Április 8. hétfő: Köznap

18:00:                                                               Szent István Templom

Április 9. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Április 10. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Április 11. csütörtök: Szent Szaniszló püspök és vértanú

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Április 12. péntek: Köznap

07:30: Keresztút                                     Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                                 Szent István Templom

18:00:  +Nagynéniért                                               Szent István Templom

19:00: Canticum Novum Vegyeskar Húsvéti koncertje     Sz. István T.

 Április 13. szombat: Szent I. Márton pápa és vértanú

16:30:  görög katolikus liturgia               Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Ápr. 14. vasárnap: Urunk szenvedésének vasárnapja – Virágvasárnap

09:00: Lajkó Család élő és +Tagjaiért              Szent István Templom

10:00: Dorina Zsófia és Máté gyermekek keresztelője

11:00: Főpásztor szándékára               Szent László Plébániatemplom

18:00: +Szülőkért, Nagyszülőkért, Keresztszülőkért és Testvérért

Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. április 7, Nagyböjt 5. vasárnapja

Gyűjtés a Szentföld javára

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Nagyböjti idő:

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak.

 

Rendelkezés a jövedelemadó 1 %-ról:

Az idei évben is kiemelten fontos, hogy rendelkezzen adója egyházi egy százalékáról.

Felhívjuk a Kedves Testvérek figyelmét, hogy 2018. évben beadott nyilatkozatot a NAV újabb rendelkezésig, vagy a nyilatkozat visszavonásáig a következő években is figyelembe veszi.

A lehetőségekről a nav.gov.hu és az egyszazalek.katolikus.hu oldalakon tájékozódhatnak.

Kérjük abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint, mert a „nullás” bevallás is számít!

 

ZARÁNDOKLAT A VÁROSÉRT

Előzetesen tájékoztatjuk a Kedves Testvéreket, hogy a nagyböjti időszakban az idén 8. alkalommal megtartjuk a „Zarándoklat a Városért” rendezvényünket, amelynek időpontja a tavalyihoz hasonlóan Virágvasárnap előtti szombaton, azaz április 13-án lesz időjárástól függetlenül. A részletes tájékoztatást időben megjelentetjük.

Illéssy Mátyás                                     Németh István

plébános                                            világi elnök

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Ministránsoknak tartunk megbeszélést és próbát Nagycsütörtökön, Nagypénteken 17:00-tól, Húsvét vigíliáján (Nagyszombaton) pedig 16:30-tól.
 2. CSALÁDOK KERESZTÚTJASzülőket, gyermekeket szeretettel hívunk és várunk 2019. április 12-én  közös keresztút-járásra 17:30-tól 18:00-ig a Szent István templomban.
 3. Kedves Testvérek! Nagyböjtben csütörtöki napokon lelkigyakorlat sorozatot tartunk a 18 órakor kezdődő szentmise keretében. A szentmisék előtt és után gyónási lehetőséget biztosítunk. Kérjük minél többen jöjjenek el ezekre az alkalmakra, hogy együtt készülhessünk a húsvét méltó megünneplésére.
 4. Imaóra következő időpontja: 2019. április 9. kedd, 20:30.
 5. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst, ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
 6. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
 7. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 8. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
 9. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

 1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com
 2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.

 

Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.