Kedves Testvérek!

Az elmúlt időszakban már többször is tájékoztattam Önöket, hogy a Makovecz Alap támogatásával felújításra kerül a Szent István Templomunk. A munkálatokat 2018. július 9-én hétfőn kezdte meg a kivitelező. A felújítás ideje alatt a Szent István Templom zárva tart.

A megváltozott miserendet az alábbi táblázatban találják:

November 19. hétfő: Árpád-házi Szent Erzsébet

18:00:             Nagyboldogasszony Kápolna

November 20. kedd: Köznap
08:00: Szent László Plébániatemplom
18:00: +Édesanyáért (halálának 9. évf.) Nagyboldogasszony Kápolna
20:30: Imaóra (zenés áhitat) Nagyboldogasszony Kápolna
November 21. szerda: Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban
13:00: Hill Gáborné szül: Tóth Györgyi Anna temetése
14:00: gyászmise Szent László Plébániatemplom
18:00: Nagyboldogasszony Kápolna
November 22. csütörtök: Szent Cecília szűz és vértanú
18:00:
Nagyboldogasszony Kápolna
November 23. péntek: Szent I. Kelemen pápa és vértanú, Szent Kolumbán apát
08:00: Szent László Plébániatemplom
18:00: Nagyboldogasszony Kápolna
November 24. szombat: Dung-Lac Szent András áldozópap és társai vértanúk
08:00: Nagyboldogasszony Kápolna
16:30: görög katolikus liturgia Nagyboldogasszony Kápolna
18:00:+Rozália és Róbert Szülőkért, Nagyszülőkért
Nagyboldogasszony Kápolna
19:00: Szentségimádás Nagyboldogasszony Kápolna
November 25. vasárnap: Évközi 33. vasárnap, Krisztus Király ünnepe, Karitász gyűjtés
09:00: Nagyboldogasszony Kápolna
11:00: Szent László Plébániatemplom
18:00: +Prezenszki Józsefért, +Édesanyjáért és +Húgáért
Nagyboldogasszony Kápolna

Kedves Testvérek!

A Szent István Templom felújítása alatt miseszándékot a szentmisék előtt és után tudnak íratni a Nagyboldogasszony Kápolna sekrestyéjében, vagy irodai időben a Szent István Templom Irodájában érdeklődhetnek a 06-23-951-323-as telefonszámon.

Egyházi hozzájárulásukat a Szent László Templom és a Nagyboldogasszony Kápolna sekrestyéjében egyaránt tudják rendezni a szentmisék előtt és után.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Felnőtt hittanra várjuk a Kedves Testvéreket hétfőnként 19 órától a Nagyboldogasszony Kápolnába.
  2. 2019 tavaszán bérmálkozást szeretnénk tartani. Kérem azokat a 13. évüket betöltött, hitüket gyakorló fiatalokat, akik voltak elsőáldozók és szeretnének a bérmálás szentségében részesülni, jelentkezzenek személyesen vagy e-mailben a plébánosnál.
  3. Keresztény labdarúgás: egész évben minden csütörtökön 18 – 19 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. Baba-mama klub foglalkozásaival kapcsolatosan keressék a vezetőt Sonn-Mészáros Andreát. Tel: 06-30-50116655
  5. Imaóra, zenés áhítat következő időpontja: 2018. november 20.kedd, 20:30.
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

“Én vagyok az Alfa és az Omega” – Szentségimádási lánc a világ körül

Jézus Krisztus a kezdet és a vég, az Alfa és az Omega, a világmindenség Királya, aki jelen van az Oltáriszentségben. Őt fogjuk dicsőíteni az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson 2020-ban Budapesten. Erre az ünnepre készülve, idén november 24-én, Krisztus Király előestéjén ismét világméretű szentségimádásra hívunk mindenkit. Egy éve harmincezren imádkoztunk 18 országban, 840 helyszínen.

Ha Jézus a Te Királyod is, akkor tarts velünk! Segíts a szentségimádás létrejöttében a plébániádon, közösségedben, és jelentkezz a corpusdomini.iec2020.hu oldalon, vagy csatlakozz ugyanitt egy helyszínhez. Bízunk benne, hogy veled együtt idén még többen fogjuk együtt imádni a világmindenség Királyát, Jézust.

