létszáma 31 fő. A kórus az egyházközség tagjaiból, a Szent István Kórus régi kórustagjaiból, százhalombattai kórusok tagjaiból és érdi, budapesti zenetanárokból áll. Az alakuló megbeszélés és próba időpontjáról később tájékoztatjuk a résztvevőket.

Szeretettel várunk minden további érdeklődőt.

Érdeklődni lehet Strauszné Könözsi Veránál mobil: 70/9412-442

2. Adventi vásár

A Musica Divina Egyesület ebben az évben is megrendezi az Adventi vásárt.

A vásárok időpontja: dec. 3., 10., 17. vasárnap 9:00 óra

A vásár termékei: mézeskalács csomagok, kerámia és textil angyalkák, pásztorok, csengők, levendulazsákok, apró ajándéktárgyak
Köszönjük, hogy az ajándéktárgyak megvásárlásával az egyesület működését támogatják.

Hirdetés:

Egy édesapa 11 éves kisfiával kiadó lakást, szobát, vagy lakrészt keres Százhalombattán. Aki tud segíteni értesítheti az Édesapát a 06-70-229-6699-es telefonszámon.

Ima a családért

Imára kulcsolom most a két kezem,

Elmondom a vágyam, drága istenem….

Nem kincset szeretnék, nem is gazdagságot.

Nem is magam miatt mondok imádságot.

Gyermekeim sorsáért, aggódom nagyon,

az ő boldogságuk többet ér mint egy vagyon.

Küldj nekik hitet a nehéz napokra,

gondolatokat, amik a gondokat megoldja.

Adj nekik reményt, hogy bízni tudjanak,

erőt,egészséget, hogy el ne bukjanak.

Unokáim , tisztességgel nevelhessék,

Munkájuk gyümölcsét el ne veszítsék.

Imádságaikat ne mondják hiába,

Vigyázz rájuk istenem… Rájuk, s a családra…