Március 26. hétfő: Nagyhétfő

08:00: Szent László Plébániatemplom

15:00: Keresztút Szent István Templom

18:00: Liturgia Szent István Templom

21:30: Gyülekező az éjszakai keresztútra a Szent István Templomnál.

Március 31. szombat: Nagyszombat

15:00: görög katolikus liturgia Szent István Templom

Április 1. vasárnap: Húsvétvasárnap, Urunk Feltámadása

09:00: Orgonás

Balogh Bogikáért Szent István Templom

10:00: Bakó Luca keresztelője Szent István Templom

11:00: Szent László Plébániatemplom

12:00: Csinszky-Mészáros Dénes keresztelője Sz László Templom

15:00: görög katolikus liturgia Szent István Templom

18:00: Lajkó Család élő és +Tagjaiért Szent István Templom

Április 2-án, Húsvéthétfőn 9 órakor a Szent István Templomban 11 órakor a

Szent László Templomban lesz szentmise. NEM lesz 18 órakor szentmise a

Szent István Templomban.

Elkészült a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata.

A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon egy Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett Szent István templom dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók, ill. készlethiány esetén megrendelhetők. Ára: 8900 Ft

MINISTRÁNS HIRDETÉS:

Kedves Ministránsok!

Szeretnénk megkérni Titeket, hogy Nagycsütörtökön, Nagypénteken 1órával a szertartás kezdete előtt, Nagyszombaton pedig 1,5 órával előbb, legyetek a templomban, mert ministránspróbát tartunk. Pontos megjelenésetekre és szolgálatotokra feltétlen számítunk!

1. Baba-mama klub foglalkozás: keddenként 9:30 – 11 óráig. Vezeti Sonn-Mészáros Andrea, tel: 06-30-50116655

2. Bibliaóra: Keddenként 19 órától a Szent István Templom közösségi termében.

3. 2018. április 3-án kedden esti imaórát (zsolozsmát) tartunk Wéber Tamás lelkipásztori kisegítőnk vezetésével.

4. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. március 27. kedd, 20:30.

5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

6. Plébániánk nagy mennyiségű könyvadományt kapott egy nyomdából, amit folyamatosan teszünk ki a templomba a mécsestartó melletti asztalra. A könyvekre szánt adományukat az asztalon található kosárba dobhatják. A befolyt adományt templomunk liturgikus kellékeinek pótlására fordítjuk.

EGYÉB HIRDETÉS

1. Kaszap István születésének 102. évfordulójára ünnepi szentmisét tartanak március 24-én 17 órakor Székesfehérváron a Prohászka emléktemplomban.

2. Prohászka Ottokár halálának 91. évfordulójához kapcsolódva ünnepséget tartanak Budapesten a Központi Papnevelő Intézetben 2018. április 7-én szombaton. A konferencia 16:15-kor kezdődik a szeminárium dísztermében, 18 órakor koncelebrált szentmisét tartanak az Egyetemi Templomban.

3. A Csíksomlyói kegytemplom és a pilisszántói Boldogasszony kápolna közös pünkösdi miséje Pilisszántón az időeltolódás miatt 2018. május 19-én szombaton fél 12-kor kezdődik. Bővebb információ: www.pilisszantozarandokhely.hu