Október 30. hétfő: Köznap

13:00: Hrabina György temetése

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Október 31. kedd: Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú

07:30:Októberi rózsafüzér imádság Szent László Plébániatemplom

08:00: Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi rózsafüzér imádság Szent István Templom

18:00: +Hrabina Györgyért Szent István Templom

November 1. szerda: Mindenszentek ünnepe

08:00: Szent László Plébániatemplom

10:00: Ima halottainkért, szeretteinkért, új sírok megáldása Temető

18:00: Egy Család +Tagjaiért Szent István Templom

November 2. csütörtök: Halottak napja, Elsőcsütörtök

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: A Bárdos család élő és +Tagjaiért Szent István Templom

November 3. péntek: Porres Szent Márton szerzetes, Elsőpéntek

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért Szent István Templom

November 4. szombat: Borromeo Szent Károly püspök, Elsőszombat

08:00: Szent István Templom

16:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: Nagyboldogasszony Kápolna

November 5. vasárnap: Évközi 31. vasárnap

09:00: Noé Bárkája zenekar

Szent István Templom

11:00: Az Egyházközség élő és +Tagjaiért Szent László Templom

18:00: +Férjért Lászlóért, +Szülőkért Gyuláért és Margitért, +Andrásért és +Lídiáért Szent István Templom

 

Az Imaapostolság szándéka november hónapra:

Evangelizációs: Az ázsiai keresztényekért, hogy az evangéliumról szavaikkal és cselekedeteikkel tett tanúságtételük elősegítse a párbeszédet, a békét és a kölcsönös megértést, főleg a más vallásokhoz tartózókkal.

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. A százhalombattai felekezetek ökumenikus családi napot tartanak nov. 18-án szombaton 9 órától a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában, melyre sok szeretettel várunk minden családot és egyházközségi tagot. Idén az egyházközségünkön van a sor a szervezésben. A programok lebonyolításához (kézműves foglalkozások, ebédfőzés) segítőkre van szükség. Kérjük még a Kedves Testvérek sütemény és szörp felajánlásait is.

Jelentkezni az irodában, illetve Wéber Tamásnál lehet.

2. Újra indult a baba-mama klub foglalkozás keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

3.Az iskolai hitoktatás szünetel, de kedden 19 órától bibliaórára várom szeretettel a Kedves Testvéreket a Szent István Templom közösségi termébe.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: november 7. kedd, 20:30.

5. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

6. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

7. Szeptember 30-án megjelent a Budapesti Nyolc Boldogság Közösség új CD -je, “Kereslek szüntelen” címmel, válogatás a közösség klasszikus énekeiből (Örökimádás – templom Üllői úton található a közösség) . A CD -t megvásárolhatják a Szent István templomban, a 9órai misék előtt és után.

Szeretettel ajánlom a Kedves Hívek figyelmébe Stoffán György könyvét, mely az irodában kapható:

Szakácskönyv, Erdélyi ferences receptórium 1698-tól napjainkig.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.

Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kérjük a Kedves Híveket, hogy aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be adományát.

Kedves Hívek! Az egyházközségben működő Musica Divina Egyesület a Szent László-év tiszteletére sikeres zárókoncertet rendezett a BKK kamaratermében. A nagy számú érdeklődő a vendégművészek tolmácsolásában ritkán hallható Szent László-énekeket és különleges régi hangszereket ismerhetett meg. Az egyesület hálásan köszöni a hívektől érkező süteményadományokat és a pénzadományokat (25.000 Ft).
Az egyesület köszönetét fejezi ki a BKK igazgatójának és munkatársainak: Szigetvári József, Őri Ildikó, Homoki Tímea.
A koncert előkészületeiben, lebonyolításában a következő egyesületi tagok vettek részt: Dr. Fehér Judit, Strauszné Könözsi Vera, Giricz Katalin, Herhoff Józsefné, Lengyák Brigitta, Dr. Pintér Renáta, Nyers Éva, Bencsik Ildikó, Gergely Lajosné, Atillásné Kun Zsuzsa, Kiss Magdolna, Herhoff József, Kovács Béla, Németh András, Wéber Tamás, Giricz László, Adler János

Ezúton köszönjük az egyesület minden rendes-, pártoló- és külsős tagjának, hogy 2017-ben a Szent László-év kapcsán rendezett egyesületi programok lebonyolításában aktívan részt vettek.

Harmonikus együttműködésüknek köszönhetően minden kulturális esemény nagy érdeklődés mellett, sikeresen zárult.

M E G H Í VÓ

 

„Egybeomlott könny és a vér,
nyílt seb lett az ország,
nyugatra pernyét hord a szél;
tanyák, falvak sorsát.
Csillag sincs, sötét az erdő,
mégis mécsek égnek!
Boldog Özséb szól az első
pálos remetéknek.”

Gérecz Attila:

Boldog Özséb himnusz

A KÉSZ Százhalombattai Csoport

tisztelettel meghívja Önöket :

2017. november 4-én,

Nemzeti Gyásznapunkon

a forradalom leverésének és a szovjet csapatok bevonulásának évfordulóján az

1956-os forradalom és szabadságharc

hőseire és áldozataira emlékezünk

19 órakor a Szent István téren lévő kopjafánál.

Fellép a Canticum Novum Kamarakórus

Csehák Izolda vezetésével

Vers: Vígh Judit

Ima: Illéssy Mátyás atya