Április 15. hétfő: Nagyhétfő

18:00: +Balogi Gézáért                                           Szent István Templom

Április 16. kedd: Nagykedd
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom18:00:  +Pálért és +Nagymamákért                          Szent István Templom
 Április 17. szerda: Nagyszerda

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00: Magdi néniért (halálának 4. évf.)                  Szent István Templom

 Április 18. csütörtök: Nagycsütörtök

13:00: Steidl Károly temetése

14:00: gyászmise                                        Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Április 19. péntek: Nagypéntek

07:30: Keresztút                                     Szent László Plébániatemplom

15:00: Keresztút                                                Szent István Templom

18:00: Liturgia                                                         Szent István Templom

21:30: Gyülekező az éjszakai keresztútra a Szent István Templomnál.

 Április 20. szombat: Nagyszombat

15:00:  g. kat. feltámadási szertartás       Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                                Szent István Templom

 Ápr. 21. vasárnap: Húsvétvasárnap, Urunk feltámadása

09:00: +Szülőkért és Nagyszülőkért                  Szent István Templom

10:00: Botond, Nóra és Attila gyermekek keresztelője

11:00: Főpásztor szándékára               Szent László Plébániatemplom

16:00: g.kat. liturgia és pászkaszentelés       Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Andreáért köszönettel                            Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. április 14, Urunk szenvedésének vasárnapja – Virágvasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Nagyböjti idő:

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak.

 

 

Rendelkezés a jövedelemadó 1 %-ról:

Az idei évben is kiemelten fontos, hogy rendelkezzen adója egyházi egy százalékáról.

Felhívjuk a Kedves Testvérek figyelmét, hogy 2018. évben beadott nyilatkozatot a NAV újabb rendelkezésig, vagy a nyilatkozat visszavonásáig a következő években is figyelembe veszi.

A lehetőségekről a nav.gov.hu és az egyszazalek.katolikus.hu oldalakon tájékozódhatnak.

Kérjük abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint, mert a „nullás” bevallás is számít!

 

Április 22-én, Húsvéthétfőn 9 órakor a Szent István Templomban, 11 órakor a

Szent László Templomban lesz szentmise. NEM lesz 18 órakor szentmise a

Szent István Templomban.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Hálásan köszönjük a Kedves Testvéreknek a Szent Sír virágdíszítésére eddig adott támogatásukat. Akik szeretnék még anyagilag hozzájárulni a díszítéshez, az erre szánt adományukat bedobhatják a bal oldali padsor végén, a kisasztalra felszerelt perselybe.
  2. Kedves Testvérek! Nagyhéten MINISTRÁNS PRÓBÁT tartunk a szertartásokat megelőzően: Nagycsütörtökön 17:00-tól, Nagypénteken 17:00-tól és a feltámadási liturgia előtt szombat este 16:30-tól! Minden ministránst  szeretettel hívunk és várunk!
  3. A szentmisék előtt és után gyónási lehetőséget biztosítunk. Kérjük minél többen végezzék el időben a szentgyónásukat, hogy lelkileg is minél jobban felkészülhessünk a húsvét méltó megünneplésére.
  4. Imaóra következő időpontja: 2019. április 23. kedd, 20:30.
  5. Felnőtt hittan: hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
  6. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  7. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  8. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com
  2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.

 

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”

 

Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy a Gábriel Könnye Temetkezési Kft. a Nagyboldogasszony Kápolnában lévő irodáját felszámolta. A százhalombattai hozzátartozókat az Érd-Ófalu Alsó utcai irodájukban várják szeretettel.