December 17. hétfő: Köznap

06:00:                                                               Szent István Templom

18:00:                                                               Szent István Templom

December 18. kedd: Köznap
06:00:                                                                      Szent István Templom08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

20:30: Imaóra (zenés áhitat)                                     Szent István Templom

December 19. szerda: Köznap

06:00:                                                                 Szent István Templom

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

December 20. csütörtök: Köznap

06:00:                                                                       Szent István Templom

13:00: Hegedűs Józsefné szül: Vejmola Anna temetése

18:00:                                                                       Szent István Templom

December 21. péntek: Kaniziusz Szent Péter áldozópap és egyháztanító

06:00:  A Battai Családos Közösségért                   Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

December 22. szombat: Köznap

06:00:                                                                Szent István Templom

16:30: görög katolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

17:30:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

December 23. vasárnap: Advent IV. vasárnapja

09:00: +Édesanyáért és Nagymamáért

A Balaton Család élő és + Tagjaiért és +Szülőkért

+ Édesanyáért                                                 Szent István Templom

10:00: Boldizsár István és Boróka Anna gyermekek keresztelője

Szent István Templom

11:00: +Hegedűs Józsefné szül: Vejmola Annáért

Szent László Plébániatemplom

17:30: +Édesanyáért (halálának 20. évf.)          Szent István Templom

December 24-én 16 órára várjuk a Kedves Híveket a Pásztorjátékra a Szent István Templomba.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2018. december 16.

Advent III. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

A plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

 

Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy 2019. januárjától igényt tart az Új ember vagy Keresztény élet hetilapokra, jelentkezzen, iratkozzon fel 2018. december 16-ig a Szent István Templom irodájában, vagy a Szent László Templom sekrestyéjében.

Kedves Testvérek! Közeledik az év vége. Aki még nem rendezte egyházadóját, az irodában, vagy a 12023008-00157325-00100004 számlaszámra történő befizetéssel teheti meg.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. László Attila szokásos Adventi koncertje helyett most kivételesen Újévi Koncertet ad 2019. január 26-án, este 19 órai kezdettel a Szent István templomban, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket! A belépés ingyenes, támogatói jegyek a helyszínen vásárolhatók.
  2. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
  3. Felnőtt hittanra várjuk a Kedves Testvéreket hétfőnként 19 órától a Szent István Templom Közösségi termébe.
  4. 2019 tavaszán bérmálkozást szeretnénk tartani. Kérem azokat a 13. évüket betöltött, hitüket gyakorló fiatalokat, akik voltak elsőáldozók és szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzen a plébánosnál.
  5. Keresztény labdarúgás: egész évben minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  6. Baba-mama klub foglalkozásaival kapcsolatosan keressék a vezetőt Sonn-Mészáros Andreát. Tel: 06-30-50116655
  7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. dec. 18. kedd, 20:30.
  8. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  9. Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

 

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

– Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében 2018. december 1-én nyílt meg a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartása: szombat, vasárnap 10-19 óráig, december 17-21 között 14-19 óra között. Zárónap: december 22. szombat, ekkor 10-19 óra között várják a látogatókat.

– Kaszap István halálának 83. évfordulója tiszteletére tartandó szentmisére várják a Kedves Híveket december 17-én hétfőn 17 órára Székesfehérvárra a Prohászka-emléktemplomba.

 

Kedves Testvérek!

Megragadom az alkalmat, hogy felhívjam figyelmeteket egy filmre, amit pénteken, december 14-én láttam a budapesti Puskin Moziban. Igazi adventi szellemi titkosság a média világából. A film címe: Lúcia látomásai. A cslekmények a mai Olaszországban, Toscanaban játszódnak, főhőse egy fiatal geodéta nő, aki egyedül neveli lányát. Igazi olasz karakterek jelennek meg a filmben, finom humorral átitatva. Olykor durva szavak is elhangoznak a párbeszédekben. A „Lúcia látomásai” a munka és az élet területein nem szokványosak, a Szűzanya jelenik meg számára, és annak egy kérése, hogy épüljön templom egy nagy beruházás helyett! A többit nem mondom el. Jó alkalom lehet a film megtekintése után a témáról nagyot beszélgetni, akár a karácsonyfa alatt is. A jegyekért nem tolonganak és a kis kamarateremben, ahol vetítik nem lesznek húszan se, de a hely családias. Jó szórakozást!

Egyúttal Illéssy Mátyás atya, a Plébániánk Képviselő Testülete és magam nevében is meg szeretném köszönni egész évi segítségeteket, türelmeteket, adományaitokat és a sok imát, amit mindannyiunkért mondtatok.

Kívánunk áldott, boldog Karácsonyi Ünnepeket.

Százhalombatta, 2018. december 16. Advent 3. vasárnapja

Illéssy Mátyás                                     Németh István

plébános                                           világi elnök

 

CSERKÉSZEK HIRDETÉSE:

A Battai Cserkészek házalós Betlehemezésének menetrendje 2018. december 17 – 22 között:

Hétfő, Kedd: Dunafüred

Szerda: Újtelep

Csütörtök: Urbárium

Péntek, Szombat: Ófalu