Január 15. hétfő: Remete Szent Pál

18:00: Liturgia szentáldozással Szent István Templom

Január 16. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:00: Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Január 17. szerda: Szent Antal apát

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:00: Élő Péterért, Petikéért és Keresztfiúért születésnapjukra

Szent István Templom

Január 18. csütörtök: Árpád-házi Szent Margit szűz

18:00: Százhalombatta + és Élő PapjaiértSzent István Templom

Január 19. péntek: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

12:45: Ecsédi Gyula temetése

18:00: Egy Család +Tagjaiért Szent István Templom

Január 20. szombat: Szent Fábián pápa és vértanú, Szent Sebestyén vértanú, Boldog Özséb áldozópap, Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00:+Sinkó Ferencért (halálának 5. évf.) Nagyboldogasszony Kápolna

Január 21. vasárnap: Évközi 3. vasárnap

09:00: Szent István Templom

11:00: +Versits Gyuláért, +Szüleiért és +Testvéreiért

Szent László Plébániatemplom

18:00: Szent István Templom

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-5011665

2. Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

3. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. január 16. kedd, 20:30.

4. Plébániánkon ebben a tanévben szeretnénk bérmálást tartani, melynek feltétele a rendszeres hitoktatásra és szentmisére járás. Kérem azokat a (legalább 7. osztályos) fiatalokat akik szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek az irodában.

5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft