Május 28. hétfő: Köznap

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

Május 29. kedd: Köznap

15:00: Vér Pál Lászlóné temetése

16:00: gyászmise Szent László Plébániatemplom

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

20:30: Esti imaóra (zsolozsma) Szent István Templom

Május 30. szerda: Szent István király ereklyéinek átvitele

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: +Polgár Mihályért és Családjáért Szent István Templom

Május 31. csütörtök: Köznap

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Bárdos Család +Tagjaiért Szent István Templom

Június 1. péntek: Szent Jusztinusz vértanú, Elsőpéntek

08:00: Szent László Plébániatemplom

19:00:A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért Szent István Templom

Június 2. szombat: Szent Marcellínusz és Szent Péter vértanúk,

Elsőszombat

08:00: Szent István Templom

17 – 19 óráig Szentségimádást tartunk a Nagyboldogasszony Kápolnában

17:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Június 3. vasárnap: Krisztus Szent Teste és vére – Úrnapja

10:00: Az Egyházközség élő és +Tagjaiért Sz. László Plébániatemplom

Úrnapi körmenet

19:00: +Béli Ferencért Szent István Templom

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Szombatonként 18-20 óra között várjuk sok szeretettel a 14-18 éves korosztályt a Szent István Templom hittan termébe játékos foglalkozásra. Bővebb információ Mikulásik Gábortól kérhetnek a 06-20-9374258

2. Keresztény labdarúgás: Keresztény foci egész évben minden csütörtökön 18 – 19 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.

3. Szerdai napon 16:30-tól vezetett, csütörtöki és pénteki napokon 17 órától tartunk Szentségimádást a Szent István templomban.

4. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-50116655

5. Bibliaóra: Keddenként 20 órától a Szent István Templom közösségi termében.

6. 2018. május 29-én kedden 20:30 órától esti imaórát (zsolozsmát) tartunk Wéber Tamás lelkipásztori kisegítőnk vezetésével.

7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. június 5. kedd, 20:30.

8. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

KÉSZ HIRDETÉS:

A KÉSZ Százhalombattai Csoport tisztelettel meghívja Önöket

Hősök Napja megemlékezésre

május 27-én 11.45 órára

Százhalombatta Óvárosba a

Szent László templomkertbe

Kedves Testvérek!

A NEK Titkárságának felhívása alapján június 2-án dicsőítsük együtt világszerte az Oltáriszentségben jelenlévő Jézust. 2017-ben, Krisztus Király ünnepén 18 országban, 840 helyszínen harmincezren imádkoztunk együtt.

2018. június 2-án ezért szentségimádást tartunk a Nagyboldogasszony Kápolnában 17 óra kezdettel. 17 és 18 óra között csendes, 18 és 19 óra között gitáros-vezetett szentségimádás, 19-kor pedig az Úrnapi előesti szentmise lesz!
Mindenkit várunk sok szeretettel.

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

1 % az egyházközség Musica Divina Egyesületének

Kérjük támogassa adója 1 %-ának felajánlásával az egyházközségben 2013-ban megalakult Musica Divina Egyesületet!

Az önkénteseink már 2005-től, majd 2013-ban a hivatalos bejegyzést követően számos zenei-, gyermek-, jótékonysági-, közösségi, egészséges életmóddal kapcsolatos programot szerveztek az egyházközségben.

Az egyesület elnökének Dr. Tóth Béla és Strauszné Könözsi Vera karnagy és szervező munkájának, valamint a 25 tagú önkéntes tagság szolgálatának, felajánlásainak köszönhetően rangos művészek, művészeti együttesek, tudósok, egyházi méltóságok, külhoni magyarok vettek részt az egyházközségünkben szervezett programjainkban.

Köszönjük, ha Ön támogatja adója 1 %-ával az egyesület egyházközségben vállalt közösségi és kulturális szolgálatát, a városban folytatott evangelizációs munkáját!

Musica Divina Egyesület, adószám: 18519802-1-13

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

1. Május 27-én Hősök vasárnapján 15 órától Spányi Antal megyéspüspök atya szentmisét mutat be Pákozdon a Mészeg-hegyen lévő Don-kanyar emlékkápolnánál nemzetünk hőseiért. Imádkozzunk hogy akik életüket áldozták hazánk szabadságáért és nemzetünk jövőjéért, leljenek örök nyugodalmat a mennyben.

MLADIFEST ifjúsági fesztivál, a máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilikában 2018. június 8 – 10-ig. Bővebb információ a www.mladifest.hu oldalon.