Szeptember 18. hétfő: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Mindazokért akik a Szent István Templomban takarítanak vagy

takarítottak. Szent István Templom

Szeptember 20. szerda: Kim Taegon Szent András áldozópap Csong Haszang Szent Pál és társaik vértanúk

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

Szeptember 21. csütörtök: Szent Máté apostol és evangélista

19:00: Szent István T.

Szeptember 22. péntek: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Hálából a Szűzanya tiszteletére Szent István Templom

Szeptember 23. szombat: Pietrelcinai szent Pio áldozópap

17:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

Szeptember 24. vasárnap: Évközi 25. vasárnap,

09:00: Balázskáért, Testvérekért, Nagymamáért Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Plébániatemplom

18:00: +Férjért Lászlóért, +Szülőkért Gyuláért és Margitért és

+Andrásért, +Lídiáért Szent István Templom

Szeptember 18-a hétfőtől az esti szentmisék 18 órakor kezdődnek!

Az Imaapostolság szándéka szeptember hónapra:

Evangelizációs: Plébániánkért, hogy missziós lelkülettől vezetve a hit továbbadásának és a szeretetről való tanúságtételnek helyei legyenek.

1. Hétfőnként 19 órától bibliaóra lesz a Szent István Templom közösségi termében. Első alkalom: szeptember 18.

2. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: szeptember 26. kedd, 20:30.

3. A KÉSZ Százhalombattai Csoportja tisztelettel hívja a Kedves Testvéreket az Aradi Vértanúk Napján tartandó megemlékezésére 2017. október 6-án 17 órára az Óvárosi Szent László térre.

4. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

5. Plébániánk nagyon jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak magukkal!

6. Egy kétgyermekes édesanya albérletet keres Százhalombattán. Kérem, aki tud segíteni jelentkezzen az irodában.

7. Sürgős! 2dolgozó, megbízható házaspár, 2 gyermekkel kiadó lakást vagy házat keres Százhalombattán (2-3szobás). Érdeklődni az irodában, illetve a Plébánosnál e-mail-en, telefonon vagy személyesen. Kis-Kneifer Gyöngyi

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat.

Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kérjük a Kedves Híveket, hogy aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját az a belső bejárati ajtó melletti perselybe dobhatja be adományát.

Albérlet: Egyedülálló, nyugdíjas gyógypedagógusnő földszinti vagy félemeleti garzonlakást bérelne Százhalombattán. Vásárlás is szóba jöhet.
Telefonszám: + 36-20/541-4842

EGYHÁZMEGYEI PROGRAMOK:

– Szeptember 24-én lesz a makkosmáriai búcsú. Az ünnepi szentmise fél 12-kor kezdődik.

– Az egyházmegyei hagyományos bodajki ifjúsági zarándoklat szeptember 29-30-án kerül megrendezésre. Bővebb információ az egyházmegyei honlapon található.

– A Nagymarosi Ifjúsági Találkozó 2017. október 7-én kerül megrendezésre. Bővebb információ a www.nagymaros.katolikus.hu oldalon található.

– A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a FATIMAI jelenések 100. évfordulójára országos zarándoklatot szervez a soroksári Fatimai Szűzanya tiszteletére épült Szent István Király Plébániatemplomba október 13-14-én. Bővebb információ a www.katolikus.hu oldalon

Kedves Szülők!

Kedves Gyerekek!

Ebben az évben

MINDEN ÓVODÁBAN

beindul a katolikus ovis hittan

Jézus szeretne

találkozni Veletek,

megismerni Titeket és

a barátotok lenni!

Ha ti is szívesen megismernétek Őt, jelentkezzetek bátran!

Sokat fogunk együtt színezni, játszani, énekelni, történeteket hallhattok Jézusról.

Andrea néni és Zsófi néni már odaadták a plakátokat az óvó néniknek így mindenki feliratkozhat a csoportjánál.

A hittanos foglalkozások októbertől indulnak, de már a héten zárul a feliratkozás.

Szeretettel várunk benneteket!