Május 7. hétfő: Boldog Gizella

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

Május 8. kedd: Köznap

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

20:30: Imaóra (zenés áhitat) Szent István Templom

Május 9. szerda: Köznap

17:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele Közösségi Terem

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

Május 10. csütörtök: Köznap

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: Szent István Templom

Május 11. péntek: Boldog Salkaházi Sára szűz és vértanú

08:00: Szent László Plébániatemplom

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00:+Versits Jánosért és +Családtagjaiért Szent István Templom

Május 12. szombat: Szent Néreusz és Szent Achilleusz vértanúk

11:00: Jónás Botond Sándor keresztelője Szent István Templom

16:30: Vörös Mirjam Zara keresztelője Szent István Templom

17:30: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:30: Litánia Nagyboldogasszony Kápolna

19:00: Nagyboldogasszony Kápolna

Május 13. vasárnap: Urunk mennybemenetele

09:00: Orgonás

Elsőáldozás Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára Szent László Plébániatemplom

12:00: Szűcs Gergő András és Krain Dávid Patrik keresztelője

Szent László Plébániatemplom

18:30: Litánia Szent István Templom

19:00: +Imre Dénesné szül. Timár Anna (halálának 1. évf.)

Szent István Templom

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. Szombatonként 18-20 óra között várjuk sok szeretettel a 14-18 éves korosztályt a Szent István Templom hittan termébe játékos foglalkozásra. Bővebb információ Mikulásik Gábortól kérhetnek a 06-20-9374258

2. Keresztény labdarúgás: Keresztény foci egész évben minden csütörtökön 18 – 19 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.

3. Szerdai, csütörtöki és pénteki napokon 15 órától Szentségimádást tartunk a Szent István templomban.

4. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-50116655

5. Bibliaóra: Keddenként 20 órától a Szent István Templom közösségi termében.

6. 2018. május 15-én kedden 20:30 órától esti imaórát (zsolozsmát) tartunk Wéber Tamás lelkipásztori kisegítőnk vezetésével.

7. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. május 8. kedd, 20:30.

8. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

1 % az egyházközség Musica Divina Egyesületének

Kérjük támogassa adója 1 %-ának felajánlásával az egyházközségben 2013-ban megalakult Musica Divina Egyesületet!

Az önkénteseink már 2005-től, majd 2013-ban a hivatalos bejegyzést követően számos zenei-, gyermek-, jótékonysági-, közösségi, egészséges életmóddal kapcsolatos programot szerveztek az egyházközségben.

Az egyesület elnökének Dr. Tóth Béla és Strauszné Könözsi Vera karnagy és szervező munkájának, valamint a 25 tagú önkéntes tagság szolgálatának, felajánlásainak köszönhetően rangos művészek, művészeti együttesek, tudósok, egyházi méltóságok, külhoni magyarok vettek részt az egyházközségünkben szervezett programjainkban.

Köszönjük, ha Ön támogatja adója 1 %-ával az egyesület egyházközségben vállalt közösségi és kulturális szolgálatát, a városban folytatott evangelizációs munkáját!

Musica Divina Egyesület, adószám: 18519802-1-13

MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI KONFERENCIA TITKÁRSÁGA kéri a Kedves Testvéreket, hogy mivel az idei évben is lehetőség van arra, hogy a NAV készítse el az adózók bevallását, annak elfogadásakor ne felejtsenek el rendelkezni az online felületen az adójuk 1 %-ról.

CSERKÉSZ HIRDETÉS:

„A battai cserkészek szervezésében május 12-én délután a Szent István templom közösségi termében 18.30-kor rövid kis előadás/beszélgetés lesz, melynek vendége Simon András grafikusművész.

Az téma különösen izgalmas: A fiatalok vonalán!

Ez az időpont a fiatalok szokásos játékos partijának időpontjával esik egybe, mivel a téma ide illeszthető.

Szeretettel várjuk a fiatalokat és a tinik szüleit, meg persze minden érdeklődőt.

A vasárnap 9 órás szentmise után vásárolhatok Simon András grafikusművész munkái és könyvei.

Info: Mikulásik Gábor 20/9 374 258

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

1. Május 10-e Áldozócsütörtök. Ezen a napon imádkozzunk Egyházmegyénkért, a papi és szerzetesi hivatásokért, keresztény családjainkért.

2. Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulójához kapcsolódó hagyományos szentmise május 12-én 17 órakor kezdődik az Érd-Óvárosi Plébáia-templomban.

3. A XIII. Egyházmegyei Nap 2018. május 21-én, Pünkösdhétfőn 9 órától kerül megrendezésre Székesfehérváron a Bregyó Közi Ifjúsági Szabadidő központban. Bővebb információ az egyházmegye honlapján található.

4. Egyházmegyénk hagyományos máriaremetei zarándoklatát Szentháromság vasárnapján, május 27-én 10:30 órakor kezdődő szentmise keretében tartja.

5. Május 27-én Hősök vasárnapján 15 órától Spányi Antal megyéspüspök atya szentmisét mutat be Pákozdon a Mészeg-hegyen lévő Don-kanyar emlékkápolnánál nemzetünk hőseiért. Imádkozzunk hogy akik életüket áldozták hazánk szabadságáért és nemzetünk jövőjéért, leljenek örök nyugodalmat a mennyben.

KERESZTÉNY SZIGET:

Az időpont: május 26., szombat
A helyszín a Margit-sziget északi részén a „napközis tábor” területe
Idei témánk: az ismeretszerzés jövője, a keresztény oktatás, nevelés, iskola távlatai, a generációk közötti kapcsolatok problémái, a mesterséges intelligencia és a robotok korának kihívásai…

Bővebb információ: www.keresztenysziget.hu/