Február 12. hétfő: Köznap

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Február 13. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Február 14. szerda: Hamvazószerda

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:00: Szent István Templom

Február 15. csütörtök: Köznap

18:00: +Figura Károlyért és +CsaládtagokértSzent István Templom

Február 16. péntek: Köznap

07:30: Keresztút Szent László Plébániatemplom

08:00: Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút Szent István Templom

18:00: Szent István Templom

Február 17. szombat: A szervita rend hét szent alapítója

Elmarad a görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Február 18. vasárnap: Nagyböjt 1. vasárnapja

09:00: Élő Krisztináért és gyermekeiért Szent István Templom

11:00: +Tolnai Jánosért és +Fiáért Szent László Plébániatemplom

18:00: Beteg papok és szerzetesek gyógyulásáért

Szent István Templom

 

Február 11-én megemlékezünk a Lourdes-i Szűz Máriáról, egyben a Betegek Világnapja is van. Abetegek szentségét ekkor vehetik föl idős, és beteg testvéreink.

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

2. Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. február 13. kedd, 20:30.

4. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft

A Szombathelyi Egyházmegye és a Magyar Katolikus Egyház számára nagy öröm Brenner János boldoggá avatása. Az ünnepi eseményre május 1-jén kerül sor Szombathelyen, a Sarlós Boldogasszony-székesegyház előtti téren. Az egyházmegye a szervezési munkát már elkezdte, ennek keretében megújult és folyamatosan frissül a Brenner János tiszteletére indított honlap, a www.brennerjanos.hu.

A szombathelyi székesegyház előtti tér korlátozott befogadóképessége miatt a boldoggáavatási szertartásra előzetes regisztrációt kérnek a papoktól, zarándokoktól. Bővebb információ a honlapon található.

2000 év 100 percben címen esti sétát szerveznek a budapesti Belvárosi Főplébánia templomban 2018. február 16-án, pénteken 18 órától.

A belépőjegyekkel, a gyülekezéssel kapcsolatosan keressék a www.facebook.com/belvarosiplebaniatemplom oldalt.