A helyi közösségünkkel mi is összegyűlünk, hogy Krisztust együtt imádjuk.

Időpont: 2018. november 24. 19:00 az esti szentmise után.

Helyszín: Nagyboldogasszony Kápolna

KARITÁSZ HIRDETÉS: A Szent István Templom felújítása alatt adományaikkal kapcsolatosan kérjük minden esetben hívják Kuti Zsolt-t a 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2019. április 12 – 14 között Százhalombattáról induló Horvátországi, Boszniai utat ajánlunk a Kedves Testvérek figyelmébe medugorjei szállással, programokkal. Részvételi díj: 42 000 Ft. Érdeklődni Nagy Zoltánnál a 06-70-708-4332 vagy Bihari Istvánnénál a 06-20-809-5304-es telefonszámon lehet.

 

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

Kedves Hívek! Az egyházközségünkben működő Musica Divina Egyesület ünnepi programsorozatot szervez a templom felújítási munkálatainak befejezése alkalmából. 

Tisztelt érdeklődők!

A két részből álló program keretén belül az ÖN-TÉR-KÉP c. dokumentum film megtekintésével, a hozzá kapcsolódó beszélgetéssel, valamint az összművészeti koncert segítségével megismerhetik a sokakat foglalkoztató témát, a magyarok Kárpát-medencei szerepét, a magyar lélek gazdagságát, a magyarok 21. századi lelkiállapotát, küldetését. A résztvevők emellett segítséget kaphatnak a családállítás módszeréhez, támogatási ötleteket kaphatnak a helyes

ÖN-KÉP kialakításához és tapasztalhatjuk a művészetek lélekgyógyító, lélekformáló erejét.

Fővédnök: Bóna Zoltán, a Fidesz országgyűlési képviselője

 

2018. december 3. 17:00 óra, Szent István templom, közösségi terem
ÖN-TÉR-KÉP c. dokumentum film
filmvetítés és beszélgetés
vendég: Dr. Zseni Annamária pszichológus, Jelenczki István filmrendező
A belépés ingyenes.

2018. december 7. 19:00 óra, Szent István templom
A MAGYAR LÉLEK HANGJA összművészeti koncert

A koncert idején, ill. dec. 9. vasárnap 8:30-10:00 órakor iparművészek, kézművesek műveinek bemutatója, vására.
A koncerten Giricz László zenés filmetűdje látható.
A belépődíj: 500 Ft
A koncert közreműködői:
Véghelyi Balázs – költő, Lázár Csaba – színművész
Kály-Kullai Rita – orgona, Matuska Flóra – cselló
Matuska Zoltánné – zongora, Sipos Marianna – ének
Szent István Kórus női kara Százhalombatta, karnagy: Strauszné Könözsi Vera
Az est házigazdája: Bencsik Ildikó
A koncerten Véghelyi Balázs kortárs költő versei, valamint Liszt Ferenc, Bartók Béla, Kodály Zoltán hangszeres és énekes művei hangzanak fel fiatal művészek tolmácsolásában.

Sorsolás: A rendezvény szimbóluma az Életfa. A Musica Divina Egyesület egy támogató által készített és az alkalomra adományozott Életfa című 50×50 cm-es olajfestményt a koncerten a sorsolást követően adja át.
A támogatói jegyek megvásárlásával támogatja a rendezvényt és részt vesz a sorsolásban. Az 1 db támogatói jegy ára 500 Ft.

Szeretetvendégség

Az egyesület a koncertet követő vacsorán mindenkit szeretettel vár!

Kérjük a kedves híveket, ha módjukban áll süteményadományaikkal támogassák a szeretetvendégséget. A süteményeket dec. 7-edikén 17:00 órától kérjük leadni a közösségi teremben! 

Támogatásukat hálásan köszönjük. Musica Divina Egyesület

információ: Strauszné Könözsi Vera  mobil: 70/9412-442