Ápr.9.hétfő:Urunk születésének hírüladása, Gyümölcsoltó Boldogasszony

19:00: Szent István Templom

Április 10. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00: Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Április 11. szerda: Szent Szaniszló püspök és vértanú

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

19:00: Szent István Templom

Április 12. csütörtök: Köznap

13:00: Bubelényi László temetése

19:00: Szent István Templom

Április 13. péntek: Szent I. Márton pápa és vértanú

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00: Szent István Templom

Április 14. szombat: Köznap

17:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00:+Bauer Béláért és +Családtagokért Nagyboldogasszony Kápolna

Ápr. 15. vasárnap:Húsvét 3.vasárnapja

09:00: Orgonás

+Édesanyáért és +Hozzátartozókért Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Plébániatemplom

19:00: +Szülőkért, Nagyszülőkért és Keresztszülőkért

Szent István Templom

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Szombatonként 18-20 óra között várjuk sok szeretettel a 14-18 éves korosztályt a Szent István Templom hittan termébe játékos foglalkozásra. Bővebb információ Mikulásik Gábortól kérhetnek a 06-20-9374258

2. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-50116655

3. Bibliaóra: Keddenként 20 órától a Szent István Templom közösségi termében.

4. 2018. április 17-án kedden 20:30 órától esti imaórát (zsolozsmát) tartunk Wéber Tamás lelkipásztori kisegítőnk vezetésével.

5. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. április 10. kedd, 20:30.

6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

HITTANOS HIRDETÉS:

Az elsőáldozásra való felkészítés hamarosan megkezdődik. Ezzel kapcsolatosan szülői értekezletet tartunk április 11-én (szerdán), 16:30-kor, a Szent István Templom közösségi teremében. Itt igyekszünk minden fontos információt megadni ezzel kapcsolatban így megjelenésükre feltétlen számítunk.

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

1 % az egyházközség Musica Divina Egyesületének

Kérjük támogassa adója 1 %-ának felajánlásával az egyházközségben 2013-ban megalakult Musica Divina Egyesületet!

Az önkénteseink már 2005-től, majd 2013-ban a hivatalos bejegyzést követően számos zenei-, gyermek-, jótékonysági-, közösségi, egészséges életmóddal kapcsolatos programot szerveztek az egyházközségben.

Az egyesület elnökének Dr. Tóth Béla és Strauszné Könözsi Vera karnagy és szervező munkájának, valamint a 25 tagú önkéntes tagság szolgálatának, felajánlásainak köszöhetően rangos művészek, művészeti együttesek, tudósok, egyházi méltóságok, külhoni magyarok vettek részt az egyházközségünkben szervezett programjainkban.

Köszönjük, ha Ön támogatja adója 1 %-ával az egyesület egyházközségben vállalt közösségi és kulturális szolgálatát, a városban folytatott evangelizációs munkáját!

Musica Divina Egyesület, adószám: 18519802-1-13